ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez new_york 09 maja 2012, 08:37
Witam. Wczoraj wieczorem troche przesadzilem i wzialem xanax 2mg pod wieczor. Pieknie spalem, ale teraz sie obudzilem i spie na stojaco, jestem mega nacpany. Jest jakis sposob zeby to troche wychamowac i ogarnac się (kawa nie dziala) bo zaraz musze wyjsc z domu i jechac autem.

przez pixi107 09 maja 2012, 11:50
Nie bierz. Po co ci takie ryzyko? Ty chcesz się wyleczyc czy zabić?
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez halenore 09 maja 2012, 12:01
Mad_Scientist napisał(a):Na hyperreal biorą benzynę przeterminowaną 5 lat i żyją.

Hahaha :lol: Cudny tekst ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 09 maja 2012, 12:16
mnie p. doktor w przyszłym tygodniu chce zacząć odstawiać alprazolam, nawet aż tak długo tego nie biorę, ale pomimo wszystko boję się co to będzie, jak sobie będę radzić z emocjami itd :-|
coma

przez zielona miętowa 09 maja 2012, 12:49
Michał 1972 napisał(a):
Pewnie uczucie podobne do tego kiedy wkładamy rękę do kieszeni kurtki w której dawno się nie chodziło......a tam zapomniane 100zł :mrgreen:

ha! celne :mrgreen:
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez tahela 13 maja 2012, 06:48
Ja chyba zaraz w siebie wrzuce bo przecież walnę z tym spaniem zupełnie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez on23 16 maja 2012, 16:48
Pytanko mam afobam 0.25mg i mam brac doraznie jedna tab. czktery razy max na dobe w razie silnej koniecznosci w odstepie paru godz.

I tu mi sie nasówa mysl czy moge sobie wziasc dwie naraz ?
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez err 16 maja 2012, 19:37
Możesz spokojnie 0,5 mg to nie duża dawka. Jak działa na Ciebie 0,25 to nie ma sensu brać 0,5. Niektórzy po 10mg biorą naraz...
err

przez one-half 18 maja 2012, 11:07
W moim przypadku Xanax okazał się wielkim niewypałem. Żadnego efektu, nawet po 1,5 mg na raz (więcej nie próbowałem, bo już przy 1,5mg miałem skutki uboczne - osłabienie, plączący się język). Nie było żadnej mowy o usunięciu, czy choćby częściowym zniwelowaniu lęków i napięcia. Nawet jako środek nasenny alprazolam bardzo kiepsko się sprawdza - po dawkach 0,5-1 mg nawet z ponad godzinę trzeba było czekać, żeby zasnąć (czyli chyba prawie placebo). To już Ketrel (neuroleptyk) ma lepsze właściwości usypiające. O tolerce na Xanax nie ma mowy, bo brałem średnio raz w miesiącu (bo po co miałem to brać, skoro mi nie pomagał). Dopiero Lorafen (już w dawce 1 mg) podziałał na mnie. Jak dla mnie Xanax to 0 w skali 1-10 :evil:

przez coma 23 maja 2012, 09:55
odstawianie czas zacząć :zonk: na razie redukcja dawki :zonk:
coma

przez sm@kosz 26 maja 2012, 21:56
Taaa, a wszystko zaczyna sie od slow: "prosze brac doraznie". Czlowiek zanim sie nie obejrzy i po kilku tygodniach/miesiacach dwa opakowania albry (60 tabletek) ledwo wystarcza na 2-3 tygodnie :)

Jestem ciekaw jak wyglada procentowo stosunek osob, ktorym ten wspanialy lek zostal przepisany i zakonczyly z nim przygode po 2-6 tygodniach, a ile popadlo w uzaleznienie i asekuruja sie nim 3x dziennie przez kilka miesiecy, tak jak ja :)

Jak wyglada odstawienie benzo? Czy jezeli bralem 0.75x 3-4 razy dziennie, to moge zejsc sam... bez konsultowania tego z lekarzem do 0,5x3? Czy raczej ma to charakter nieco lzejszy?

-- 29 maja 2012, 17:20 --

dodam jeszcze tylko, że na początku jak brałem afobam na sen (gdy nie mogłem zasnać o 2-3) i był on za krótki tj. ok 6 godzin, to po przebudzeniu przez 2godziny spałem na stojąco kompletnie nie wiedząc co się wokół mnie dzieje. Teraz... tego nie mam, ale zauważyłem, że jeżeli śpię ponad 8 godzin, to czasami po przebudzeniu jestem tak oszołomiony, że przynajmniej 2 godziny do siebie muszę dochodzić. :lol: Kwestia tego, że od 4 tygodni wegetuję i nic nie robię. Wypadek samochodowy, noga do gipsu i nie ma lepszego połączenia niż brak zajęcia z NL. Aczkolwiek muszę przyznać, że wenle tutaj bardzo mi pomogły i już takich ataków jak na początku nie mam, a jak już są to traktuję je ze znacznym dystansem, no... ale nie zawsze się da oczywiście zapanować nad wszystkim. Ten afobam chciałbym powoli odstawić, wpadłem w jego sidła już na samym początku. Wówczas, gdy przestawał działać nawracały się lęki i panika. Teraz uczucie odrealnienia. Staram się, ale trochę czasu trzeba na to poświęcić.

przez Zibstar 08 cze 2012, 00:10
Witam. Ja tu nowy :) Chciałem tylko lekko nie zgodzić sie ze Smakoszem, że malo komu udaje się brać doraźnie... ja biorę alprazolam właśnie doraźnie pod rożnymi postaciami już z 5 lat. Doraźnie to u mnie 2 - 3 razy w tygodniu, zazwyczaj po 0,75 mg.

przez Mental Cat 08 cze 2012, 00:44
Zibstar, branie przez 5 lat praktycznie co 2, 3 dni to rzeczywiście doraźne jest :D No ale w sumie to nieduża dawka.
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

przez tahela 08 cze 2012, 03:11
sm@kosz, bo żeby brac doraźne to trzeba miec dosc silna wolę
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg