FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez NatłokMyśli 04 lut 2008, 12:59
Nadal stoję w miejscu i nie wiem czy wykupić tą fluoksetyne, czy iść poprosić o Efectin. Moze jeszcze ktoś ma jakies doswiadczenia, czy te leki działają skutecznie na nerwicę czy tylko na depresje?
Nie chce utracić wagi, bo jestem dość szczupły, a wiem ze po fluo sie strasznie chudnie.
Czy Efectin ma takie same skutki? I jak on wypada ogólnie w porównaniu do fluoksetyne jeśli chodzi o działanie?
Ogólnie mam straszny zamęt w głowie gdyż nigdy nie miałem doczynienia z lekami.
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

przez Daria Sz. 04 lut 2008, 21:09
Rzaba napisał(a):Daria...lepiej nie drąż..

dziękuję Rzaba, właśnie takich słów potrzebowałam :) każdy może zbłądzić, spróbuję o tym nie myśleć.
tak wiele rzeczy, spraw tak łatwo wytrąca mnie z równowagi....

pyzia1 napisał(a):o ile jest rzeczywista a nie "wkręcona" przez Ciebie

Pyzia, myślę że częściowo sobie to wkręciłam a częściowo jest to prawda, ale masz rację zdrowy rozsądek ponad wszystko!
memento mori...

przez .Tomek 04 lut 2008, 21:15
Skoro już masz fluo to leć do psychologa. Fluoksetyna jest skuteczna, na pewno na depresję ale przy nerwicy tez chyba może pomóc skoro nastrój poprawia to łatwiej się zmotywować i walczyć. Mi tam osobiście po fluo odbiła palma, ale to dlatego, że niby mam jakąś psychozę, i w tym wypadku to był zły wybór.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mafju88 05 lut 2008, 02:15
.Tomek co masz niby ?:> kto Ci tak powiedzial i dlaczego ?:>
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez naamah85 05 lut 2008, 16:09
tez chcialam zeby mi w szpitalu wstawili fluo... a oni walneli mi triticco i kaza czekac (trittico to moj 6 psychotrop w ciagu pobytu w szpitalu)

moze jeszcze mi ja dostawia bo lekarka cos na ten temat napomknela, chociaz nie wiem czy mam sile wchodzic w jakis nowy lek z grupy SSRI
(tydz temu odstawiono mi cital, wczesniej seroxat)

przez pyzia1 05 lut 2008, 16:50
Jeżeli czujesz, że jest z Tobą naprawdę źle i potrzebujesz leczenia od zaraz to weź tą fluoksetynę, jeśli nie to idź jeszcze do innego lekarza i skonsultuj. Co do skutków ubocznych to ja miałam niewielkie i nie schudłam za dużo ale każdy inaczej reaguje.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez linka 06 lut 2008, 12:58
NatłokMyśli napisał(a):. Moze jeszcze ktoś ma jakies doswiadczenia, czy te leki działają skutecznie na nerwicę czy tylko na depresje?

Ja mam a może nawet już niedługo powiem, że miałam nerwicę i stany depresyjne i właśnie Fluoksetyna(najpierw przepisana przez lekarza pierwszego kontaktu a potwierdzona przez psychiatrę) mnie z niej wyciągnęła (oczywiście potrzeba nie tylko leków - ale pomogły mi stanąć na nogi), przede wszystkim pozbyłam się parwie wszystkich somatycznych objawów nerwicy (nie wróciły nawet podczas bardzo stresującego egzaminu ustnego) poza tym po ok miesiącu depresja sobie poszła, wstawałam rano z chęcią do robienia czegokolwiek, zaczęlams ię znowu interesować życiem itd.
Fakt faktem, że schudłam ok 6 kg...ale to raczej przez nerwicę a nie przez leki.......po przejściu skutków ubocznych (1 tydz koszmar ale opłacało się) wszystko jest już ok i po ponad 2 miesiącach wróciłam do swojej starej wagi i jestok:-)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez .Tomek 06 lut 2008, 19:29
.Tomek co masz niby ?:> kto Ci tak powiedzial i dlaczego ?:>

Psychiatra xD ale oni wszyscy kłamią i spiskują :twisted:
ExModerator

przez robson89 07 lut 2008, 03:31
Witam. jestem nowy na forum i od ponad roku w temacie. brałem fluoksetyne 4 miesiące pół roku temu. teraz znów zaczynam. jest to mój 4 dzień.

"Nie chce utracić wagi, bo jestem dość szczupły, a wiem ze po fluo sie strasznie chudnie. "

Bezpośrednio po fluo sie nie chudnie. Utrata wagi to efekt uboczny ponieważ po fluoksetynie nie chce sie zbytnio jeść. głód jest słabiej odczuwalny. można to samemu kontrolować. wystarczy dorzucić trochę do tego co organizm każe nam zjeść np jakis jogurt kanapki jeszcze jedno danie i po problemie.

co do fluoksetyny.. na początku bywa okropna by później dać dużo uśmiechu.

początkowymi efektami najlepiej sie nie przejmować. u mnie były straszne ale to minie i będzie okej.

wraz z polepszaniem sie nastroju powinniśmy wziąć sie za rozwiązywanie problemów zamiast tkwić w wyniszczającej bezczynności. odpoczynek po dobrze wykorzystanym dniu to coś wspaniałego.

pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia
"rozejrzyj sie, co człowiek robi
a teraz spójrz w lustro i to powiedz człowiekowi!"

przez Sweety 07 lut 2008, 09:03
Czy FLUANXOL ma coś wspólnego z FLUOKSETYNĄ :?:
Czy to zupełnie dwa rózne leki???
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez linka 07 lut 2008, 13:06
Fluxanol i fluoksetyna to dwa zupełnie inne leki.
Fluoksetyna to lek z grupy SSRI a Fluksanol to o ile mi wiadomo jest neuroleptyk i stosowany jest w psychozach
schizofrenicznych, ale działa tez przeciwlękowo.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez .Tomek 07 lut 2008, 23:47
Neuroleptyki też na padaczkę dają xD dlatego mnie rozbawiło jak mi psychiatra zaproponował taki lek xD znaczy podobny na psychozę.
ExModerator

przez Sweety 08 lut 2008, 08:42
.Tomek napisał(a):dlatego mnie rozbawiło jak mi psychiatra zaproponował taki lek xD znaczy podobny na psychozę.

Co masz dokładnie na myśli??
Ja leczę się od 6 lat na nerwicę lękową i właśnie teraz,w szpitalu,
pierwszy raz dostałam Fluanxol...?
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Mafju88 08 lut 2008, 14:02
Fluanxol mimo ze jest stosowany na psychozy to skutecznie tez leczy nerwice lękowa i jest czesto przepisywany przez psychiatrow wlasnie na nerwice :) cos takiego jak antydepresanty na nerwice :) (fluoksetyna na nerwice natrectw) pozdrawiam
I'll be where the eagles flying higher and higher

Sortuj wg