Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 16:54
zetVi, faktycznie filmik bardzo pozytywny ;) ale ja to się i tak boję zwłaszcza, że mogę sobie wymacać węzły w okolicy obojczyków bo inne już pomijam... Z drugiej strony co ma być to bedzie i takie moje zamartwianie przecież niczego nie zmieni :-|

-- 09 lut 2011, 15:58 --

aha i zapomniałam napisać, że ta osoba z mojej rodziny została też wyleczona z ziarnicy :smile:

przez olinelka 09 lut 2011, 17:11
zetVi! Sympatyczny ten filmik, pozytywny mimo diagnozy :D Ale ja oczywiście dopatrzyłam sie w filmie, że dziewczyna maca węzły chłonne na szyi a nie nadobojczykowe, a wszyscy zapewniają, że to te obojczykowe świadczą o chłoniaku. Jednak mimo wszystko najmniej się boję ZZ a najbardziej chłoniaka i biał.. A co powiesz droga zetVi na temat moich źrenic? . Bo mój psychiatra powiedział wczoraj, że jeśli od 15 lat zauważam różnicę( a zauważam różnicę najbardziej gdy jestem zmęczona i w sztucznym świetle, że lewa źrenica jest większa od prawej), to powiedział, że nie mam guza bo by już mnie nie było albo dawno by było rozpoznanie. A tętniak musiałby być duży i uciskać, żeby było widać, że źrenice nierówne i już by dawno pękł gdyby był duży i uciskał. Co Ty na to? Powinnam iść się jednak przebadać czy dać spokój?

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 17:23
olinelka, też patrzyłam na miejsce w którym sie ta kobitka na filmiku maca i między innymi w tym miejscu mam węzły wyczuwalne ale to jak się tak bardziej palcem w tą szyję podziubię bo jakbym sobie tak pomasowała jak ona to bym nic nie wyczuła

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olinelka 09 lut 2011, 17:42
~Kasiek~ ale węzły ziarnicze, czy chłoniakowe to podobno sa takie duże, że nie trzeba ich szukać i palcem dłubać ;) , czyli, że możesz być spokojna :D

przez joakar4 09 lut 2011, 17:48
Ja Też dokładnie tym miejscu gdzie ona maca mam tą nową kuleczkę. Ale pani dr tam sprawdzała i jej nie wyczuła, a wcale nie trzeba grzebać bo ona jest bezpośrednio na mięśniu. Ale jest taka dość miękka i wydaje mi się, że to jednak nie węzeł.

Pięknie - zalałam sobie klawiaturę herbatą :evil:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 17:54
olinelka, no podobno tak i gdzieś czytałam że widoczne gołym okiem no to ja nie mam takiego żadnego wszystkie muszę namacać :D
joakar4, ja kilka lat temu zalałam sobie klawiaturę piwem i do tej pory mi się niektóre klawisze zacinają bo się kleją :D żeby to była zwykła klawiatura to bym rozebrała i czyściła jakbym zepsuła to kupiłabym nową a w laptopie się boję, że coś zmajstruje :D

-- 09 lut 2011, 16:59 --

tak sobie siedzę i myślę, że ten cały internet to zmora tylko się człowiek naczyta głupot bo ma je bezpośrednio pod ręką :-| jedyne co dobre i co mam dzięki internetowi to mąż :D :D :D

przez joakar4 09 lut 2011, 18:12
~Kasiek~, Ja zalałam zwykła, ale herbata nie była słodka to się zbytnio nie klei. A teraz przeszłam na laptopa :D

Serio? Poznaliście się przez internet?
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 18:15
joakar4, nom później napiszę jak dokładnie się poznaliśmy bo teraz musze obiad dać chłopakom :papa:

przez olinelka 09 lut 2011, 18:57
Ja wylewam notorycznie wszystko co się da i wymieniamy co chwila klawiatury. Przy laptopach niczego nie jem i nie piję bo mi chłop wprowadził zakaz :mrgreen: Napisz ~Kasiek~ jak się poznaliście :D
Kręgosłup mnie boli i noga :(

przez perla86 09 lut 2011, 19:08
cześć wam :) Jestem na chwilkę u mnie jako tako ale wiecie martwie się tym ze w obrebie kolana robia chyba nie to siniaki ino czerwone plamy takie jak rumien i tylko w obrebie kolana nie wiem co to :bezradny:
zetvi nie wiesz co to moze byc bo siniak sadze ze chyba bylby granatowy nie czerwony odrazu kurka :( i jakie kropeczki jkaby o d uklcia igły mam na rece na ramieniu przewaznie jak wezme ucisne znika i jest z powrotem

-- 09 lut 2011, 18:22 --

MOZE TO JAKAS GRYPA ZNOWU W TV MOWIA :( SEPSA KIJW IE

-- 09 lut 2011, 18:29 --

KASIEK ja mam 8.9 krwinek bialych norma 10 ale wczesniej mialam 6.08 i cZemu sie to tak zmienia :( boje sie bial

-- 09 lut 2011, 18:29 --

KASIEK ja mam 8.9 krwinek bialych norma 10 ale wczesniej mialam 6.08 i cZemu sie to tak zmienia :( boje sie bial

przez zetVi 09 lut 2011, 19:54
W filmiku, ta dziewczyna zauważa węzły szyjne - w dolnym trójkącie szyi. Węzły ziarnicze pojawiają się również tam - to jest blisko nadobojczykowych. Jak widać, dziewczyna zauważa węzeł w lusterku - to nawiązuje do faktu, że węzły takie są widoczne gołym okiem i nie trzeba ich palcami wyszukiwać. :)

olinelka, 15 lat to bardzo dużo - jeśli o życie z niebezpieczną chorobą miałoby chodzić. Guz - odpada w zupełności. Owszem, można żyć i z 20 lat z gruczolakiem, z niektórymi guzami mózgu - nikt jednak tyle lat z czymś posobnym spokojnie nie żyje, bo nie są to choroby bezobjawowe. W ciągu tych 15 lat musiałby się taki guz ujawnić a na dzień dzisiejszy, być już zaawansowanym nowotworem z kompletem objawów ogniskowych a przynajmniej ogólnych neurologicznych. Tyle lat z nierównymi źrenicami w wywiadzie wyklucza też choroby naczyniowe (tętniaki na przykład). On może by już nie pękł (niektóre nigdy nie pękają) ale rosnąc powodowałby pewne objawy - niekoniecznie odczuwalne przez Ciebie, ale ujawniające się w badaniach, jak np. wzrost ciśnienia wewnątrz czaszki obserwowane w badaniu dna oka. Z pewnością w ciągu tych 15 lat miałaś takie czy inne badania.. więc ja się z neurologiem zgadzam. Tym się nie potrzeba przejmować. Tutaj prawdopodobnie wchodzi w grę jakiś może Horner z nieuchwytną przyczyną. Czasem jest to taka cecha.. a czasem zwyczajne złudzenie... (zależne od tego jak na oboje oczu pada światło, czasem podczas obserwacji źrenic, światło pada inaczej na jedną, inaczej na drugą, stąd złudzenia potęgowane lękiem.). :)

perla86, mówiłam Ci, mam to samo, tyle, że na łokciach. Opisowo: małe, żywo czerwone (purpurowe nawet) kropeczki, zlewające się czasem w jedną większą, bez świądu, bez jakichkolwiek doznań czuciowych - po nacisku bledną bądź też w zupełności znikają. Jak puszczę palec - wracają. To są małe wybrocznki. Też mam skłonności do nich a zapewniam, że nie choruję na białaczkę. :) Słabe naczynka masz po prostu. U mnie czynnikiem to powodującym jest ucisk na te miejsca - mam taki głupi zwyczaj podbierania się ręką przy sprzęcie w pracy, jak ubiorę jeszcze coś "kłującego" (niektóre sweterki takie są) to kropki mam murowane. Ponadto pamiętam, że jako dziecko miałam takie kropki na kolanach - od chodzenia na nich podczas zabawy. :-) Słabe naczynka - tak po prostu. :)

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 19:58
perla86, norma jest od 4 do 10 wiec białe masz w normie ;) ja mam ponad a chyba jak jest ponad ale to musi być dużo ponad to można mówić o białaczce. Ogólnie to chyba liczba białych krwinek przy zwykłej infekcji wzrasta i to znaczy, że organizm się broni ;)
joakar4, i olinelka, więc tak już wam opowiadam historię z moim mężem. Ja od kilku lat około 6 wchodzę na czat w jednym z portali nawet jestem tam wyróżniona kolorem jako użytkownik z zasługami :D no i był czas, że wyjechałam za granice. Wtedy zdecynowaną większość czasu spędzałam na czacie bo była to moja taka odskocznia od cudzoziemców ;) Poznałam tam masę ludzi z wieloma z nich się widziałam. Pewnego dnia na czat wszedł mój mąż i tak zaczęliśmy ze sobą najpierw żartować, póżniej rozmawiać prywatnie na poważniejsze tematy, dzwonić do siebie i okazało się że łaczy nas podobna dość bolesna przeszłość ;) póżniej przyjechałam do Polski na 2 tygodnie i postanowiliśmy, że się spotkamy. Tym sposobem wybrałam się na wycieczkę do Krk to ponad 450km od mojego domu rodzinnego bo pochodzę z podlasia ;) no i jak już sie spotkaliśmy to pojawiło się jeszcze większe uczucie i przerodziło sie w uczucie na tyle poważne, iz postanowiłam wrócić na stałe do Polski. Wracałam praktycznie tylko po to żeby spakować swoje rzeczy i z powrotem ;) póżniej się do niego przeprowadziłam, zaczęły się poważne rozmowy o ślubie planowanie i w tym czasie zaszłam w ciążę i to nam troche przyspieszyło plany :D Jesteśmy ze sobą ponad 3 lata w lipcu będzie 4 kochamy się mocno i jesteśmy szczęśliwym małżeństwem ;) KONIEC! :D

-- 09 lut 2011, 19:02 --

zetVi, no to trochę mnie uspokoiłaś bo moje gołym okiem widoczne nie są jednak potrafię je tam wymacać i jest ich nawet sporo malutkie i ruchome i to, że tam są i że je czuję mnie straszy :shock:

przez perla86 09 lut 2011, 20:04
zetvi tutaj Asia pisała że wybroczynki nie znikaja pod wplywem ucisku i tez tak czytalam na necie to nie wiem odkad biore lek to mi sie pojawilo i tylko na rece a co to na kolanie moze byc czerwone plamki pojedyncze cholera wie i w obrebie kolana przewaznie myslalam ze to siniaki jakby rumien kurka od czego to moze byc :( czytalam ze rumienie moga byc oznaka niewydolnosci watroby badz reumatoidalnego zapalenia stawow a mnei wlasnie stawy bola w nogach przewaznie jednej hmm co o tym sadzisz
kasia ja mam na miary na dobrego lekarza psychiatre co ja chodze z Krakowa chcesz wiecej info moge ci podac numer moj telefonu to ci podam ??:)

przez ~Kasiek~ 09 lut 2011, 20:09
perla86, o z Krakowa jesteś? :D ja już tu się skontaktowałam podobno z jednym z lepszych psychoterapeutów dr. Majem i zaproponował mi żebym zgłosiła się do zakładu psychoterapii na ul. Lewartowskiego na terapie i we wtorek ide na badania diagnostyczne właśnie ;)

Sortuj wg