ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez bella1234 13 kwi 2015, 18:59
ska1977 wydaje mi się, że dobrze, że najbliższe otoczenie wie, że jesteśmy chorzy to na pewno pomaga, tak samo jak mówienie o tym, a nie tłumienie tego w sobie i nakrecanie się jeszcze bardziej :) ale Ja mimo wszystko nie umiem o tym mówić :/

przez dumps 13 kwi 2015, 19:57
Chciałabym wyjść w piątek na impreze i wypić piwo może dwa, ale nie brać tego dnia benzo wogole. Troche się boje ale mam ochote isc na melanż wkoncu..
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez Kalebx3 13 kwi 2015, 20:08
Idż Dumps , życie masz tylko jedno , nie warto żyć tylko samą chorobą . Nawet sie nawal , a rano na kaca przywalisz sobie ( jak będzie trzeba ) alprę. ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 14 kwi 2015, 08:57
A moglby ktos powiedziec jak przy Afobamie jest z prowadzeniem auta? Gdzies tam wyczytalam, ze podobno nie powinno sie prowadzic.
blah!

przez Bianka78 14 kwi 2015, 09:29
blah!, większość policyjnych narkotestów wykrywa bzd, więc jeśli wpadniesz może być niemiło.
Bianka78

przez blah! 14 kwi 2015, 10:02
Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o to czy czlowiek po Afobamie porusza sie sprawnie autem czy moze miec z tym problemy fizycznie.
blah!

przez Bianka78 14 kwi 2015, 10:11
blah!, a to już chyba jak ze wszystkim kwestia osobnicza. U mnie afo zwiększa koncentrację i wyostrza reakcje.
Bianka78

przez NieznanySprawca2.0 14 kwi 2015, 10:28
Bianka78, jesteś pewna, że nie jest to kwestia subiektywna? Tzn, czujesz się lepiej, nie marnujesz "mocy obliczeniowej" na lęk, więc jazda idzie gładko? ;)

przez Bianka78 14 kwi 2015, 10:31
NieznanySprawca2.0, niewykluczone.
Bianka78

przez bonsai 14 kwi 2015, 10:35
Jak to? To po alprazolamie nie można jeździć? Wiem, że narkotesty go wykryją, ale jest to lek przepisany przez lekarza, więc co policja może z tym zrobić? Na ulotce jest napisane chyba, żeby tylko zachować ostrożność?
bonsai

przez Przemek_44 14 kwi 2015, 11:02
blah! napisał(a):Nie chodzi mi o to. Chodzi mi o to czy czlowiek po Afobamie porusza sie sprawnie autem czy moze miec z tym problemy fizycznie.

Moim zdaniem może mieć, dlatego właśnie testy policyjne zawierają między innymi komponentę wykrywającą benzodiazepiny, ponieważ leki z tej grupy, w zależności od konkretnego środka i jego farmakinetyki opóźniają szybkość reakcji na bodźce, obniżają zdolność koncentracji, ogólnie jasność umysłu itp, jedne mniej, inne bardziej, zależy jeszcze dawka..

Słyszałem, że nie wolno prowadzić po bezno, ale jak jest to prawnie rozwiązane, to nie wiem (?) Lekarz pewnie nie weźmie odpowiedzialnosć za pewne problemy, pozostawia Ci niejako wybór, ale jak będziesz miał stłuczkę, albo w kogoś wiedziesz, to może to być okolicznosć obciążająca dla Ciebie..Pozostaje jeszcze taka sprawa natury jakby moralnej, np jeśli jedziesz samochodem, przydarza Ci się wypadek, jakiś powiedzmy tragiczny, a nie tam zwykła stłuczka, a wiesz że jechałeś pod wpływem benzo, a bierzesz te leki od dłuższego czasu i jakąś tam już kumulacje tego leku masz w organiźmie, to możesz później mieć różne dylematy, czy spowodowałeś wypadek przez bzd, czy z innego powodu ? Jak nie bierzesz, ,to nie masz sobie nic do zarzucenia, wiesz,że byłeś trzeźwy, tylko zrządzenia losu, czy jakieś inne ludzkie zaniechanie
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Kalebx3 14 kwi 2015, 11:17
a kto powiedział ,że prawnie jest zabronione prowadzenie auta po benzo . Nawet lekarz mi przez 26 lat o tym nie napomknął .
Jakby juz do czegoś złego doszło na ulicy -wypluć !- to zawsze można wcisnąć kit ,że w ten dzień co biorę lek nie jeżdzę , a tylko brałem dzień wczesniej , lub nawet dwa przed feralnym zdarzeniem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Przemek_44 14 kwi 2015, 12:41
Nie wgryzałem się aż tak bardzo w akty prawne, ale ponoć jest karalne, tu dwa artykuliki z Wyborczej.pl u http://www.doz.pl na ten temat:

pt."Jazda po lekach" http://wyborcza.pl/1,91002,4863891.html

pt "Nie tylko alkohol groźny dla kierowców" http://www.doz.pl/czytelnia/a1585-Nie_tylko_alkohol_grozny_dla_kierowcow

kit można próbować wciskać, ale jak CI na narkoteście wyjdzie obecność BDZ, to znaczy, że pewne stężenie w twoim organiźmie jest i mogą Cię np po wypadku, skierować na dalsze badania oznaczenia markerów i poziomu stężenia BDZ w organiźmie, a później biegły uzna, że lek mógł w takim stężeniu mieć na Ciebie niekorzystny wpływ, to może być wtedy lipa..

Osobną sprawą jest to, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacą ubezpieczenia

Polskie Prawo, kodeks o ruchu drogowym ponoć mówi, że nie można prowadzić samochodu nie tylko po spożyciu alkoholu, ale innych substancji odurzających, narkotyków, leków uspokajających, nasennych, niektórych antydepresyjnych, neuroleptycznych, a także przeciwbólowych, ponoć jest lista wyszczególnionych substancji, po których nie można siadać za kółkiem.
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Arasha 14 kwi 2015, 12:48
ska1977 napisał(a):A ja właśnie jak zaczynam mówić, że mam atak i gadam, gadam - to wtedy najszybciej przechodzi.

ska1977 Mam dokładnie tak samo. Rozmowa zawsze odciąga moją uwagę od ataku i lęku ;) Inna sprawa, że obciąża drugą stronę, dobrze jak ma się osobę, która to zrozumie.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg