FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 13:44
Brałem w sumie antybiotyk, konsultowałem to z lekarką, po jego odstawieniu się pojawiły duszności. Ale nie było przeciwskazań do jego stosowania.
A myśli samobójcze miałem największe przez pierwsze kilka dni po nawrocie choroby i po zwiększeniu dawki. Oprócz tego pocenie się, ataki paniki, niepokój, lęki ogromne.... Mase dolegliwości. I charakterystyczne dla mnie "poranne lęki" :(

przez xanonymous 17 wrz 2013, 15:16
Cholera wie. Może to być niedoleczona grypa (odstawienie antybiotyku) albo powikłanie po niej. Czasami przy grypie jesli ma sie dusznosci daja jakies wziewne leki na rozszerzenie oskrzeli i zmniejszenie stanu zapalnego - tak jak w astmie albo ihalacje jakims innym lekiem na ulatwienie oddychania. Jeśli to by pomogło to moze od grypy. W skutkach ubocznych fluoxetyny też piszą o duszności i jakiś objawach płucnych http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=326, skutki uboczne leku mogą się też objawiać przy zwiekszeniu dawki mimo ze przy mniejszej dawce ich nie bylo.
Może wskazana była by wizyta u pulmonologa (spirometria - badanie pojemnosci plucnej czy badanie poziomu dotlenienia krwi - to sie sprawdza przez dotkniecie opuszka palca czujnikiem), prześwietlenie klatki piersiowej, posłuchanie płuc stetoskopem (sluchawkami lekarskimi). Jeśli fizycznie z płucami wszystko w porządku bedzie to albo fluoxetyna albo z powodu stanu psychiki/niepokoju/leku, napiecia nerwowego/ emocji. Zależy jak odczuwasz te dusznosci czy jako spiety oddech, zbyt plytki oddech, uczucie braku powietrza, tchu, "zamierania" oddechu, zapieranie dechu/tchu itp. Znasz siebie i swoje dolegliwosci na ktore sie leczysz, czy to moze byc nerwicowe czy nie - ta dusznosc, kiedy dusznosc sie nasila, czy ustepuje na dluzej czy trwa caly czas.

Przeczytałem kilka twoich poprzednich postów i pisałęś żę masz gule w gardle , na przeponie jakiś dyskomfort. Często nerwy sie objawiają własnie w tym miejscu gdzie przepona ale moze to też być od żołądka (zołądek jest miedzy klatka piersiową a pępkiem gdzie przepona), helikobaktera/ zgagi itp. NIe nasila ci się to po zjedzeniu wiekszego posiłku? Przy fluoksetynie pisze też o dyspepsji http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyspepsja Ja mialem kiedyś zgage- takie uczucie palenia w plucach (a to bylo w przelyku chyba od zoladka), taki tępy ból w klatce piersiowej i tez czesto nie moznosc glebszego oddychania. Ale miawalem tez z nerwicy zatykanie tchu, sciskanie w klatce pierwsiowej przy wchodzeniu po schodach czy schylaniu sie po coś. Mialem tez wtedy nerwice ale jedno niewyklucza drugiego. Lekarze niektorzy mają tendencje do zwalania jednej dolegliwosci na drugą jesli nie mają pomyslu co to moze byc innego.

MOja mama ma niewydolnosc serca i czesto miewa obrzek pluc i dusznosci - chlupanie w plucach przy oddechu czy kaszlu. Ale miewala tez zapalenie oskrzeli i pewien lekarz kardiolog osluchowo odroznil jedno od drugieo powiedzial ze slychac jakies zmiany w plucach ale to nie jest od serca czy obrzeku tylko od zapalenia oskrzeli. A w naszym szpitalu cokolwiek sie mamie dzieje to maja tendencje do zwalania na serce, raz ja tak silnie odwodnili (robi sie to przy obrzeku pluc/ wodzie w plucach) ze az skurczy lydek dostala amimo caly wieczor i cala noc miala dusznosi i kaslala.

Nie jestem oczywiscie lekarzem, ale myśle że wyczerpałem temat:)
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 15:29 przez xanonymous, łącznie edytowano 1 raz

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 15:24
Robiłem sobie morfologię, TSH (tarczyca) i wszystko wyszło w porządku, USG też. Chciałem zrobić Rentgen płuc, ale moja lekarka rodzinna stwierdziła, że to na 150% objaw nerwowy, mimo, że nic nie wspominałem o chorobie.

Mam taką jakby blokadę jak wezmę głęboki oddech to puszcza i czuję ulge. Rano mniej to czuję potem się to nasila.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 17 wrz 2013, 22:08
Sądzę, że na płuca to raczej nie działa, bo niby jak? Płuca nie mogą boleć to raz. A dwa, bardziej zastanowiłabym się nad pracą serca i wpływem na nie leków. Nie od dziś wiadomo, że antydepy mogą powodować zmiany w pracy serca. Może dla spokoju powinieneś zrobic sobie EKG? Badanie bezbolesne, a jednak może rozwiać wątpliwości. Poza tym chyba w tym wątku pisałam o swoich bólach w klatce piersiowej, też myślałam, że to od fluo. Przyczyna jednak leżała po stronie mojego trybu życia. A moze poprostu za bardzo wsłuchujesz się w swoje ciało i na siłe szukasz skutków ubocznych? Ja też czytam namiętnie ulotki leków, ale to przez to efekt "pierwszej tabletki" kiedy to po pierwszej tabletce z wenlafaksyną za przeproszeniem rzygałam dalej niż widziałam i miałam drgawki :P Stąd wolę wiedzieć co może mnie czekać.

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 22:17
Dziś konsultowałem sprawę z moją dr. Problemy z oddychaniem są "po prostu" objawem nerwicy, nie efektem ubocznym fluoksetyny.

przez MalaMi1001 17 wrz 2013, 22:22
To dobrze, ale ja dla spokoju zrobiłabym dodatkowe badania... Wiesz, ja mam takie zdanie, ze lekarze nigdy nie brali tych leków, a uważają, ze wiedzę mają taką, jakby zjedli z 1000 opakowań. Tak dla spokoju.... Nerwica nerwicą, ale wiesz....

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 10:05
W piątek jadę na Tomografię Komputerową, chociaż nie spodziewam się rewelacji.
Zobaczymy.. Póki co Fluo działa, nie mogę jej zarzucić, że nie działa. Chociaż brakuje mi takiego "POWERA"

przez deader 18 wrz 2013, 10:15
maciekpoznan napisał(a):Chociaż brakuje mi takiego "POWERA"

Mi ostatnio też, ale doszedłem do wniosku że niestety, widać nie jestem jednym z tych ludzi którzy mają "autonapęd" i lepiej się pogodzić ze swoją niemrawością niż ciągle "tęsknić za powerem" :/
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 10:20
Może i masz rację deader, ja jestem świeżo po okresie z "POWEREM", trochę ponad 2 miesiące i pewnie dlatego tak za nim tęsknie.

przez deader 18 wrz 2013, 10:25
maciekpoznan napisał(a):Może i masz rację deader, ja jestem świeżo po okresie z "POWEREM", trochę ponad 2 miesiące i pewnie dlatego tak za nim tęsknie.

Ja tak samo, też jeszcze z miesiąc-dwa temu miałem motorek w dupie. No ale ja mam pewnie trochę inaczej bo wiem że nigdy nie będę już doświadczał takiego powera jak kilka lat temu ćpając spida, miałem kilka lat na pogodzenie się z marazmem. Fluo mnie ostatnio trochę "podkręciła" ale znów power mi "siada". Tyle że, no właśnie, to nie pierwszy raz power mi ucieka. Przesrane.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 10:29
Hmm kurczę, jest niedobrze, bo mój głowny mentor w sprawie FLuoksetyny, na którego posty zawsze zwracałem uwagę, nie ma powera :( Ech czyli nie wszystko jest tak piękne....

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 10:31
Dorzućcie sobie reboksetynę do fluo to i napęd będzie. Ja określam to jako "stan czuwania", w sensie że kiedy mam cos do roboty to robię, nie czuję zmęczenia, nie muszę sobie trzymać powiek na zapałki, nie myślę tylko o tym ile bym dała za święty spokój i dostęp do łóżka, ale kiedy tylko przyłożę głowę do poduszki zwyczajnie zasypiam. Więc chyba jest tak jak powinno być. Sama fluoksetyna mnie usypia, jestem ciągle zmęczona, nic mi się nie chce a dokładając jeszcze do tego fatalny stan psychiczny mamy iście depresyjną mieszankę.

A taki off top zrobię mały.
W tym miksie, który biorę zauważyłam, że wystarczy wieczorem wypić jedno piwo bądź lampkę wina i rano budzę się bez lęków i bez natłoku myśli. Ogólnie cały dzień mam fajny humor. Co może być tego przyczyną? Przecież alkohol to depresant i gryzie się z psychotropami?

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 10:36
MalaMi1001 właśnie teraz jestem jakby taki ospały i tylko szukam dostępu do łóżka, czekam na wolne czy weekend żeby go przeleżeć. To nie jest dobre , wcześniej każda wolna chwila = wypad Maćka z domu do kolegów, na przejażdżkę, gdziekolwiek.

Obecnie każda wolna chwila = zamulanie. I tak np. teraz L4 spędzam przy kompie z lękami trochę od jakiś 10 min.
A alkoholu boję się jak ognia, podobno nie można go mieszać z lekami, a piwko baaardzo lubię.

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 10:43
Dokładnie tak to u mnie wyglądało! Wracałam z pracy, głodna nie głodna padałam na łóżko jak trup, a weekend cały w pozycji leżącej. Teraz jest o niebo lepiej.

Co do alkoholu, można nie można, nie wiem, ale zauważyłam coś takiego. Ja czasami lubię sobie strzelić piwko bądź lampke wina. Umila mi to czas spędzony z musu przed komputerem do późnych godzin nocnych :?

Sortuj wg