Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 16 gru 2015, 21:33
Mili nawet nie mów o snach. Mi się często śni moje dziecinstwo u kochanej babci. Potem nasze stare mieszkanie gdzie wychowalismy sie z rodzenstwem, brat który nie zyje w tych snach zawsze milczy, pytam się go coś uporczywie a on jakby nie może mówić. jestem zawsze wykonczona po takiej nocy.
wiesz, to jest w naszych głowach, nie myslimy o tym codzien ale podświadomie przezywamy co odzywa się w postaci snu.
Wiem, ze takie rzeczy istnieją, dlatego ja nie proszę babci ani brata o znaki bo się boję:) Zreztą po smierci brata powiedziałam mu, zeby mnie nie straszył w żaden sposób;) bo przecież wie jaka jestem strachliwa. I nic sie nie dzieje, nawet w snach milczy;)
Ja też się za nich wszystkich modlę, obiecałam sobie, ze gdy zapomnę to zawsze nawet w łózku odmowie jedną zdrowaśkę w Jego intencji do konca mojego życia. Już zawsze to jedno Zdrowaś za jego biedną duszę:((

Masz rację nie ma co się smucić, trzeba mieć tylko dobre wspomnienia
Buziaki juz nie moge sie doczekać Twojego wpisu, ze szczęsliwie urodziłaś...musisz wytrzymać chociaż do 38tyg :*

przez Mili89 16 gru 2015, 22:25
nefretis, napewno nasi bliscy nie chca zebysmy cierpieli i byli smutni wiec trzeba myslec o tych dobrych momentach, ktore nam bylo dane z Nimi spedzic...
mi zmarli czesto sie snia, chyba mam tak po mojej Babci- zawsze snia Jej sie zmarli np proszac o wode (czyt: modlitwe)
wierze w takie rzeczy i tez zawsze sie za wszystkich modle.
ostatnio snilo mi sie dwoch zmarlych znajomych, stali razem i prosili mnie o pozyczke... tez pomyslalam, ze chodzi o modlitwe..
wierze, ze sa gdzies obok i chca dla nas jak najlepiej :)

jestem dokladnie w 36 tyg i 4 dniu wiec do 38 tez juz lada moment... a tak mi jest ciezko... w nocy praktycznie nie spie, bo akurat wtedy mam najwieksze bole i uciskanie pecherza... mysle, ze Maly urodzi sie w nocy ;)

Moi Rodzice przylatuja w Sylwestra do nas zeby byc tu kiedy urodze i ciagle mnie prosza zebym wytrzymala do tego momentu :D
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 17 gru 2015, 13:20
Mili wytrzymasz:) Każdy dzien sie liczy oszczedzaj się

Hej czy miał ktoś z was objaw ciągłego poczucia głodu. Nawet zaraz po posiłku? U mnie przybiera to juz formy obłedu, wmówiłam sobie cukrzyce i hipoglikemię, boję się:(
Po prostu ciągle jestem głodna, czuję to wyjątkowo od kilkunastu dni. Jest to ssanie w żoładku. Dziś zjadłam na sniadanie trzy cienkie kromki razowego bezglutenowego chleba z masłem i pastą ze słonecznika oraz 2 duże jajka na masle klarowanym. Czy możliwe zebym była za 40 min tak głodna, że się słaniam? Przecież to nie zdązy sie nawet strawić, czy to moze byc na tle nerwowym? jestem ciągle podkręcona i spięta, taki stan spięcia mam od lat codziennie.

Powiedzicie coś:( Mierzyłam cukier przed chwilą - ok. 1,5h po śniadaniu i jest idealny - 90. Co to moze byc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 17 gru 2015, 13:37
A MOZE 90 po jedzeniu to za malo

przez Mili89 17 gru 2015, 18:00
a nie jestes przed okresem albo w ciazy ?;)

ja czasem tez mam takie napady glodu, ze az sama sie dziwie ;)

przez nefretis 17 gru 2015, 19:33
nie, na pewno nie. okres miałam tydzien temu.

przez pralinka1 17 gru 2015, 19:48
Nefretis takie uczucie ssania ( bardzo podobne do głodu ) to może być objaw refluksu przełykowego. Jeśli nie masz refluksu a jesteś spięta i reagujesz na stres ,,żołądkowo,, wydziela Ci się nadmiar kwasu i wtedy takim nerwusom jak my pojawia się ssanie, pieczenie w przełyku a nawet gula w gardle utrudniająca przełykanie. Miewam czasami to samo, zwykle lekarz przepisuje wtedy leki hamujące wydzielanie kwasu - można je też kupić w aptece bez recepty. Ja jednak z powodu bólów głowy nie biorę nic tylko ratuję się dietą i wyciszaniem napięcia. Ogranicz słodycze, mleko, alkohol.
Pod wpływem lekkostrawnej diety i wyciszania się powinno Ci przejść po kilku dniach. Winowajcą jest STRES

przez nefretis 17 gru 2015, 21:36
Tak, mam zgagę, bóle żołądka po środku i dwunastnicy (tak mniemam po czytaniu objawów innych że 12-stnica moze boleć z prawej pod żebrem). Czasami miewam ścisk po jedzeniu, czuję że to ścisk nerwowy boli, że mnie zgina. A czasami boli gdy jestem głodna. Po jedzeniu przechodzi, roznie to jest

Refluks miałam wykryty po objawach z 10 lat temu, brałam IPP i chyba przeszło. Rok temu też brałam i zgagi minęły, bóle pozostały.
Objawy głodowe to dla mnie nowość stąd przerażenie. Ssanie i uczucie głodu dosłownie pól godziny po jedzeniu.
zaparzam dziś siemię, i jak czytałam sporobuje popić regularnie po kilka razy dziennie
bo zwykle piłam, 1-2 dni i zapomniałam.

Pralinka masz jakies techniki wyciszania? moze cos sprawdzonego z youtuba?

przez pralinka1 17 gru 2015, 22:46
Nefretis no widzisz trafiłam. Ssanie jest na 100 % od refluksu, pewnie na tle nerwowym.
Ja też w takich momentach piję siemię i mi szybko pomaga.
Z tym wyciszaniem to u mnie ciężka sprawa ... Czasem pomaga ulubiona muzyka lub wypad do galerii handlowej, czasem się kładę - oddycham przeponą i liczę od 50 do 1. A bywa i tak, że nic nie pomaga i dopiero jak wybuchnę: pokrzyczę, pokłócę się z mężem to czuję chwilową ulgę. Najważniejsze to jakoś rozładować napięcie. Ciągle sobie obiecuję, że zacznę ćwiczyć ale ciężko się zmobilizować ...
Dziewczyny jak sobie dajecie radę z przygotowaniami do świąt ? Macie siłę sprzątać, gotować ? Ja mam straszną niemoc i boję się, że nie dam rady.
Na razie posprzątałam pół domu i planuję jakieś zakupy, ale od poniedziałku mam chore dziecko i nie mogę przez to nigdzie wyjść i nic załatwić. To siedzenie w domu mnie dobija, tym bardziej, że nie mam jeszcze połowy prezentów.

przez Alexandra 18 gru 2015, 00:37
Nie mam siły pracować :( od dłuzszego czasu zresztą praca mnie wykańcza, każdy dzień jest żeby wytrzymać, a od wczoraj boli mnie całe ciało , kości, mięśnie, jutro idę do lekarza i na zwolnienie.

przez Mili89 18 gru 2015, 01:20
pralinka1, zdrowka dla Dziecka!

moja dopiero wyszla z zapalenia uszu i migdalow, teraz mnie gardlo boli i kaszle...
wogole to godzine temu mialam takie skurcze i bol brzucha, ze zaczynalam myslec, ze to juz... :zonk: :zonk:

przez nefretis 18 gru 2015, 15:50
Pralinka piję to siemię, na zgagę pomaga ale na bóle tak średnio.
Jeśli chodzi o przygotowania, to rozłozyłam wszystko w czasie i nie robię extra porządków bo mam w sumie czysto, okna umyte miesiąc temu, po prostu odkurzę, umyje podłogi plus jak zawsze łazienki.
Już tydzien temu zaczęłam polerowac jakieś tam świeczniki, lampy i in.

Zostaje mi kuchnia, robię tylko rybę po grecku i jakieś ciasto bo jedziemy do mamy.
Ja zawsze wolę ogarniac stopniowo bo mam duże powierzchnie i nikt za bardzo mi nie pomaga. Czasami po odkurzaniu musze się połozyć bo mam napad jakieś paniki ze zmęczenia, nogi do góry, uspokojenie się. nie wiem czemu tak mam od lat:(

Acha prezenty kupowałam przez neta, nie jestem w stanie biegać po sklepach, ostatnio w piatek wyskoczyłam do galerii handl. i po jaki,ś 30 min. miałąm atak agorafobii (chyba) - osłabienie, zawroty, uczucie ze zemdleję, mdłości, brak powietrza.

Choinkę mamy ubraną od 6 grudnia dom przyzdobiony i często puszczam Last Christmas:) Zeby sobie poprawic nastroj na te kilka minut.
Chociaż im blizej święta, wigilia, robi sie trochę smutno, to tak szybko mija i znowu rzeczywistość, mysli w stylu "co przyniesie nowy rok", czy nie zachoruję na nic, lęki itp

A wy jak przed swietami?

przez bezsilna_22 18 gru 2015, 18:45
halo, halo :)
powracam, co tam u Was? jak się macie?

przez zalezna 18 gru 2015, 19:32
wk...wia mnie ten wątek. tysiące ludzi, którym nic nie jest i robią problemy z g...a. ciekawe co by zrobili jakby naprawdę byli poważnie chorzy.
zalezna

Sortuj wg