Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani! Biorę flupentyksol od kilkunastu dni. Dostałem go na oddziale dziennym na aktywizację i lepszą koncentrację. I działa naprawdę fajnie. Subtelnie ale skutecznie mnie aktywizuje. Nie muszę już zmuszać się do robienia zakupów czy wychodzenia na basen. Dawne czynności, które utraciły dla mnie przyjemność, odzyskują ją. Jestem bardzo zadowolony z jego działania. Jedynym skutkiem ubocznym były lekkie i przemijające bóle głowy, które minęły po kilku dniach. Polecam każdemu ten lek, kto ma problem z aktywizacją i "nicmisięniechceniem" 🙂 Pozdrawiam serdecznie, Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2023 o 13:11, Dominik999 napisał(a):

Ile dni trzeba oczekiwać na pierwsze efekty działania tego leku?

 

Do około 2 tygodni

Czy komuś z Was flupentyksol poprawia sen? Bo mi nawet fajnie go poprawił. Coś czego w ogóle bym się nie spodziewał po takim leku. Sen mam spokojniejszy i do tego ciekawsze sny mi się śnią, takie że chciało by się w nich pozostać dłużej niż jedną noc, hehe. Nie są też takie popierdzielone jak przy innych lekach, np. SSRI. Ma ktoś podobnie na tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś fluanxol pomógł na natrętne myśli???leczę nawrót ( nerwica natręctw myślowych ,myśli agresywne 😕 , 7 lat było super na 75sr anafranilu i 100g lamotryginy. Na skutek roznych zdarzeń na lekach nastąpił nawrot ,od kilku tygodni mam zwiększony anafranil do 187,5 i lamo na 150 a mam dojść do 200 .zawsze długo czekałam na działanie leków . Dostałam teraz dodtakowo fluanxol... Pomógł komuś na natrętne myśli???

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczyna działać fluanxol??? W poniedziałek zazylam pierwsza tabletkę 0,5 i przedwczoraj i wczoraj czułam się w miarę ok( mam nerwice natręctw myślowych ) a dzisiaj już gorzej :( .fluanxol dostałam teraz do lamotruginy i anafranilu ,które biorę już długo ale nastąpił nawrot. 

Przedwczoraj poczułam pierwszy raz normalnosc po półtorej miesiąca i dzisiaj znowu gorzej  :( docelowo mam brać 1,5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy długotrwałe (kilkuletnie) przyjmowanie Fluanxolu w małej dawce (2 mg, potem 1 mg, teraz próbuję 0,75-0,5 mg) może doprowadzić do anhedonii? Dostałem straszliwej anhedonii po kilkuletnim przyjmowaniu SSRI (Zoloft) i właśnie Fluanxolu i nie wiem właśnie, czy obwiniać o to tylko SSRI, czy Fluanxol też? Mimo że jestem już 3 miesiące bez SSRI, to anhedonia się utrzymuje i teraz nie wiem, czy to właśnie Zoloft mnie do tego doprowadził, czy Fluanxol też?

 

W internecie większość informacji o anhedonii po neuroleptykach/antypsychotykach dotyczy przyjmowania ich w wysokich dawkach. Mój psychiatra (któremu zresztą nie ufam, bo on nie wierzy w anhedonię utrzymującą się po SSRI) stwierdził, że Fluanxol jest jak przełącznik, który powyżej 3 mg blokuje dopaminę, a poniżej 3 mg wręcz powinien uwalniać. Dobra, tylko czy wieloletnie przyjmowanie tego Fluanxolu nawet w takiej małej (teoretycznie korzystnej dla receptorów dopaminy) dawce mogło coś uszkodzić w receptorach albo przewodnictwie? Internet milczy albo kilka niesprawdzonych informacji na krzyż, albo ja nie umiem szukać.

 

Ktoś z Was dostał anhedonii po długotrwale przyjmowanych, małych (teoretycznie pro-dopaminowych) dawkach neuropeptyków/antypsychotyków, czy nawet konkretnie Fluanxolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@noctropolisbrałem flupentiksol nie raz ale najdłużej kilka miesięcy, dawki 1-3 mg. Z tego co wiem neuroleptyki jak najbardziej mogą powodować anhedonię przy dłuższym stosowaniu, sądzę że flupentiksol też mimo że ma trochę inny profil. Chyba i tak przydała by ci się przerwa od niego po tak długim stosowaniu żeby odpowiednie neurony w mózgu odpoczęły i uwrażliwily się na nowo.

To samo tyczy się SSRI, detox powoduje że potem są skuteczniejsze. Ja jednak takiego detoxu nigdy nie robiłem i jak najbardziej zmagam się z anhedonią mniejszą lub większą od lat. Piszę to na podstawie tego co czytałem i co mówią ludzie stosujący te leki. Mi na anhedonię pomagają amisulpryd i arypiprazol ale niestety nie zawsze mimo że biorę je z długimi przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zburzony napisał(a):

@noctropolisbrałem flupentiksol nie raz ale najdłużej kilka miesięcy, dawki 1-3 mg. Z tego co wiem neuroleptyki jak najbardziej mogą powodować anhedonię przy dłuższym stosowaniu, sądzę że flupentiksol też mimo że ma trochę inny profil. Chyba i tak przydała by ci się przerwa od niego po tak długim stosowaniu żeby odpowiednie neurony w mózgu odpoczęły i uwrażliwily się na nowo.

To samo tyczy się SSRI, detox powoduje że potem są skuteczniejsze. Ja jednak takiego detoxu nigdy nie robiłem i jak najbardziej zmagam się z anhedonią mniejszą lub większą od lat. Piszę to na podstawie tego co czytałem i co mówią ludzie stosujący te leki. Mi na anhedonię pomagają amisulpryd i arypiprazol ale niestety nie zawsze mimo że biorę je z długimi przerwami.

Tylko że właśnie każdy mówi, że neuroleptyki mogą powodować anhedonię, a nikt nie mówi, czy dotyczy to małej, czy dużej dawki. Psychiatra mówił, że te leki w małej i dużej dawce działają zupełnie odmiennie. Mówił, że w małej wręcz powinny dopaminę podnosić, co u mnie nie działa, nie wiadomo dlaczego. No i jak wszyscy ludzie w internecie piszą, że mają anhedonię po neuroleptykach, to ja nie wiem, czy faktycznie dotyczy to tylko i wyłącznie (domyślnej - antypsychotycznej) wysokiej dawki, która zgodnie ze swoim przeznaczeniem powinna dopaminę blokować właśnie, czy po małej dawce także (antydepresyjnej).

 

A najgorsze jest i tak to, że nie mogę odstawić ze względu na psychosomatykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet małe dawki stosowane dość długo mogą powodować anhedonię. U mnie tak było w jakimś stopniu po amisulprydzie i flupentiksolu, z tym że nie było to jakieś dramatyczne pogorszenie. 

Może pogadaj jeszcze z lekarzem, a nuż da ci coś skutecznego na somatykę albo jeszcze co innego wymyśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2008 o 06:54, Gość napisał(a):

Zapewne chcesz zebym powiedziała: nie to jest absolutnie niemożliwe.Ale nie mogę tak powiedzieć, dlatego że psychika ludzka jest naprawdę nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś zachoruje. Ale ryzyko zachorowania zmniejsza się kiedy dbamy o swoje zdrowie psychiczne i chodzimy na psychoterapie kiedy zajdzie taka potrzeba, nie tłumimy emocji, staramy sie prowadzic szczęsliwe i zrównoważone życie.

Hej, czy ktoś aktualnie bierze fluanxol? 

Ja dostałam najpierw dawkę 2 x 0,5 mg, działało fantastyczne lęki i obsesje minęły. Nagle jednak po paru tygodniach wszystko wróciło i nie radzę sobie już z tym. Znowu męczą mnie myśli i tematy z przeszłości. Dopytuję partnera 20 razy o to samo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×