Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Darcyk 13 sie 2007, 11:22
poza tym nie dopuszczam do siebie mysli ale chyba trace sens zycia, nic mnie nie cieszy naogol bylem wesoly takie centrum zainteresowania a teraz jestem zmeczony nie mam na nic ochoty, praca mnie nie cieszy. Cieszylem sie jak mial mi sie urodzic synek bylem z zona przy porodzie teraz kiedy ma mi sie urodzic drugi dzidzius to nawet czasem o tym zapominam i boje sie powiedziec zonie ze boje sie byc z nia przy porodzie. Ciekawe czy ten stan mojego zdrowia moze miec powody takiego jakby meskiego szoku poporodowego???? Zamykam sie w sobie, wmawiam sobie wiele rzeczy ze np; moge umrzec i zostawie zone z dwojka dzieci, nie odwiedzam znajomych juz tak czesto jak kiedys a zawsze sobie myslalem ze jak zaczne na cos chorowac to dopiero po 50tce. Czy na moj stan mogly wplynac takie wypadki zyciowe jak samobojstwo kolegi 3lata temu, niezgoda miedzy najlepszym kolegom, bojka z wujkiem prawie rok temu z ktorym sie nie pogodzilem do dzis?

przez inez3 13 sie 2007, 11:25
Darcyk mysle, ze niekoniecznie musi to byc nerwica. faktycznie, moze jestes przemeczony, zyjesz w stresie, to wszystko moze sie na siebie nalozyc i powodowac takie objawy. tak jak ci powiedzial lekarz, porob wszystkjie badania (napewno nie zaszkodza)... wydaje mi sie, ze potrzebujesz troche odpoczynku.

przez Darcyk 13 sie 2007, 11:47
chcialem jechac na Chorwacje za dwa tygodnie ale teraz to sie boje ze moze mi sie cos tam stac i nikt mi nie pomoze. Jutro robie kolejna serie badan a potem chyba sie udam do psychiatry bo sobie raczej z tym nie poradze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy mozliwa jest jednoczesnie nerwica lekowa i NN

przez maateusz 13 sie 2007, 12:03
bo ja mam tak ze strasznie boje sie schizofreni i jednczesnie mam natretne mysli czy to mozliwe zeby miec to jednoczesnie

przez staram się 13 sie 2007, 12:19
masz racje że bojisz sie schizofreni ona niszczy człowieka na amen
to moja opinia po tym co o niej wyczytałem

Re: czy mozliwa jest jednoczesnie nerwica lekowa i NN

przez pierm77 13 sie 2007, 12:22
maateusz napisał(a):bo ja mam tak ze strasznie boje sie schizofreni i jednczesnie mam natretne mysli czy to mozliwe zeby miec to jednoczesnie

mozliwe,sa rozne zlorzone nerwice

w oparciu o Twoja post obstawialbym rachcej nerwice hipochondryczna i nartectw lecz to nie ma oczywiscie zadnego podloza. Swoja droga shizofernie bardzo latwo wykluczyc, wiec po co sie meczyc (choc sam tak przez pare m-cy robilem z roznymi innymi "cudownymi i tajemnymi" chorobami somatycznymi na ktore rzekomo cierpialem) -byles u psychiatry ?
Z piekła zwanego niebem....
zbanowany

przez mieciu 13 sie 2007, 12:46
Najpierw zakończ robić wszystkie badania i odpocznij. Potem możesz szukac przyczyn w psychice dopiero. Co do depresji poporodowej to dotyka ona czasem także mężczyzn ale Ty chyba jesteś przed porodem a nie po? Nawet jakbyś ją miał to jest to stan jak najbardziej przejściowy - tzn do wyleczenia.

przez mieciu 13 sie 2007, 12:49
Co jest dziwnego w tych objawach? Diagnozę co prawda stawia lekarz ale to są klasyczne objawy n.

przez Darcyk 13 sie 2007, 14:22
Rowniez po poniewaz juz jedno dziecko mam. Najgorsze jest w tym to ze wszyscy wokolsie zaczynaja martwic o mnie a ja sie martwie o nich

przez agapla 13 sie 2007, 16:25
no cóz to są własnie te natrętne myśli o których tu niektórzy piszą ,chyba przydałby się psycholog,dopóki to faza początkowa to można raz dwa wyleczyc

przez maateusz 13 sie 2007, 18:59
tak zapisalem sie na psychoterapie, a w jaki sposób mozna wykluczyć schizofrenie? bo gdzieś czytałem ze sa jakies testy czy takiego.

przez agapla 13 sie 2007, 20:11
Ja myślę że chyba najpierw przydałoby sie postawić jakąś diagnoze a to może zrobic jedynie specjalista na dobra sprawe nikt tutaj na forum nie powie ci co się z tobą dzieje .Musisz najpierw udac się do specjalisty dopiero później mozesz szukać sposobów na wyleczenie na razie to jest takie gdybanie i mozemy się tylko domyślać co ci dolega

Sortuj wg