LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez barsinister 04 kwi 2014, 00:58
metka napisał(a):A ja mam taką historię, że... dostałam lamitrin jako coś lepszego od depakiny. Ale na razie mam paniczny lęk przed ubocznymi, i jak to zwykle wygląda gdybym łyknęła to cały dzień chodziłabym i łapała się za gardło czy nie puchnie, doprowadzała się do zawrotów głowy itp itd. A tak naprawdę to mam chyba żal że psychiatra nie może mi w inny sposób pomóc niż dając leki które w ulotce mają "śmierć"

nie brałem leku, który by miał mniej skutków ubocznych (pod warunkiem bardzo powolnego wchodzenia na dawkę, te 25 mg co 2 tygodnie to nie przesada)

ludzie się czasem skarżą na wysypkę i objawy grypopodobne, ale ja tego nie miałem, nie ma wysypki - nie ma się czym przejmować
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 04 kwi 2014, 09:05
U mnie podobnie, od początku nie było mowy o żadnych skutkach ubocznych.
Marian_Paździoch

przez metka 05 kwi 2014, 11:41
barsinister napisał(a):
metka napisał(a):A ja mam taką historię, że... dostałam lamitrin jako coś lepszego od depakiny. Ale na razie mam paniczny lęk przed ubocznymi, i jak to zwykle wygląda gdybym łyknęła to cały dzień chodziłabym i łapała się za gardło czy nie puchnie, doprowadzała się do zawrotów głowy itp itd. A tak naprawdę to mam chyba żal że psychiatra nie może mi w inny sposób pomóc niż dając leki które w ulotce mają "śmierć"

nie brałem leku, który by miał mniej skutków ubocznych (pod warunkiem bardzo powolnego wchodzenia na dawkę, te 25 mg co 2 tygodnie to nie przesada)

ludzie się czasem skarżą na wysypkę i objawy grypopodobne, ale ja tego nie miałem, nie ma wysypki - nie ma się czym przejmować

Dzięki za odpowiedź. Serio 25 co 2 tyg ;-)??? bo ja dostałam na recepcie codziennie 25. a myślałam np. o rozkruszeniu (na pudełku pisze wyraźnie "nie kruszyć", pewnie się inaczej wchłania). Lekarz też stwierdził że z Depakine można z dnia na dzień przejść na Lamitrin.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 05 kwi 2014, 16:33
metka napisał(a): Lekarz też stwierdził że z Depakine można z dnia na dzień przejść na Lamitrin.

no i można, bo to są tylko leki normorytmiczne i one nie powodują objawów odstawiennych
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez barsinister 05 kwi 2014, 17:51
metka napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Serio 25 co 2 tyg ;-)??? bo ja dostałam na recepcie codziennie 25. a myślałam np. o rozkruszeniu (na pudełku pisze wyraźnie "nie kruszyć", pewnie się inaczej wchłania). Lekarz też stwierdził że z Depakine można z dnia na dzień przejść na Lamitrin.

rzecz jasna zwiększanie dawki o 25 mg co dwa tygodnie, czyli do dawki 100 mg dochodzisz po 1.5 miesiąca
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Marian_Paździoch 05 kwi 2014, 22:37
Zacząłem ostatnio coraz bardziej doceniać działanie tego leku. Chciałem zmniejszyć dawkę, może poprawiło by to moją koncentrację, myślę sobie. Klapa - złapałem takiego doła, że każda istniejąca rzecz wydawała mi się depresjogenna. Zamknąłem się w domu. Na szczęście przestałem kombinować i stabilizacja wróciła.
Marian_Paździoch

przez one-half 06 kwi 2014, 19:00
zaczarowana napisał(a):
metka napisał(a): Lekarz też stwierdził że z Depakine można z dnia na dzień przejść na Lamitrin.

no i można, bo to są tylko leki normorytmiczne i one nie powodują objawów odstawiennych

lekarz jest idiota bo to sa leki przeciwpadaczkowe i nawet jak nie masz padaczki to odstawiajac te leki z dnia dzien bez redukcji w czasie mozesz dostac ataku padaczki. zastanowcie sie zanim zaczniecie dawac takie rady

przez zaczarowana 06 kwi 2014, 19:16
nie dostaniesz padaczki, ta grozi tylko, gdy masz epilepsję, osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą odstawiać z marszu poczytaj ulotkę ;) Natomiast drgawki (ale nie padaczka) mogą pojawić się w trakcie stosowania leków obniżających próg drgawkowy, czyli np grupa leków SSRI i SNRI, natomiast lamo zmniejsza ryzyko pojawienia się drgawek podwyższając ten próg, w związku z czym po jej odstawieniu, gdy będzie się stosowało równolegle inne leki to po zmniejszeniu progu drgawkowego przez nie mogą pojawić się drgawki - ale ich prawdopodobieństwo jest takie samo, gdy się lamo nigdy nie brało (oczywiście mówimy tu o zdrowych ludziach)

przez Marian_Paździoch 06 kwi 2014, 20:05
zaczarowana, odstawić z marszu lamotryginę można, tylko nie zawsze zakończy się to bez konsekwencji. U mnie próba zmniejszenia dawki zakończyła się chroniczną pustką, wielkim dołem. Zacząłem teraz doceniać ten lek w większym stopniu niż dotychczas.
Marian_Paździoch

przez zaczarowana 07 kwi 2014, 08:34
Marian_Paździoch, No tak to jest efekt naturalny, taki jak przy każdych innych lekach ale pod warunkiem, że działała ona na nas korzystnie na jednostkę chorobą na którą ją stosowaliśmy. Wtedy naturalnie potencjalne korzyści z stosowania leku się eliminują wraz z eliminacją leku z organizmu. Tak w przypadku chorych na epilepsję, mogą pojawić się napady padaczki, tak i u chorych na zaburzenia psychiczne eliminuje się wtedy korzyść z stabilizowania nastroju ale nic więcej się nie stanie. Zdrowy somatycznie nie dostanie padaczki ani nie dostanie innych zaburzeń somatycznych tylko dlatego, że zrezygnował z leku normotymicznego.

przez inez3 07 kwi 2014, 11:36
Pytanko - w sobotę weszłam na dawkę 100mg. Dziś mnie zemdliło i wymiotowałam. Czy jest możliwe, że dopiero teraz ma skutki uboczne? Na początku brania nie miałam nic. Zakładam również, że to może być objaw nerwicy, bo trochę zmian było w weekend i bałam się poniedziałku. Z tym, że ja nigdy nie wymiotowałam z nerwów.

przez zaczarowana 07 kwi 2014, 13:42
Lamo swoje stężenie maksymalne osiąga po 2,5h także czysto teoretycznie objawy powinny wystąpić szybciej, ale przy lekach to ja bym takiej ewentualności nie wykluczała tak jednoznacznie. Nie mniej jednak jeśli to był jednorazowy wybryk, to równie dobrze może być zupełnie inna przyczyna. Takie jest moje zdanie.

przez inez3 07 kwi 2014, 13:58
zaczarowana, dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. Wczoraj minęły 2 tygodnie na Lamitrinie, ale dopiero od dwóch na dawce 100. Ja to dostałam jako wspimagacz do esci. Cóż, ja też mysle, że przuczyna inna, a mianowicie - nakręciłam się... Tak czy inaczej, dzięki :).

przez khaleesi 08 kwi 2014, 19:31
Będę gadac psychiatrą, ze chce ten lek zamiast depakine chrono może mi zapisze.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg