KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 29 mar 2015, 20:58
cyklopka napisał(a):elfrid, zaczęłam od niedużych dawek mirty p/depresyjnie, potem były obie na raz, p/depresyjnie i p/lękowo. Teraz już zeszłam z mirty i objawy depresji ustąpiły. Natomiast zwiększamy dawkę kwety, żeby ruszyć też zaburzenia osobowości, które w przeciwieństwie do depresji są stałe, .

A jakie są objawy tych zaburzeń osobowości, na które pomóc kwetiapina?

-- 29 mar 2015, 21:00 --

Dark Passenger, a w jakich dawkach brałeś połączenie fluoksetyna+kwetiapina i w jakiej formie ta kwetiapina?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cyklopka 29 mar 2015, 21:27
elfrid napisał(a):A jakie są objawy tych zaburzeń osobowości, na które pomóc kwetiapina?

A długo by opowiadać.
Pierwsza i podstawowa rzecz nieogarnianie rzeczywistości. Mylenie tego co ja o kimś sądzę i co sobie wyobrażam z tym jaka ta relacja jest naprawdę. Albo, że czegoś komuś nie mówię, bo mi się wydaje, że on myśli wszystko to co ja.
Do niedawna miałam problemy z wchodzeniem w grupę ludzi, bo wydawało mi się, że mnie nie chcą i namawiają się przeciwko mnie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez ernest00 29 mar 2015, 21:50
Powie mi ktos dlaczego kwetpianipa podnosi cisnienie? Chcialem sie wlasnie nią uspić a zrobila ze mnie chodzacego robota, nie moge sie w ogole uspokoic, jest 21:46 zazylem jak zwykle 45mg mirtazapiny, 4mg bipredynu, 40mg propranololu i pozniej po odczuciu euforii z pobudzeniem zarzucilem 100mg kwetaplexu i czuje sie conajmniej paranoicznie i panicznie sie boje tego stanu bo nie zasne a kweta dlugo trzyma, dlaczego zadzialala tak pobudzajaco, czy ten miks jest zly na sen ? Nie mam nic innego lekarz mi to przepisal i tak biore a ze nie dziala tak jak powinno to coz mam zrobic...
Parze wlasnie 10 torebek melisy moze pomoze
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 29 mar 2015, 21:54
elfrid, Najdłużej 20mg fluo+ 100mg kwety, potem 40mg fluo+200mg kwety. A kweta(Ketrel) instant release czyli "zwykła".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez cyklopka 29 mar 2015, 22:21
ernest00, mnie to specjalnie na sen nie pomogło. Natomiast jak zapomnę zażyć wieczorem to balet mam do 5 rano :hide:
I Miss Forum

przez elfrid 30 mar 2015, 05:31
Dark Passenger, a czemu zrezygnowałeś z tego połączenia? Napisałeś, że dobrze działało?
Sam biorę taki mix 20mg fluoksetyny +100mg kwetiapiny i czekam na pozytywne rezultaty. Mam wrażenie, że już przeszły pierwsze najgorsze uboki SSRI. Dzisiaj przebudzenie bez lęku i napięcia, bez odruchowego sięgniecia po benzo.
Zastanawiam się ewentualnie nad przejściem na kwetiapinę na formę XR?
U Ciebie kwetiapina miała wspomagać przeciwdepresyjne działanie fluoksetyny, czy działać też jako stabilizator?

-- 30 mar 2015, 05:33 --

cyklopka, to faktycznie takie osobowościowe sprawy, odbiór rzeczywistości, samego siebie przez innych. I pomaga na to kwetiapina? Trochę się co prawda dziwię, że bez antydepresanta ją bierzesz, jakiegoś SSRI.

przez laden 30 mar 2015, 05:40
elfrid, Ja tez czekam na jakies pozytywne rezultaty polaczenia tych dwoch lekow. Jak na razie dobrze dziala przeciwlekowo, z depecha gorzej.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez Arasha 30 mar 2015, 05:43
laden, nadal nie możesz spać ? Czy tak wcześnie się budzisz ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez laden 30 mar 2015, 05:45
Arasha, Nie moge spac :) Szybko zasypiam, ale budze sie po paru godzinach i juz dupa ze spania :/
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez Arasha 30 mar 2015, 06:01
elfrid, od jak dawna stosujesz ten mix ? Domyślam się, że jest to już któryś z kolei ( chociażby po Twoim stażu na forum, a raczej nie widziałam Cię nigdy w wątkach pozalekowych ). Na co masz przepisaną kwetiapinę ( bo taka trochę nietypowa dawka, ni to nasenna ni to na jakieś poważniejsze zaburzenia ) ?
I jak długo trzymały Cię uboki po fluo ?

Zachęcam Cię do wypowiedzenia się w temacie sk-d-si-bior-skutki-uboczne-za-ywania-lekow-t55047.html ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez elfrid 30 mar 2015, 06:18
Arasha, dawkę 20mg fluoksetyny stosuję od połowy marca, wcześniej niepotrzebnie brałem zbyt długo 10mg. Zarówno fluoksetynę jak i kwetiapinę brałem już wcześniej, ale nigdy razem. Oficjalna diagnoza to depresja, takie są też objawy podstawowe i pierwotne z którymi zgłaszam się do psychiatry. Jednak po sposobie działanie leków przeciwpderesyjnych, mojej reakcji na nie - sztucznego nakręcenia, pobudzenia, drażliwości (już po okresie wprowadzenia leku) - psychiatryczne mądre głowy mówią o spektrum CHAD i innych tego typu wynalazkach. W każdym razie, niezależnie od dokładnej diagnozy, najlepsze leczenie dla mnie to ma być dobry lek przeciwdepresyjny i stabilizator nastroju. I właśnie kwetiapina ma pełnić funkcję stabilizatora, dodatkowo augmentować przeciwdepresyjne działanie SSRI. Dawka przepisana przez lekarza to 200mg. Niestety obawiam się przytycia, obniżenia przemiany materii, więc staram się brać jak najmniejszą, skuteczną dawkę kwetiapiny (brałem kiedyś 300mg i wtedy problem z masą ciała była zauważalny).
Brałem już wiele leków, też w różnych połączeniach, mam staż na forum i staż lekowy. Miałem też fazę anty-SSRIową (co ostatnio tu modne) i okres leczenie samymi stabilizatorami, który jednak okazał się niewystarczający.
Uboki po fluo trzymały mnie równe dwa tygodnie. Zwłaszcza nasilenie lęku i napięcie, pogorszenie nastroju było przez około tydzień. Dzisiaj już od rana jakby lżej. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

-- 30 mar 2015, 06:20 --

laden, a ile czasu już bierzesz w tych dawkach: fluo 40mg i kwetapinę 100mg?

przez JużTuByłem 30 mar 2015, 06:21
cyklopka też miałem podobne problemy :smile: Nie miło mieć te nadprzyrodzone moce i od razu osądzać z góry wszystkie osoby..
Mi kwetapina na to za bardzo nie pomogła.Dawała w czerep tak ,że nie miałem lęków i depersonalizacji przez pierwsze kilka godzin jednak czułem się jak totalny głąb..Pozniej już nie bardzo na mnie działała.Na spanie była idelana ,mam jeszcze troche tych mocnych tabletek może kiedyś się przydadzą ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez laden 30 mar 2015, 06:27
elfrid, Dokladnie od 11 marca. Wtedy mialem wizyte u psychiatry i zwiekszyl mi dawke fluo z 20 do 40 i przepisal dodatkowo kventiax.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Alpragen - doraźnie

przez cyklopka 30 mar 2015, 15:41
elfrid napisał(a):cyklopka, to faktycznie takie osobowościowe sprawy, odbiór rzeczywistości, samego siebie przez innych. I pomaga na to kwetiapina? Trochę się co prawda dziwię, że bez antydepresanta ją bierzesz, jakiegoś SSRI.

Brałam mirtę, ale już odstawiłam :great:

-- 30 mar 2015, 14:42 --

JużTuByłem napisał(a):cyklopka też miałem podobne problemy :smile: Nie miło mieć te nadprzyrodzone moce i od razu osądzać z góry wszystkie osoby..
Mi kwetapina na to za bardzo nie pomogła.Dawała w czerep tak ,że nie miałem lęków i depersonalizacji przez pierwsze kilka godzin jednak czułem się jak totalny głąb..Pozniej już nie bardzo na mnie działała.Na spanie była idelana ,mam jeszcze troche tych mocnych tabletek może kiedyś się przydadzą ;)

Może mi pomogło na te inne rzeczy, bo na spanie nie :mrgreen:
I Miss Forum

Sortuj wg