FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez deader 09 gru 2013, 15:15
loka napisał(a):dzieki za odpowiedz. ale wiecie co ten ketrel w og6le nie dziala uspakajajaco, tym bardziej na lepszy sen. wiec za zgoda lekarza zmienilam na mirtagen 15 mg. ogolnie dolega mi depresja i natretne mysli. moze nie jestem tak dobrze poinformowana ale czy przy depresji towazysza tez lęki?? nieuzasadnione ktore sie pojawiaja przy obnizonym nastroju i ogolnym rozb3iciu? jestem ciekawa kiedy ta fluoksetyna zacznie na mnie dzialac pozytywnie a nie negatywnie jak f otychczas....

Rozkręcenie się fluoksetyny trwa zazwyczaj 4-6 tygodni, ale może potrwać i 3 miesiące. Na wyniki "od zaraz" nie licz, musisz zacisnąć zęby i przetrwać ten okres przystosowawczy.

Lęki mogą się pojawić chyba w każdym przypadku, kiedy zaburzona zostaje równowaga psychiczna, czy to przez depresję, czy przez nerwicę.

Ketrel nasennie też na mnie nie działa, a przynajmniej nie solo i nie w dużych dawkach. Małe dawki plus reszta leków nasennych = profit.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Reiben 09 gru 2013, 15:22
Zanim się to potencjalnie rozkręci to będę zjadał opakowanie na dzień ;]
Reiben

przez wieslawpas 11 gru 2013, 03:59
Kurcze to ja kiedys to bralem i bardzo mile wspominam przygode z tym lekiem. Nawet nie widzialem ze to fluxetyna. Po prostu bralem seronil. Poczatkowych objawwow wchodzenia nie pamietem, pamietam ze jakis sie wkrecal tuz po zazyciu, ale prawda jest taka ze naprawe mi pomógł. Swiat stał się kolorowy:)
Doły mineły. Miał na mnie poztywne stymulujace dzialanie i dawał takie poczucie szczescia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 11 gru 2013, 10:33
wieslawpas napisał(a):Kurcze to ja kiedys to bralem i bardzo mile wspominam przygode z tym lekiem. Nawet nie widzialem ze to fluxetyna. Po prostu bralem seronil. Poczatkowych objawwow wchodzenia nie pamietem, pamietam ze jakis sie wkrecal tuz po zazyciu, ale prawda jest taka ze naprawe mi pomógł. Swiat stał się kolorowy:)
Doły mineły. Miał na mnie poztywne stymulujace dzialanie i dawał takie poczucie szczescia.

I taka właśnie jest fluoksetyna. Tylko czy ten stan pozytywnego naspeedowania, pseudo-szczęścia jest naturalny? Chyba chcemy po prostu czuć się normalnie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez maciekpoznan 11 gru 2013, 19:36
Ja już nie wiem co znaczy czuć się normalnie. Czy stan z ciągłymi lękami i czarnowidztwem to moja normalność ?

przez wieslawpas 13 gru 2013, 03:09
elfrid, nie byl to stan permanentnego szczęścia, tylko takie chwile szczęścia i wytchnienia.

przez deader 13 gru 2013, 10:54
elfrid napisał(a):Tylko czy ten stan pozytywnego naspeedowania, pseudo-szczęścia jest naturalny? Chyba chcemy po prostu czuć się normalnie.

Jak dla mnie to naturlane, że człowiek powinien czuć się szczęśliwy. Więc "pseudo-szczęście" jest elementem "pseudo-normalności" jakby. Czyli - tak, to jest właśnie to czego chcemy. Nie mamy tego "naturalnie" jak inni ludzie, musimy żreć prochy żeby czuć się jak oni.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez mih 16 gru 2013, 13:02
Witam wszystkich, mój pierwszy post:)
jem seronil na lęk napadowy.... wcześniej 2 lata elicea 10mg- jakos przestała działać...Seronil miał mnie poruszyc trochę bo mi przestało zależeć ale jakoś tam jest. Biorę go od 2,5 miesiąca w dawce 20mg i nadal mi nie zależy:) do tego nie chce mi sie jeść ( w sensie brak apetytu)- czyli jak dla bulimików ok,, ale ja chudy jestem i tak to średnio mi się podoba, mdłości plus niestety DOŁY. Kurczaki, dotąd miałem lęki a teraz jeszcze depresyjne wkręty. Jest to pewnego rodzaju nowość dla mnie.Wiem ,że w ulotce stoi , że może powodować stany depresyjne.. ale skoro tak to warto to jeszcze brać i czekać czy raczej szukać czegoś nowego ???( z lekarzem ofcourse). Nie lubię zmieniac leków bo na początku mi się wzmacniają lęki. (tzn jak zaczynałem Elicee i Seronil)...
mih

przez magnolia84 16 gru 2013, 13:09
mih, witaj.
Fluoksetyna na lęk napadowy to raczej zły pomysł. Skoro bierzesz ją już 2.5 miesiąca i nie widzisz efektów, to raczej ich się już nie spodziewaj. Zmiana leku wskazana
magnolia84

przez Kalebx3 16 gru 2013, 13:13
ale skoro tak to warto to jeszcze brać i czekać czy raczej szukać czegoś nowego ???

skoro po 2, 5 miesiąca na dawce 20 gówno dał to weż sobie go odpuść .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mih 16 gru 2013, 13:50
magnolia84 napisał(a):mih, witaj.
Fluoksetyna na lęk napadowy to raczej zły pomysł.

no właśnie tak tu czytałem, że nie najlepszy.. miał mnie zaktywizować..
Kalebx3 napisał(a):
ale skoro tak to warto to jeszcze brać i czekać czy raczej szukać czegoś nowego ???

skoro po 2, 5 miesiąca na dawce 20 gówno dał to weż sobie go odpuść .

tak też mi się zdaje... łojezu, znowu coś...
Dziękuję za odpowiedzi.
mih

przez maniek123321 20 gru 2013, 17:45
elfrid napisał(a):
wieslawpas napisał(a):Kurcze to ja kiedys to bralem i bardzo mile wspominam przygode z tym lekiem. Nawet nie widzialem ze to fluxetyna. Po prostu bralem seronil. Poczatkowych objawwow wchodzenia nie pamietem, pamietam ze jakis sie wkrecal tuz po zazyciu, ale prawda jest taka ze naprawe mi pomógł. Swiat stał się kolorowy:)

I taka właśnie jest fluoksetyna. Tylko czy ten stan pozytywnego naspeedowania, pseudo-szczęścia jest naturalny? Chyba chcemy po prostu czuć się normalnie.

potwierdzam :smile: jestem mile zaskoczony
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Reiben 21 gru 2013, 02:42
Ile bierzecie największą dawkę, albo jakiej lepiej nie przekraczać, biorę 80 mg, prawie miesiąc ale naspeedowania za grosz, mam ochotę i 100 albo i więcej brać, w końcu ona słabo podbija serotoninę a dopaminę hmm..jak się brało duże dawki metylofenidatu a wcześniej amfę to chyba ten lek mi nic nie zrobi nawet w kilkukrotnie większych dawkach, w ogóle to jak to jest, że ma to działanie na dopaminę a trzeba czekać dłuższy czas aż zacznie działać, przecież powinien od razu jak metylofenidat itp., wkurza mnie to czekanie na efekt, który może nawet nie nastąpi.
Reiben

przez barsinister 21 gru 2013, 03:07
po co ty w ogóle bierzesz fluoksetynę? dla spidu? lol
80 mg to jest dawka dla kogoś, kto się nie mył od miesiąca i jest warzywem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg