FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez arnibarni 01 lis 2014, 18:07
36 dni biore fluoksetynke,chyba jak sobie wypije 2 piwa to nie zepsuje efektu terapeutycznego?? ;)
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez mmmmz 02 lis 2014, 16:16
Więc jak to jest z tym spaniem na fluoksetynie? czy bezsenność jest tylko skutkiem ubocznym, który mija, czy trwa cały czas podczas brania leku?
Ja już odkąd pamiętam borykam się z bezsennością, choć może to za dużo powiedziane, po prostu budzę się często, a od 4-5 zero snu. I tak od lat. Odkąd biorę Seronil (pomijając pierwszy tydzień na 10 mg, kiedy spałam całkiem dobrze), w ogóle nie czuję się zmęczona, śpię jeszcze mniej, albo wcale...

No i wciąż dokuczają mi bóle głowy, to już 4 dzień z takimi bólami :( Biorę paracetamol, ale nie pomaga :(
Pozdrawiam,
Magda

przez mio85 02 lis 2014, 17:36
arnibarni napisał(a):36 dni biore fluoksetynke,chyba jak sobie wypije 2 piwa to nie zepsuje efektu terapeutycznego?? ;)

Jesli taka ilosc nie jest w stanie jakos mocno cie zaburzyc, to nie zepsuje, ale z wlasnego doswiadczenia powiem ci, ze lepiej na jednym konczyc. Zawsze wtedy mialem pewnosc, ze organizm praktycznie nie poczul alkoholu

mmmmz napisał(a):Więc jak to jest z tym spaniem na fluoksetynie? czy bezsenność jest tylko skutkiem ubocznym, który mija, czy trwa cały czas podczas brania leku?

Zalezy od indywidualnych predyzspozycji. Mi problemy z wybudzaniem na tym leku (nigdy nie mialem bezsennosci) przechodzily dosyc szybko.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaneta434 02 lis 2014, 18:57
Ja mam straszne problemy ze spaniem, a z nie wyspania bóle głowy :( budzę sie w nocy po kilka razy a nad ranem od 4 mam juz problemy zeby zasnąć i wtedy mysli mnie meczą .

przez arnibarni 04 lis 2014, 19:48
Tak sie zastanawiam,bo miałem przebłyski bardzo dobrego samopoczucia,teraz jest w sumie średnio,biore 20 mg od 40 dni i sie zastanawiam czy efekt z czasem bedzie lepszy,czy może to już cała moc fluoksetyny ? A może 20 mg dla mnie za mało,jak waże ponad 100 kg ? A może lerivon 15 mg psuje efekt fluoksetyny ? Chociaż miałem też duże kłopoty ze snem i lerivon sie jako tako sprawuje. Od leku oczekuje dobrego samopoczucia,większej pewności siebie ,motywacji do działania.Obecnie samopoczucie średnie,z chęci najchętniej bym nic nie robił,wszystko mnie męczy ;/ Poczekam jeszcze troche nie chciałbym znowu zmieniać leku,bo ostatnio zamieniłem esci na fluo i fluo sie lepie u mnie sprawdza,tylko czy nie za słabo ;/ Jakieś sugestie ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez zaneta434 05 lis 2014, 21:41
Ja mam podobnie. Niby lepiej ale szalu nie ma i za 2 tygodnie wskakuje na wieksza dawke 40mg. Ze spaniem mam ciagle problemy. Zaczelam pic podwojna meliske przed snem zobaczymy czy pomoze :-)

przez mmmmz 06 lis 2014, 12:58
A u mnie z zasypianiem już trochę lepiej, jednak wciąż wybudzam się w nocy i wstaję skoro świt. Jutro mam wizytę u lekarza. Nadal mam bóle głowy, już co prawda nie tak silne, ale po 2-3 godzinach od wzięcia tabletki zaczyna boleć, (to już tydzień trwa :( Czy ktoś tak może miał?
Pozdrawiam,
Magda

przez Milita 07 lis 2014, 13:37
Ja za to strasznie dużo śpię :( Tzn. budzę się w nocy przynajmniej dwa razy ale nie jestem w stanie się nawet podnieść i tym sposobem przesypiam 8-9 godzin :(

przez Patryk29 07 lis 2014, 13:42
Milita, 8-9 godzin to przeciez nie duzo, no chyba ze spisz o 8 godzin wiecej czyli np 14-15 godzin :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez mmmmz 07 lis 2014, 14:37
Jestem już po wizycie u swojej lekarki. Dostałam na sen Trittico cr. Zobaczymy jak zadziała, mam nadzieję, że będzie dobrze ;) Zapomniałam ją zapytać, czy ten lek można w każdej chwili odstawić, czy trzeba brać go regularnie i potem ew. stopniowo odstawiać, tak jak np. Seronil? czy ktoś się może orientuje?
Pozdrawiam,
Magda

przez mio85 07 lis 2014, 15:00
Lepiej odstawiać stopniowo, choc ja zszedlem od razu i wszedlem na escitalopram. Dobrze sie wtedy nie czulem, ale nie wiem czy przez odstawienie Trittico, czy przez wchodzenie na esci.

Pierwszy raz mam tak, ze wchodze na fluo i nie mam braku apetytu - przeciwnie moglbym jesc i jesc. Mial kos z was podobnie?

przez Milita 07 lis 2014, 15:22
Patryk29 tylko, że u mnie norma to 5 max 6 godzin - jak śpię więcej to czuję się koszmarnie i niestety tak jest teraz ale jak się przebudzam w nocy to jestem tak zmęczona i śpiąca, że się nawet ruszyć nie mogę ;)

przez mmmmz 07 lis 2014, 15:25
mio85 napisał(a):Lepiej odstawiać stopniowo, choc ja zszedlem od razu i wszedlem na escitalopram. Dobrze sie wtedy nie czulem, ale nie wiem czy przez odstawienie Trittico, czy przez wchodzenie na esci.

Dzięki za wiadomość. Rozumiem, że o jednym, dwóch kieliszkach wina w weekend można przy tym leku zapomnieć?;)

mio85 napisał(a):Pierwszy raz mam tak, ze wchodze na fluo i nie mam braku apetytu - przeciwnie moglbym jesc i jesc. Mial kos z was podobnie?

Ja w pierwszych 2-3 dniach miałam jakby zwiększony apetyt, potem w ogóle go nie miałam ;) Teraz natomiast czasem mam zwiększony apetyt, mogłabym cały czas jeść, a na następny dzień znów spadek i wstręt do jedzenia, przy czym raczej ten wstręt przeważa ;) może bierzesz coś jeszcze? ja miałam wrażenie, że po hydroksyzynie miałam większy apetyt.
Pozdrawiam,
Magda

przez mio85 07 lis 2014, 18:03
2 lampki nie powinny cie rozlozyc, ale faktem jest, ze ten lek sie komponowal z alkoholem zdecydowanie gorzej niz w przypadku SSRI. Szybciej mnie usypiał wtedy i na drugi dzien chodzilem poddenerwowany. Ja nic wiecej nie biore. Nie wiem skad ten przyplyw apetytu, moze mam za mala dawke i nie kopie mnie fluo tak jak powinno.

Sortuj wg