FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
53%

Nie
10
23%

Zaszkodził
10
23%

Liczba głosów : 43

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Amon_Rah 23 gru 2012, 15:42
Bralem Fluanxol przez jakis czas i rzeczywiscie dzialal aktywizujaca w dawce 0,5 mg, ale nagle przestac dzialac zupelnie nie wiadomo dlaczego i lekarz przestawil mnie na Abilify. Moim zdaniem 100% skuteczniejsze niz Fluanxol. Teraz jestem na Solianie i nie narzekam, setka z rana dobrze aktywizuje i czlowiekowi az chce sie cos zrobic.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez depas 23 gru 2012, 16:05
Amon_Rah, tego się właśnie obawiam, to jest cholernie frustrujące kiedy kapitalnie działający lek z dnia na dzień przestaje działać. Mniej więcej coś takiego właśnie dzieje się obecnie u mnie z risperidonem, chociaż nie aż tak gwałtownie jak kiedyś zawiódł mnie sulpiryd.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 24 gru 2012, 06:52
Amon_Rah napisał(a):Bralem Fluanxol przez jakis czas i rzeczywiscie dzialal aktywizujaca w dawce 0,5 mg, ale nagle przestac dzialac zupelnie nie wiadomo dlaczego i lekarz przestawil mnie na Abilify. Moim zdaniem 100% skuteczniejsze niz Fluanxol. Teraz jestem na Solianie i nie narzekam, setka z rana dobrze aktywizuje i czlowiekowi az chce sie cos zrobic.

Dla mnie abilify jest lepszy od fluanxolu bo na nim nie tyję :) A po fluanxolu przybyło mi 10kg. Brałam 1,5mg i nie narzekałam na aktywizację przez cały okres brania. A brałam długo, na pewno dłużej niż 5 miesięcy, chociaż z przerwami na próbowanie innych leków i zrzucanie wagi, aby później sobie dalej rosła. Na Solianie czułam się tragicznie.

-- 24 gru 2012, 06:57 --

Mad_Scientist napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):To dlaczego Guzik dalej go nie bierze ,skoro był taki " boski"?

Bo przytyła na nim 7kg w miesiąc. :lol:

Nie siedem kilo w miesiąc tylko kilo na tydzień tyłam.
To jedyny powód dla którego odstawiłam fluanxol.
Lęki po odstawieniu? Nie pamiętam, z fluanxolu przeszłam na Solian a na tym leku czułam się fatalnie i faktycznie miałam lęki ale to dlatego że solian był do niczego. Wytrzymałam chyba miesiąc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 04 sty 2013, 22:22
Miesiąc stosowania za mną, czasami biorę 1 tabletkę czasami 2. Staram się balansować między pobudzeniem a nadpobudliwością. Psycho powiedziała, że moge stosować także doraźnie większa dawkę ( do 2 mg na dzień) Ponieważ czasami jestem za bardzo rozdygotany popołudniami dostałem chlorprothixen na wieczory i noc.
To najlepiej na mnie działający lek, antydepresanty przy nim nie działały wcale lub pogarszały mój stan.
Postaram się m/w ocenić skuteczność na mnie chociaż mam słaby punkt odniesienia bo odkąd pamiętam czuję się źle więc jako 0 przyjmuję to co kiedyś uważałem za "średni dzień"
Energia +80 %
Samopoczucie + 70%
Ochota do życia +90 % ( miałem w ciągu miesiąca więcej dobrych dni niż wcześniej przez rok )
Waga niestety + 3 kg ale święta były ;)
Przejrzystość umysłu +80%
IQ + 30% do poziomu dna
Poczucie humoru bezcenne ;)
OBY tak dalej !
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 07 sty 2013, 21:42
Stracony 3mam kciuki za Twoje samopoczucie! Kontroluj wagę!

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez zubryk 08 sty 2013, 13:26
Biorę 0,5 mg w dawce 1+1+0, jem normalnie i nie stwierdzam u siebie wzrostu wagi. Nie każdy jest skazany na przybranie na ciężarze.
F41

Lepiej mieć nerwicę niż nie mieć nic.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez Guzik 08 sty 2013, 18:43
Pewnie że nie każdy! Ale nie zaszkodzi kontrolować swojego ciężaru.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 09 sty 2013, 16:20
stracony, Na co dokładnie stosujesz ten fluanxol? ..co Ci dokucza najbardziej? Po jakim czasie odczułeś jakieś wyczuwalne działanie?
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 13 sty 2013, 17:34
beladin, na dystymię

-- 19 sty 2013, 20:28 --

Mam problem z dawkowaniem i już nie wiem co robić. W zależności od dnia albo mam za małą dawkę i jestem senny i przebija się myśl o tym że śmierć to wybawienie, albo jestem nakręcony tak, że nie mogę się nad niczym skupić a dawki biorę minimalne czyli 5 lub 10mg. Najlepiej się ostatnio czułem jak zapomniałem wziąć dawki rannej i ją brałem dopiero o 17. No a dzisiaj rozdzieliłem dawkę na 2 x 5mg i to w godzinach rannych a teraz nie wiem co ze sobą zrobić. Chyba łyknę zomiren :(

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 21 sty 2013, 17:27
stracony, No mi tez się coś pochrzaniło. Przez tydzień było obiecująco a potem po próbie dołożenia sertraliny się skończyło. Stwierdziłem, że nie ma sensu psuć działania i dałem sobie spokój z sertrą po 2 dniach. Biorę teraz sam fluanxol 2x0,5 i nie odczuwam nic dobrego, jedynie jestem lekko śnięty :?
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 30 sty 2013, 18:39
chyba po mału będę się też żegnał z tym lekiem bo momentami czuję się kompletnie rozstrojony a jednocześnie coraz bardziej śpiący nawet po 0,5mg a to nie jest przyjemne uczucie. Mimo wszystko chcę pociągnąć jeszcze z miesiąc bo najlepiej zawsze się czuje jakiś czas po odstawieniu leków a potem wszystko się powtarza. Może jednak wrócę potem znów do tego leku bo przez miesiąc działał po prostu cudownie.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 30 sty 2013, 20:07
stracony, Na mnie działa, przynajmniej na nastrój, bo kopa to mi napewno nie daje. Jest to coś subtelnego. Biorę w sumie 1,5mg/dzień. Spróbuj większej dawki zanim odstawisz ..lekarka z którą rozmawiałem powiedziała że troszkę większa dawka powinna dzialać bardziej pobudzająco. Właściwe działanie przychodzi u mnie jakoś po tygodniu od zmiany dawki. Poprzedzone jest kilkoma dniami ospałości.
beladin

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez stracony 02 lut 2013, 18:11
Masz rację spróbuję większą dawkę tylko że teraz moim głównym problemem nie jest ospałość a raczej połączenie ospałości z wewnętrznym niepokojem. To brak wyciszenia, po prostu nie wiem co ze sobą zrobić nawet jak coś robię. Wewnętrznie chcę czegoś innego, jestem rozdygotany i nie rozumiem swoich doznań. Nie potrafię tego wytłumaczyć w prosty sposób.
Dlatego obawiam się, że większa dawka to jeszcze nasili a ratowanie się stale zomirenem nie jest wyjściem z sytuacji.

FLUPENTIKSOL (Fluanxol)

przez beladin 04 lut 2013, 18:11
stracony, Domyślam się co masz na myśli. U mnie jest pobudzenie, które nie przedkłada się na aktywność. Czuję się wewnętrznie napięty a w dalszym ciągu nie mam siły niczego robić.
beladin

Sortuj wg