LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez cytrynka84 27 gru 2014, 13:09
Może po tej Lamo tyje się podobnie jak po Karbie czy Depakinie,tylko lekarze gadają ,ze niby nie :( Brałam wenle 150+karbe 600+kwetiapine 200 i wyciagnelo mnie to wszystko z największego w życiu dola,lęków,objawów abstynencyjnych po benzo.Pierwszy raz od lat miałam ochotę z kimś rozmawiać,po kwecie spalam w nocy,zamulala trochę przez co bylo łatwiej to wszystko przeżyć.Wychodzi na to ,ze kweta też działanie antydepresyjne jakieś,przynajmniej u mnie tak bylo.Stabilizator też z niej dobry,tylko to cholerne tycie ja dyskwalifikuje u mnie :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 27 gru 2014, 15:02
Po lamo się nie tyje. Jeszcze chyba nikt na tym leku nie przytył.
slow_down

przez guernone 27 gru 2014, 23:40
elfrid napisał(a):refren, bierzesz lamotryginę solo? z jakimś antydepresantem te uboki w zakresie funkcji poznawczych powinny być mniejsze

Możesz podać uzasadnienie do Twojej wypowiedzi?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 27 gru 2014, 23:58
Niedawno zacząłem brać lamotryginę. Jeszcze nie biorę docelowej dawki. Swędzi mnie skóra, to normalne?
Nicholas1981

przez slow_down 28 gru 2014, 00:10
Jeśli nie masz wysypki, to bez obaw.
slow_down

przez guernone 07 sty 2015, 22:08
slow_down napisał(a):Potwierdzam. Po ponad roku zażywania próba zejścia z 200 na 100mg ostro nasiliła depresję.

W mordę, znów mnie nosi do odstawienia lamo.
Nie boję się obniżonego nastroju, przeraża mnie natomiast jego zwyżka.
Szybko dostaję małpiego rozumu.
Mógłbyś napisać schemat zmniejszenia dawki z 200 na 100 i ewentualnego powrotu na 200?
W ulotce przeczytałem tylko coś dziwnego
Kod: Zaznacz cały
Odstawienie leku Lamilept w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych
Badania kliniczne nie wykazały zwiększenia częstości, stopnia nasilenia wrażliwości lub działań niepożądanych po nagłym odstawieniu lamotryginy w porównaniu z grupą placebo. Dlatego u tych pacjentów można odstawić lamotryginę bez stopniowego zmniejszania dawki.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez click88 07 sty 2015, 23:30
Lamotrygine i kwas walproinowy zmieniałem z dnia na dzien i dawki redukowałem szybko jak ktoś nie ma padaczki może to zrobić od ręki. Mam nadzieje ze po lamo się nie tyje bo po absenorze utyłem i spuchłem

przez Semir 08 sty 2015, 19:00
Nicholas1981 napisał(a):Niedawno zacząłem brać lamotryginę. Jeszcze nie biorę docelowej dawki. Swędzi mnie skóra, to normalne?

Czyżbyś czuł jakby Cię mrówkioblazły i masz nieodpartą chęć drapania się :) ? W sumie to normalne ja jak byłem jeszcze w szpitalu i tez zaczynałem z Lamo to heblowałem się plecami po ścianach zdzierając cały tynk :D. Chyba po jakiś 2 tygodniach mi to przeszło. Lekarka mówiła że to skutek wchłaniania się leku i że jak zobaczę zmiany skórne mam go bez zastanowienia odstawić.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez Nicholas1981 08 sty 2015, 20:49
Semir, też mi już przeszło, znaczy jednak nie mam uczulenia, ale fakt że na początku nie było przyjemnie.
Nicholas1981

przez refren 08 sty 2015, 23:43
Ile przytyliście na lamo? Bo nie wierzę w to, że nic.
Ja już 8 kilo. To mnie załamuje, waga systematycznie rośnie.
Mojej znajomej z padaczką diabetyk specjalnie przepisał lamotryginę, żeby przytyła, bo była strasznie chuda.

przez Nicholas1981 09 sty 2015, 00:18
No to ja czekam, żeby trochę przytyć... Jak na razie waga ani drgnie - 76 kg, ale krótko biorę, miesiąc dopiero.
Nicholas1981

przez Druid 09 sty 2015, 00:44
refren, nie przytyłam. W ulotce nie ma takiego skutku ubocznego.
Druid

przez kucharz 09 sty 2015, 14:11
Mamre napisał(a):kucharz, już mi ten stan przeszedł. Teraz jestem spokojniejsza, bardziej stabilna. Miałam coś w rodzaju przeskoku w mózgu. Pozytywne wydarzenie i myśli, i lek podtrzymał to.

Na co się leczysz? Też jestem na Wenli ale dopiero od poniedziałku. Wystartowałem od dawki 150mg, ale przy mojej wadze 115kg to za mało. Nie czuje żadnych skutków ubocznych poza biegunką przedwczoraj rano...

Wrócę do Lamileptu, bo po Tegretolu przytyłem ponad 4 kg w niecałe 2 tygodnie. Pochłaniam wszystko co podejdzie. Katastrofa....

przez Druid 12 sty 2015, 00:57
nie chcę już lamotryginy. Miała suka szansę. Zaczynam myśleć, że lepsze są objawy, które jakoś można interpretować i rozumieć, niż skutki uboczne. Gorzej widzę, mniej wyraźnie. Suszy mnie tak, że w nocy wstaję wysikać wodę wypitą przed snem i /cenzura/ znowu się napić. Przed erą leków głowa bolała mnie 2 razy na rok. Widocznie nie da się mnie (mózgu mego) stuningować chemią.

-- 12 sty 2015, 01:14 --

Powie mi ktoś jak to odstawić?
Druid

Sortuj wg