ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez JużTuByłem 29 mar 2013, 17:28
.Nie mam pojęcia co do dróg oddechowych ,ale na pewno sobie wkręcasz ,gdyby było coś nie tak, to naprawdę byś się zle czuła i nie pisała tego posta ,a dzwonilła na pogotowie.Wkręcasz sobie uwierz mi!
Zomiren już nie działa ,bo ci się wyrobiła tolerancja.Zrób sobie przerwe od benzo z 2 tygodnie i znów go bierz ,ale tylko w kryzysowych sytuacjach ,a nie jak cukierki.
Dawka 0,5 to bardzo mało ,lekarka dobrze powiedziała ,to są objawy abstynencyjne ,tolerka sie wyorobiła oraganizm woła o więcej.
JEDNAKZE skutki odstawienne przy takiej dawce to prawie żadne ;)
"Ostatnio 4 godziny po wzięciu zomirenu miałam atak nerwicy-pieczenie serca,poty,walenie serca, myślałam, że zawał mam" nerwica ,nie zomiren.Wszystkie objawy to nerwica.ZOMIREN tu niema nic do gadania ,spokojnie ;D
Jeśli chodzi o wybudzanie ,to może parogen Cie za bardzo pobudza?Jednak skłonniejszy byłbym do wersji typu -obudziłaś się raz i w głowie sobie zakodowałaś ,że to wina zomirenu i pewnie będzie tak samo na drugi dzień .Piszesz ,że odrazu zasypiasz, gdyby to była wina uzależnienia ,to takiej opcji niema,bo byś juz ponownie nie zasnęła.Zresztą problem by był już z samym zaśnieciem na początku.Czasami rytm orgaznimu się zmienia jest wiosna i może twój oraganizm tak reaguje.Też się kiedyś wybudzałem chyba przez dwa miechy ,ale mi to nie przeszkadzało ,pewnego dnia ustąpiło.Wkrecasz sobie spróbuj wrzucić na luz.Kiedyś miałem taki etap w życiu ,że latalem po lekarzach jak teraz sobie pomyśle to...beka.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Zalękniona21 29 mar 2013, 17:47
"Ostatnio 4 godziny po wzięciu zomirenu miałam atak nerwicy-pieczenie serca,poty,walenie serca, myślałam, że zawał mam" nerwica ,nie zomiren.Wszystkie objawy to nerwica.ZOMIREN tu niema nic do gadania ,spokojnie ;D
Wiem, że to nerwica, pisałam to jako dowód na to, że zomiren już mi zbytnio nie pomaga... bo po 4 godzinach po zazyciu, kiedy niby powinien działać, miałam taki atak nerwicy.

Wiem, że sobie wkręcam... Ale z drugiej strony....
jak taki wrzątek wdychałam i za nisko głowę nad miską pochyliłam to może za gorący był ten opar, bo woda była wrząca i poczułam pieczenie i teraz mam kolejną jazdę...
boję się, że poparzyłam się tą parą :(( teraz mnie piecze tchawica albo przełyk może? możliwe jest oparzenie dróg oddechowym oparami z wrzącej wody wdychanymi ze zbyt bliskiej odległości?
potem odsunęłam już głowę, ale na początku za mocno się nachyliłam i taki wdech wzięłam, że aż mnie miałam wrażenie w oskrzelach zapiekło. Jeju, już nic nie wiem!

wczoraj wypisałam wszystkie choroby, na które "umierałam", "chorowałam"
tego jest cała lista..... jestem załamana.... nie daję rady z tą nerwicą i hipochondrią!
chociaż jak mam taki ciąg hipochondryczny to nikt nie jest mi w stanie przemówić, że to nerwica, ja oczywiście wiem swoje i setny raz umieram.
mam dość... bo na prawdę nie wiem kiedy to nerwica, a kiedy to realne dolegliwości bólowe :(

studiuję, mam znajomych, wracam do życia po kilkuletniej anoreksji, jem, tyję, cholera! ale nie daje mi żyć ta nerwica!
czy zawsze tak będzie? ja już nie mam sił,

a ten zomiren jakbym brała 1 mg dziennie?nie wiem sama, skonsultuję to na kolejnej wizycie...
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez JużTuByłem 29 mar 2013, 18:03
Musze iść na mały melanżyk jak przyjdę ,to odpiszę ;)
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zalękniona21 29 mar 2013, 18:26
dzięki, miłego melanżyku :)
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez JużTuByłem 30 mar 2013, 09:41
Dzięki, było miło ;D
Możesz brać 1 mg zomirenu ,ale nie dziennie.To nie jest lek ktory sie bierze cały czas.Bieresz już dość długo parogen który nie pomaga ,po co ? Miałaś od razu wejść na maksymalną dawkę i jeśli nic by się nie ruszyło to zmienić lek.
Rośnie w siłę"

przez Zalękniona21 30 mar 2013, 14:54
Mam dolegliwości różne, tylko nie wiem czy to po parogenie czy zomirenie :(
Eh... nie wiem czy to co się dzieje ze mną to objawy nerwicy czy braku zomirenu w organizmie (bo gdy wezmę chociaż na krótki czas jestem trochę spokojniejsza i mój organizm tak nie wariuje :( )
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez JużTuByłem 30 mar 2013, 18:20
"gdy wezmę chociaż na krótki czas jestem trochę spokojniejsza i mój organizm tak nie wariuje "
Może jeszcze coś na ciebie działa ,albo placebo. Ile już nie bierzesz alproksu i czemu nie zmienisz parogenu na inne SSRI ?
Rośnie w siłę"

przez Zalękniona21 30 mar 2013, 20:13
Alprazolam biorę nadal przecież, codziennie, ponad 3 miesiące
a co do innych leków to nie ja decyduję... tylko moja psychiatra i jej ufam ;)
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez JużTuByłem 31 mar 2013, 14:13
No tak ,ale lekarze szczególnie psycho mają tendencje do przepisywania tego samego leku mimo ,że nie działa.Powiesz "no coś tam pomaga" lekarz od razu powie ok bierz dalej pozniej bedzie lepiej ,najczęściej jest dupa zbita ,bo takie leki powinny się rozkręcać po dwóch miesiącach ,przynajmniej powinna być jakaś zadowalająca poprawa i widoczny progres ,a w twoim przypadku, lek ewidentnie się nie spisuje i lepiej by było spróbować czegoś innego.Parogen bierzesz od wrzesnia czyli 7 miesięcy, on bardziej już nie zadziała.Moim zdaniem nie powinno się polegać tylko i wyłącznie na lekarzu/lekarce ,bo on/ona nie jest tobą,nie czuje choroby i tak na prawdę ma w dupie czy lek działa , im bardziej zależy na tym ,aby szybko wysłać pacjenta do apteki z recepta po lek i mieć spokój.Trzeba ich przycisnać do ściany żeby pokombinowali ,a jeśli im się nie chce to zmienić lekarza.
Rośnie w siłę"

przez Kalebx3 31 mar 2013, 14:35
Eh... nie wiem czy to co się dzieje ze mną to objawy nerwicy czy braku zomirenu w organizmie (bo gdy wezmę chociaż na krótki czas jestem trochę spokojniejsza i mój organizm tak nie wariuje )

Zalękniona , skoro ufasz swojemu lekarzowi czemu jego o TO własnie nie zapytasz ?
Ja znam odpowiedż. Ciekawi mnie nawet bardzo ,co by Ci on odpowiedział?
Pozdrawiam i tylko taka rada , staraj się brać jak najmniej tego Zomirenu ( tyle tylko ,żeby jeszcze działał,ale na cieeenkej granicy ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Zalękniona21 31 mar 2013, 16:44
JużTuByłem, paro biorę od stycznia...
Kalebx3, mowilam lekarce,ona sama mowila, ze to moga byc objawy abstynencyjne,kiedy nie ma leku w organizmie,no i ze organizm sie juz przyzwyczail do tej dawki...
ufam mojej lekarce,jestem z nią w kontakcie,zawsze gdy potrzebuje pomocy,mam pytanie,pomaga mi.
Chodze prywatnie,co tydzien,mam przy tym terapie,bo moja lekarka jest tez terapeutka
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez Kalebx3 31 mar 2013, 19:14
Zalękniona , spoko. Ja nic nie mam co do Twojej lekarki ani Twojego do niej stosunku.
Przynajmniej bardzo szczera kobieta ,,, w dodatku terapeutka , więc dwie pieczenie na jednym ruszcie.
A pytałaś się może ile mniej więcej będzie trwać Twoje leczenie i jakie masz szanse na pełne wyzdrowienie?
Bo potem to na pewno "odwyk " od benzodiazepin ( alprazolamu).
Dużo dziennie tego bierzesz?

przez Zalękniona21 31 mar 2013, 19:32
No jeszcze dlugo to potrwa,bo z anoreksji przeszlo mi na nerwice lękową...i hipochondrie b.silną:((
A alprazplamu biore tylko 0,5 mg dziennie..

-- 31 mar 2013, 18:33 --

No jeszcze dlugo to potrwa,bo z anoreksji przeszlo mi na nerwice lękową...i hipochondrie b.silną:((
A alprazplamu biore tylko 0,5 mg dziennie..
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez Kalebx3 31 mar 2013, 19:40
tylko 0,5mg dziennie ? To bardzo niewiele. Teraz rozumiem spokój Twojego lekarza ( w tej kwestii).
Jak widzę czepiają się Ciebie te choróbska niemiłosiernie. Dasz w końcu radę i wyjdziesz po czasie na prostą.

Sortuj wg