RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 14:24
Mogę sobie wyobrazić, że są gorsze leki. Bo Rispolept to lek nowej generacji, także skutków ubocznych jest mniej. Ale też czasami potrafią dokuczyć.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Amon_Rah 31 sie 2011, 14:38
Michuj, sie zobaczy xD
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Michuj 31 sie 2011, 14:43
Niestety sezon wakacyjny bardzo to przedłużył. ;)

Mam takie pytanko odnośnie brania neuroleptyków. Bo co do SSRI to kojarzycie ścieżkę zaskakiwania leku. Najpiew pobudzenie lub zamulenie często z euforią, później wystrzał dobrego nastroju, później zjazd, później huśtawki nastrojów. Po huśtawkach następuje poprawa. Tak mniej więcej działają SSRI od początku brania.
Ciekawi mnie jak wygląda zaskakiwanie neuroleptyku. Czy też jest pogorszenie, wahania nastrojów a później?
Takie otumienie z przymuleniem?Jak wygląda przyswajanie informacji, czy refleks jest obniżony czy odwrotnie? Jak się czujecie po długofalowym braniu neuro. Czy to jakoś aktywizuje, więcej energi daje? Tak gdybyście mieli porównać ścieżkę brania SSRI i na tym przykładzie risoporedinu. Jak to wygląda?
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

RISPOLEPT (Risperidon)

przez hooain 31 sie 2011, 14:47
Kij z parkinsonizmem, ospałością, niepokojem, rozkojarzeniem etc. (zaczerpnięte żywcem z ulotki). Obawiam się bardziej zaburzeń jakiegoś rozwoju intelektualnego i transformacji w swoistego cyborga tj. spłycenia emocjonalnego. Mam najniższą dawke, łudzę się, iż codzienne sączenie nie zaszkodzi. Skoro skutki uboczne są możliwe, prawdopodobne, ale nie pewne.
ତ୍କୃ

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 14:48
Po neuroleptykach często jestem wyczerpany, nie mam siły na nic. Także refleks jest mniejszy i mogą występować problemy przy uczeniu się. Jest się jak zombie.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Michuj 31 sie 2011, 14:55
No ok więc porównując. W sumie to co piszę można by przenieść do osobnego tematu.
Na przekładzie 3 SSRI i wenlafaksyny, w przypadku tych leków scenariusz przechodzenia przez efekty uboczne był bardzo podobny. NApiszę to w etapach
- pobudzenie lub rozdrażnienie, nadmierne naspeedowane, czasem nawet euforia
- po jakimś miesiącu ostry zjazd nastroju w dół, znaczne pogorszenie, jeśli są myśli samobójcze, to robią się bardziej niebezpieczne, często wizualizacja samounicestwienia.
- Później makabryczne wahania nastroju. Czasem w ciągu godziny przechodzi się od ciężkich myśli samobójczych do idealizacji świata. I tak to trwa jakieś około tydzien - 10 dni.

Gdybyście mieli w etapach napisać branie neurolpetyku, jak to wygląda? Jakie nastroje towarzyszą?
Podejrzewam, że na początku ciągła senność i zamulenie (chyba, że neuroleptyki aktywizujące, to wtedy pobudzenie itd... )
-
-
-
Proszę o uzupełnienie :)
Michuj

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 14:58
Myślę, że biorę go za krótko (3 miesiące), żeby to opisać. Ale jak chcesz. Na początku przez kilka tygodni jest zamulenie, następnie lek działa dalej i po jakimś czasie występuje rozdrażnienie. Tak jest przynajmniej u mnie.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Michuj 31 sie 2011, 15:03
Czyli pozytywów jeszcze nie ma... A ktoś biorący dłużej i zadowolony z efektu działania jakby to opisał? Chodzi mi szczególnie o stan docelowy. Czy przed zatrybieniem leku też huśta nastrój jak w przypadku SSRI?
Michuj

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 15:04
Pozytyw jest taki, że jednak działa, ale mogą wystąpić skutki uboczne, często nieopisane w ulotce.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez Michuj 31 sie 2011, 15:08
no ok, ale co rozumiesz pod pojęciem działanie. Jakie efekty zaburzenia znosi? Czy nastrój jest stabilny?
Michuj

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 15:11
Nastrój mam po tym obojętny, ale lek skutecznie eliminuje myśli natrętne i psychozy.

-- 31 sie 2011, 15:29 --

Zapomniałem dodać, że po Rispolepcie miałem wielką nadwrażliwość na światło.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez malwina77 31 sie 2011, 16:03
Ja to bym powiedziala, ze neuroleptyki z wyjątkiem kwetiapiny przy depresji działają od razu. Juz na drugi dzien objawy negatywne sie zmniejszają, na zredukowanie objawów pozytywnych przy Chad lub schizofrenii trzeba dłużej poczekać. U mnie bylo tak:

Rispolept: uspokojenie, sennosc, brak natręctw i uporczywych myśli, tycie
Zolafren- wzrost motywacji i dostosowania społecznego natychmiast, z negatywów przybieranie na wadze, nastrój stabilny
Fluanxol- wzrost motywacji, energii i poprawa nastroju od razu, chudniecie
Diphergan (prometazyna) 100 mg- dobry sen, dobry nastrój, waga bez zmian
Ketrel- samopoczucie bez górek, dobry stabilizator, powoli się wkręca, wilczego głodu brak
Abilify i Solian- aktywizacja, brak tycia

Przy żadnym neuroleptyku nie miałam wahań nastroju ani uboków za wyjątkiem apetytu lub jego braku. No i po ok 6- 8 tyg każdy neuroleptyk aktywizujący u mnie przestaje działać.
Trzeba zrobić przerwę lub zmienić na inny. Nie wiem, czy pomogłam. Pozdrawiam
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

RISPOLEPT (Risperidon)

przez clone 31 sie 2011, 16:08
W kwestii tycia, to trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje do tego. Ja biorę Rispolept już 3 miesiące i nie przytyłem ani jednego kilograma, choć i tak łaknienie się zwiększyło.

RISPOLEPT (Risperidon)

przez malwina77 31 sie 2011, 16:10
Pewnie tak, ja tylko opisałam moje osobiste doświadczenia z ponad dziesięciu lat na neuroleptykach. Któremu z nich zawdzięczam dyskinezy późne, nie wiem. :(
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Sortuj wg