FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez maciekpoznan 10 sie 2013, 11:20
Radku i jak efekty?

U mnie po miesiącu Fluoksetyna się rozhulała i jest lepiej.. Od wczoraj po powrocie do domu z delegacji trochę słabsze samopoczucie mam, ale to efekt braku zajęcia chyba.

przez Rwind 10 sie 2013, 12:41
Pierwsze 3 dni na Seronilu - znacząca poprawa. Brak zarówno doła jak i "ataków paniki", wszystko przyjmowałem z dystansem a złe myśli choć wszechobecne spotykały sie z moja obojętnością. Słowem - nadzieja i spokój. Niestety czwartego dnia poprzez napotkanie na czynnik mocno-stresogeenny wszystko wróciło, by nie powiedziec z zdwojoną siła. Od tego momentu to teraz 11 dzień przyjmowania dawki 20..jest tak jak było :( ...przydarzył mi się efekt placebo i to pierwszy raz przy jakichkolwiek lekach. Czytałem, że to dobry lek i musi się rozkręcić, iż po miesiącu dopiero widać różnice. Jutro wchodzę na dawkę 40. Mam nadzieje, ze to mi wreszcie pomoże, bo jak sami wiecie trudno jest funkcjonować, a co dopiero naprawdę zyc. Pozdrawiam.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez maciekpoznan 10 sie 2013, 12:57
Rwind - ja czekałem baaaardzo długo dopiero po miesiącu tak naprawdę czuję obiektywnie poprawę nastroju taką, jaką mozna oczekiwać od leku. Jednak jeszcze czuję dzisiaj tak trochę lęki, delikatne. Cierpliwie czekaj, będzie ok .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rwind 10 sie 2013, 13:07
Dzieki za słowa otuchy :). Jak z Waszych doświadczeń wygląda sprawa spożywania napojów alkoholowych? Niewskazane, niedopuszczalne czy nie mające wpływu?

przez maciekpoznan 10 sie 2013, 21:23
Wiesz co ja unikam , kiedy biorę leki wolę nie ryzykować.

Kurcze dzisiaj o 15 miałem zjazd, mega zjazd. Był on wywołany co prawda pewną sytuacją, ale do tego momentu lek działał świetnie mogę powiedziec. Nie wiem czy aż tak na mnie wywarła wpływ ta sytuacja, że się poskładałem...

przez deader 10 sie 2013, 21:27
Rwind napisał(a):.przydarzył mi się efekt placebo

Oj, to samo miałem, to samo :D Ale u mnie trwało z tydzień ;)
Rwind napisał(a):Dzieki za słowa otuchy :). Jak z Waszych doświadczeń wygląda sprawa spożywania napojów alkoholowych? Niewskazane, niedopuszczalne czy nie mające wpływu?

Ja łykam seronil 20 rano, i jak wieczorem mam coś wypić alkoholowego to nie odczuwam różnicy w porównaniu do okresu przed leczeniem. Inna sprawa że też przez poprawę nastroju piję teraz duuuużo mniej i rzadziej niż wtedy, więc nie wiem jak by było po totalnym nawaleniu :P Generalnie jak przy wszystkich lekach teoretycznie nie powinno się alkoholizować, ale fluo zdaje się to nie przeszkadzać.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Rwind 11 sie 2013, 11:46
maciekpoznan napisał(a):Wiesz co ja unikam , kiedy biorę leki wolę nie ryzykować.

Co do zasady ja także, jednak sa sytuacje prywatne czy biznesowe w których unikniecie może być z rożnych powodów niekorzystne...

maciekpoznan napisał(a):Kurcze dzisiaj o 15 miałem zjazd, mega zjazd. Był on wywołany co prawda pewną sytuacją, ale do tego momentu lek działał świetnie mogę powiedziec. Nie wiem czy aż tak na mnie wywarła wpływ ta sytuacja, że się poskładałem...

I jak, wyszedłeś z spadku?

przez maciekpoznan 11 sie 2013, 11:50
Nie wiem własnie co się stało, Fluo się pięknie wkręciła już przynajmniej tak mi się wydawało, a od wczoraj jestem poskładany. W nocy nie spałem miałem ataki, zastanawiam się, czy nie będzie konieczne zwiększenie dawki , mam 20 mg. W delegacji jak byłem, to lek dał mi mega kopa i energię, a po powrocie do domu mam zjazd, w nocy było tragicznie. Może jeszcze trzeba poczekac? Nie wiem.

przez Rwind 11 sie 2013, 11:52
deader napisał(a):Oj, to samo miałem, to samo :D Ale u mnie trwało z tydzień ;)

Pierwszy raz zdarzył mi sie taki efekt. Można na to spojrzeć defetystycznie - cholera lek nie działa, lub tez bardziej pozytywnie - miałem trzy dni spokoju. Ale...chciałbym by zadziałal potrzebuje sie czegos "złapać...czegos co daje nadzieje.

deader napisał(a):Ja łykam seronil 20 rano, i jak wieczorem mam coś wypić alkoholowego to nie odczuwam różnicy w porównaniu do okresu przed leczeniem. Inna sprawa że też przez poprawę nastroju piję teraz duuuużo mniej i rzadziej niż wtedy, więc nie wiem jak by było po totalnym nawaleniu :P Generalnie jak przy wszystkich lekach teoretycznie nie powinno się alkoholizować, ale fluo zdaje się to nie przeszkadzać.

Osobiście nie czuje większej różnicy, jedynie czego się obawiam czy...alkohol nie osłabi leczniczych właściwości itp.

przez deader 11 sie 2013, 13:20
maciekpoznan napisał(a):Nie wiem własnie co się stało, Fluo się pięknie wkręciła już przynajmniej tak mi się wydawało, a od wczoraj jestem poskładany. W nocy nie spałem miałem ataki, zastanawiam się, czy nie będzie konieczne zwiększenie dawki , mam 20 mg. W delegacji jak byłem, to lek dał mi mega kopa i energię, a po powrocie do domu mam zjazd, w nocy było tragicznie. Może jeszcze trzeba poczekac? Nie wiem.

Ja na twoim miejscu poprosiłbym lekarza o dodatkowy, doraźny lek uspokajający. Nawet hydroksyzyna w odpowiedniej dawce potrafi człowieka trochę uspokoić.

Rwind napisał(a):chciałbym by zadziałal potrzebuje sie czegos "złapać...czegos co daje nadzieje.
(...)
Osobiście nie czuje większej różnicy, jedynie czego się obawiam czy...alkohol nie osłabi leczniczych właściwości itp.

Złap się myśli że za 2 miesiące będziesz czuł się znakomicie ;) Pół żartem pół serio to piszę - bo dokładnie tak robiłem. Jak dostałem flou to zacisnąłem zęby, pomyślałem sobie "przecież to Prozac w innym opakowaniu, MUSI zadziałać" i... po dwóch miesiącach było już zajebiście.

Co do alkoholu to nie osłabia bodajże właściwości leczniczych. Z tego co wiem to najcześciej chodzi o to że alkohol wzmaga działanie leków, i np. łączenie go z nasennymi gwarantuje że pośpisz dłużej niż planowałeś ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Rwind 11 sie 2013, 19:36
Dzieki za odpowiedz.

przez Anuk 13 sie 2013, 00:29
Witajcie.

Brałam przez trochę ponad pół roku 20mg andepinu na depresję i łagodne stany lękowe. Na początek lekarz zalecił też Zomiren - na 2-3 tygodnie, zanim andpein zacznie działać. Generalnie poprawiło mi się. Miewałam gorsze chwile, ale dawałam radę. Postanowiłam odstawić jakieś 3 tygodnie temu. Zaczynam psychicznie czuć się gorzej. Wczoraj wzięłam tabletkę zomirenu. Dziś się załamałam, poryczałam i odechciało mi się wszystkiego. Mam uczucie, że nie dam rady. Miałam ochotę zadać sobie ból. Nie zrobiłam nic, ze względu na synka. Sięgnęłam po kolejny zomiren w ciągu dnia. Zasnęłam. Wstałam. Probowałam pogadać z mężem. Nie poszło. Znów poczułam taki dół i bezsilność, że poszła kolejna tabletka zomirenu. Wiem, że nie wolno go brać ani dużo ani długo, bo uzależnia. Nie wiem co robić. Na myśl o tym, że mam wrócić na andepin chce mi się ryczeć. Czuję, że to będzie moja porażka. Poza tym mam wrażenie, że jestem na nim mniej bystra, co mnie dobija, bo jestem z tych osób szybko myślących. Nie wiem....prócz tego wiem, ze trzeba czasu aby andpein zaczął działać a ja nie biorę go już 3 tyg, to pewnie nie mam nic w organiźmie, więc byłoby to branie od nowa. Czy gdybym się zdecydowała, to moze pomogłoby branie przez jakiś czas wyższej dawki? A tak naprawdę, to nie chcę już leków. Czy ja sobie nigdy nie poradzę już ze sobą sama? Ja wiem, że leki są dla ludzi i jak andepin działał na mnie, to żałowałam, że nie trafiłam do psychiatry o wiele lat wcześniej. To czemu teraz tak nie chcę go brać?? Chyba najbardziej dobija mnie to, że czuję jakbym nie była sobą, właśnie przez tę utratę bystrości umysłu. Nie wiem co robić. Mam dość rozmów i myślenia. Znów zaczynam się izolować.

przez barsinister 13 sie 2013, 00:33
wydaje mi się, że za krótko brałaś, to się jednak powinno zażywać co najmniej rok
a co do reszty - objawy odstawienne po andepinie mogą trwać ponad miesiąc
jeśli czujesz, że to nie jest antydepresant dla ciebie - to jest całkiem sporo innych do wyboru
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Rwind 13 sie 2013, 19:36
Dzis mam kolejny zjazd :(. Niech ten lek zacznie działać wreszcie....

Sortuj wg