Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez IceMan 09 kwi 2007, 00:18
Nie ma to jak dobre wyładowanie agresji ;) Worek jest świetny, tylko trzeba go mieć pod ręką w razie potrzeby. W moim przypadku worki znajdują się u 2 kumpli, no ale nie będę do nich przecież co chwilę biegać i się rozładowywać. Moja inna metoda - muzyka. Niestety bardzo niezdrowa, bo lubię dać ognia i to nierzadko na słuchawkach. Może Wy znacie jakieś skuteczniejsze, wygodne i przy tym mało szkodliwe metody? Krzyczeć nie mogę bo mieszkam w bloku, więc (szczególnie o takiej porze jak teraz :P ) takie dźwięki są u mnie niewskazane :lol: .
Tygryska napisał(a):Jest "jęczarnia" do jęczenia a może przydałby się wątek w którym można się wykrzyczeć?

Myślę, że właśnie dziś powstał ;)
Przyjaciel forum

przez LDR 09 kwi 2007, 00:56
Ja mam 18 lat. Napady lęku miałem średnio co kilka dni i jeździłem z tym do szpitala. Miałem przy tym mase nerwicowych objawów. Raz do szpitala dojechałem siny i mnie rodzice wnieśli bo nie mialem siły się podnieść.

Zostałem przebadany od A do Z. Zrobiono wszystko o się da, żeby ustalć przyczyny tego wszyskiego. Leżałem na neurologii i nefrologii. Na nefrologii w dziecięcym szpitalu klinicznym zrobili mi wszystkie badania jakie mogli, leżałem tam 2 razy, łącznie spędziłęm tam ponad 7 tygodni i nic nie znaleźli. Poproawiało mi się stopniowo bardzo powolutku, byłem u kilku psychologów ale byli poprostu beznadziejni. Trafiłem na psycholog z zamiłowaniem do zawodu. To ona mi pokazała drogę i ide nią cały czas. To nie jest groźne, napady lęku nie są zagrożeniem dla życia lecz są bardzo nieprzyjemne.
почтение, тeрпимость... :) PS. Czy na świecie innych ludzi jest mało, że akurat to mnie spotkało?
To moje życie:
Obrazek
LDR

przez BlueOrange 09 kwi 2007, 02:20
"Tetno miałem 160 , cisnienie 180 na 110"

to nie są normalne wyniki, zbadaj sobie krew, może masz coś innego niż nerwicę; ja mam arytmię i kiedyś mi się zdażyło mieć bardzo wysokie tętno, ale to było dawno temu i nie miałem aż takich problemów z ciśnieniem; w Twoim wieku (16 lat) takie wyniki są bardzo dziwne, lepiej pójdź do paru lekarzy (niestety w polandzie trzeba tak zrobić, żeby mieć w miarę miarodajną diagnozę, bo jest wielu niedouczonych dupków)
zbadaj sobie dokładnie krew na wszelkie możliwości (hormony itp)

oczywiście ja nie jestem lekarzem, może masz faktycznie nerwicę, po prostu przy takich wynikach ja bym się dokładnie zbadał (ekg i echo serca wystarczy, żebyś wiedział czy masz problem z pikawą, ale możesz mieć cukrzycę, nadciśnienie i hgw co jeszcze)
miałem kiedyś znajomą, której chorobę związaną z jelitami zdiagnozowano dopiero w USA (po pierwszym badaniu), w PL nikt nie wiedział co jej jest....

podkreślam jednak - TO MOŻE BYĆ TYLKO NERWICA, ale zrób sobie poważne badania krwi, bo takie tętno i ciśnienie w Twoim wieku to conajmniej dziwne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tygryska 09 kwi 2007, 10:52
Chcesz, to krzycz.

AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!
Znowu!Przy sniadaniu!
:evil: :evil:

przez Róża 09 kwi 2007, 12:25
Dobre rezultaty daje rzucanie jajkiem lub talerzem o ścianę.Polecam talerz nietłukący,wielorazowy.Tylko uważajcie na rykoszet :mrgreen:
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez faiter 09 kwi 2007, 12:39
Ja też jestem za "workiem" - nawet planuje zakup takowego... ;)
Poza tym dobrze działają "intensywne" ćwiczenia fizyczne; można naprawdę nieźle się zajechać na "pompkach" i "brzuszkach".
Po paru takich "seryjkach" to już nawet mówić się nie chce, a co dopiero krzyczeć :lol:

przez Mizer 09 kwi 2007, 12:55
walnąć pięścią w tół i trzasnąć drzwiami, pół godziny gadać do siebie jakie to wszystko chujowe ludzie i przejdzie :D

jestem cholernie choleryczna czasami/często.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez IceMan 09 kwi 2007, 13:28
Poza tym dobrze działają "intensywne" ćwiczenia fizyczne; można naprawdę nieźle się zajechać na "pompkach" i "brzuszkach".

Zauważyłem, że jak jestem wściekły, to robię 2-3x więcej brzuszków/pompek/przysiadów niż normalnie. Nie ma to jak wykorzystać nadmiar adrenaliny :twisted: :twisted: :twisted:
Przyjaciel forum

przez Mizer 09 kwi 2007, 14:00
ja trzaskam drzwiami, lecę na maraton biegowy i wracam jak się chwieję na nogach, czasami kwiatka mamie na łącę zerwę XDDDDDD
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez simplicity 09 kwi 2007, 14:39
Hmm ja czasami mam potrzebę porzucania sobie wszystkim co mi wpadnie w ręce, najczęściej wychodzi na to że są to moje buty :mrgreen: ale to nie przy świadkach, jak jestem sama w domu :D

przez simplicity 09 kwi 2007, 14:56
Rzeczywiście zawsze lepiej jest się dokładnie przebadać na wszelki wypadek, ale wydaje mi się, że to jednak nerwica, bo też miałam podobnie i robiłam sobie mnóstwo badań i z żadnych nic nie wychodziło. Ale zawsze lepiej mieć pewność, że nic innego się nie dzieje

przez LDR 10 kwi 2007, 12:49
BlueOrange napisał(a):"Tetno miałem 160 , cisnienie 180 na 110"

to nie są normalne wyniki, zbadaj sobie krew, może masz coś innego niż nerwicę; ja mam arytmię i kiedyś mi się zdażyło mieć bardzo wysokie tętno, ale to było dawno temu i nie miałem aż takich problemów z ciśnieniem; w Twoim wieku (16 lat) takie wyniki są bardzo dziwne, lepiej pójdź do paru lekarzy (niestety w polandzie trzeba tak zrobić, żeby mieć w miarę miarodajną diagnozę, bo jest wielu niedouczonych dupków)
zbadaj sobie dokładnie krew na wszelkie możliwości (hormony itp)

oczywiście ja nie jestem lekarzem, może masz faktycznie nerwicę, po prostu przy takich wynikach ja bym się dokładnie zbadał (ekg i echo serca wystarczy, żebyś wiedział czy masz problem z pikawą, ale możesz mieć cukrzycę, nadciśnienie i hgw co jeszcze)
miałem kiedyś znajomą, której chorobę związaną z jelitami zdiagnozowano dopiero w USA (po pierwszym badaniu), w PL nikt nie wiedział co jej jest....

podkreślam jednak - TO MOŻE BYĆ TYLKO NERWICA, ale zrób sobie poważne badania krwi, bo takie tętno i ciśnienie w Twoim wieku to conajmniej dziwne

Lekarz mi mówił, że człowiek jest w nerwach/lęku w stanie wygenerować cisnienie nawet do 200, dolnego to nie powiedział. Ale sam miałem podobne ciśnienia jak Kuba. Miałem już wszyskie badania, w dym scentograficzne badanie nerek i tomografie od szyji w dół. Nic nie wykazały badania.
LDR

przez slitzikin 10 kwi 2007, 14:30
Kuba próbuj też wyznaczać sobie w ciągu dnia małe cele. Może rób sobie listy tego co masz zrobić i powolutku to realizuj. Tak byś nie zawalał szkoły. W ciągu dnia przecież Twoja przyszłość się nie wyjaśni. Jednak z małymi sukcesowi nabierzesz trochę pewności, trochę satysfakcji i z tych małych rzeczy tworzy się te duże, jak skończenie szkoły, studiów itd. A jesteś zdrowy, na pewno też inteligentny, poradzisz sobie z tym.

przez rusałka 10 kwi 2007, 16:42
co sie stało z moim ostatnim postem :cry:

Sortuj wg