FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez aga85 23 mar 2015, 15:06
laden, dzięki za pocieszenie.Poczekam,mam nadzieję,że zadziała u mnie też,tylko się już niecierpliwie :time:
F41.0
Baby blues...

przez elfrid 23 mar 2015, 18:50
aga85 napisał(a):laden, dzięki za pocieszenie.Poczekam,mam nadzieję,że zadziała u mnie też,tylko się już niecierpliwie :time:

Też zacząłem, a właściwie wróciłem do fluoksetyny (z wenlafaksyny, która na mnie już chyba definitywnie przestała działać) i też nie jest za ciekawie. Ale minimum 4 tygodnie na stałej dawce (bez zwiększania i zmniejszania) trzeba poczekać aby ocenić efekty. Z tego co pamiętam to fluoksetyna to jeden z najbardziej aktywizujących leków jakie brałem, wbrew opiniom benzowiec84 i Kat_. Wielu osobom wręcz przeszkadza profil aktywizujący, bo niedostatecznie tłumi lęki. Oczywiście różnie bywa w indywidualnych przypadkach. Obecnie też czekam jak na zbawienie na działanie promotywacyjne, jakieś zwiększenie zainteresowania życiem i codziennymi sprawami. ehh

-- 23 mar 2015, 18:53 --

Kat_ napisał(a):Fluo mocno kastruje, powiedziałbym, że tak do 75%, o wiele mocniej niż sertralina, nieco mniej niż escitalopram, wenlafaksyna czy paroksetyna. Dodanie wellbutrinu niewiele pomaga. .

Mając porównanie fuo z paroksetyną i wenlafasyną to uważam, że co do takich długofalowych uboków SSRI/SNRI typu zab. funkcji seksualnych, nadmierne pocenie itp, to na fluo są jednak najsłabsze. Nie mam porównania z sertraliną, bo nigdy jej długofalowo nie brałem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez hajer 23 mar 2015, 21:37
Od 3 tygodni biorę Seronil. pierwsze półtora tygodnia 20mg dziennie, potem 4dni 40mg i od tygodnia niecałego biorę 60mg.
Biorę na Bulimię (chociaż od jakiegoś czasu nie wymiotowałem to strasznie dużo jem, przytyłem prawie 10kg...
problem w tym że nie czuję działania Seronilu, mimo brania dość dużej dawki nie mam żadnych skutków ubocznych ale też żadnych skutków pozytywnych,
chociaż zdarzają się lepsze dni ale moim zdaniem to raczej nie jest zasługa leku..
Miał ktoś podobnie że przy takich dawkach nie odczuwał żadnego działania?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 23 mar 2015, 22:12
hajer, bierzesz ten lek 3 tygodnie, ale zmieniasz dawki. Kazda zmiana wiaze sie z nowym oczekiwaniem, zatem poczekaj znowu 6-8 tygodni i dopiero zastanawiaj sie, czy dziala.

I to, ze nie masz ubokow, wcale nie znaczy, ze lek jest slaby czy nie dziala. To glupi mit.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Patryk29 24 mar 2015, 15:23
elfrid, Jakie miałeś/masz uboki po fluoksetynie ??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mmmmz 24 mar 2015, 16:32
Witam, po dłuższej przerwie. Zaraz będzie 6 miesięcy jak biorę Seronil (cały czas 20 mg), jak dobrze policzyłam. W każdym razie, początki były trudne, potem było bardzo dobrze, tzn. mniej nerwów, spokój ducha, niekiedy bardzo dobry nastrój, wręcz euforia, itd. ;) ale niestety od miesiąca, mniej więcej, Seronil jakby przestał działać lub działa mniej... bywam agresywna i nerwowa, wszystko zaczyna mnie drażnić, mam czasem ciężkie stany depresyjne, bywają myśli samobójcze... czyli powtórka z rozrywki :(

Nie wiem, co się dzieje, i czy to możliwe, żeby lek przestał działać? co byście radzili?
Niedługo mam wizytę u psychiatry, nie wiem czy odstawiać czy zwiększać dawkę?
Pozdrawiam,
Magda

przez Patryk29 24 mar 2015, 17:56
mmmmz napisał(a):Witam, po dłuższej przerwie. Zaraz będzie 6 miesięcy jak biorę Seronil (cały czas 20 mg), jak dobrze policzyłam. W każdym razie, początki były trudne, potem było bardzo dobrze, tzn. mniej nerwów, spokój ducha, niekiedy bardzo dobry nastrój, wręcz euforia, itd. ;) ale niestety od miesiąca, mniej więcej, Seronil jakby przestał działać lub działa mniej... bywam agresywna i nerwowa, wszystko zaczyna mnie drażnić, mam czasem ciężkie stany depresyjne, bywają myśli samobójcze... czyli powtórka z rozrywki :(

Nie wiem, co się dzieje, i czy to możliwe, żeby lek przestał działać? co byście radzili?
Niedługo mam wizytę u psychiatry, nie wiem czy odstawiać czy zwiększać dawkę?

Na 90% lekarz kaze zwiekszyc dawke, ale to od ciebie zalezy czy chcesz sama to robic, kiedy masz wizyte??
Ostatnio edytowano 24 mar 2015, 18:05 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 24 mar 2015, 18:01
ale niestety od miesiąca, mniej więcej, Seronil jakby przestał działać lub działa mniej

- skąd ja to znam . ;)
schemat jak prawie u wszystkich , a tak chciało by się darmowego pozytywnego kopa na zapęd do życia ,,, a tu bida .
U mnie zwiększanie dawek na fluo nic nie dawało .
Prędzej zmiana leku . Prawdopodobnie jednak lekarz każe brać 40 mg , co bardzo wątpliwe ,że pomoże ,,, ale nie takie cuda Tu słyszałem .
Głowa do góry MMMMZ , damy radę .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 24 mar 2015, 18:03
Patryk29, obecnie napięcie, lęk, zmęczenie połączone z nerwowością, poczucie stania na krawędzi; albo z kolei dół i zmęczenie. generalnie słabo to wygląda
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 24 mar 2015, 18:06
elfrid, Jak dlugo bierzesz??

przez mmmmz 24 mar 2015, 18:13
Patryk29 napisał(a):
Na 90% lekarz kaze zwiekszyc dawke, ale to od ciebie zalezy czy chcesz sama to robic, kiedy masz wizyte??

Wizytę mam już 3 kwietnia, więc poczekam i zobaczymy co powie lekarka, ale też tak podejrzewam, że będzie chciała zwiększyć dawkę.

Kalebx3 napisał(a):- skąd ja to znam . ;)
schemat jak prawie u wszystkich , a tak chciało by się darmowego pozytywnego kopa na zapęd do życia ,,, a tu bida .
U mnie zwiększanie dawek na fluo nic nie dawało .
Prędzej zmiana leku . Prawdopodobnie jednak lekarz każe brać 40 mg , co bardzo wątpliwe ,że pomoże ,,, ale nie takie cuda Tu słyszałem .
Głowa do góry MMMMZ , damy radę .

Dzięki za słowa otuchy, oby było lepiej :)

Ale trochę mnie to zmartwiło, bo przecież po pół roku miało być o wiele lepiej :( jakiś przełom w leczeniu, a tu takie rozczarowanie. A naprawdę były dobre momenty, spodziewałam się, że po tym pół roku to już będę cały czas latać z bananem na twarzy ;)

Czyli w czym jest problem, w leku? nie działa, po prostu?
Czy Tobie jakiś inny lek pomógł bardziej niż fluo.?

Nie wiem, czy chcę zwiększać dawkę i znów przez miesiąc chodzić po ścianach :(
Pozdrawiam,
Magda

przez Patryk29 24 mar 2015, 18:24
mmmmz, Czesto tak jest, ze lek przestaje dzialac, fluo potrafi dzialac jakis czas i potem przestac, jak wiekoszosc leków przeciwdepresyjnych, ale sadze, ze zwiekszenie dawki ci pomoze, bo 20mg to mala dawka.

przez benzowiec84 24 mar 2015, 18:46
Patryk29, fluo to po prostu nieskuteczny lek antydepresyjny :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez MalaMi1001 24 mar 2015, 18:55
benzowiec84 napisał(a):Patryk29, fluo to po prostu nieskuteczny lek antydepresyjny :)

Zgadzam się. Ja po fluo mogłam spać 24/dobę, a jak już nie spałam to byłam mega wk/rwiona i agresywna. Za to w połączeniu z sertraliną (setka sertry i piątka fluo) powodowała olbrzymią senność i niesamowitą stabilność emocjonalną. Niestety zestaw przestał szybko działać, a sama sertra po paru miesiącach zaprowadziła mnie do psychuszki :smile: Fluo jak dla mnie byłaby dobra na ringu, 100% agresji przelewanej na byle kogo z nie wiadomo jakiego powodu, co nie zmienia faktu, że z działaniem antydepresyjnym nie ma to żadnego związku, zwłaszcza jak później musisz położyć się spać :D

Sortuj wg