Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez andrew88 24 lis 2015, 18:46
Hej,

Mam kilka rad dla osób, które mają hipochondrie

1. hipochondria to stan umysłu, a nie realna choroba
2. myślenie o tym, że ma się raka, guza lub stwardnienie rozsiane boczne---to tak jakby bać się uderzenia komety w ziemię lub oberwanie w głowę cegłą lecącą z nieba- czy ktoś z Was otrzymał kiedyś uderzenie cegły z nieba ??
3 należy kontrolować swoje myślenie o chorobach, czyli jeśli zaczynam myśleć/podejrzewać ze na coś choruje-- NALEŻY TO myslenie przerwać i mysleć o czymś innym i NIE BAC SIE konsekwencji odrzucenia tych myśli
4. Należy realnie patrzeć na ciało ludzkie- każdy z nas UMRZE, jeden w ból mniejszym, a drugi w większym. Ciało ludzkie podlega materii- to znaczy nieustannie si ę regeneruje. JESLI JESTES ZDROWA/ZDROWY TO TWOJE CIAŁO SAMO NAPRAWI USZKODZENIA
5. sa udowodnione przypadki wpływu podświadomości na realne odczucia bólowe- ból lub strach/lek jest tworzony tylko w umyśle, jakie ma przełożenie na przejeżdzający ulicą samochód czy na rosnące w parku drzewo ??

pozdrawiam, aha, hipochondria jest zaburzeniem kompulsywnym-PRZYMUS POWTARZANIA lekiem jest OPOR na powtarzalność praktyk behawioralnych--- Hipochondrycy nauczyli się powtarzać jak mantrę wzorce chorób, musicie przerywać te szlaki myślenia konsekwentnie a z czasem to wyda Wam sie fajna zabawą :)

przez alu 24 lis 2015, 19:12
andrew88, w 100% się z Tobą zgadzam. Już tu wielokrotnie pisałam, że hipo to zaburzenie, ale się nasłuchałam, że to "nieuleczalna choroba psychiczna lub neurologiczna" ;)
alu

przez malenstwo31 24 lis 2015, 19:40
andrew88 napisał(a):Hej,

Mam kilka rad dla osób, które mają hipochondrie

1. hipochondria to stan umysłu, a nie realna choroba
2. myślenie o tym, że ma się raka, guza lub stwardnienie rozsiane boczne---to tak jakby bać się uderzenia komety w ziemię lub oberwanie w głowę cegłą lecącą z nieba- czy ktoś z Was otrzymał kiedyś uderzenie cegły z nieba ??
3 należy kontrolować swoje myślenie o chorobach, czyli jeśli zaczynam myśleć/podejrzewać ze na coś choruje-- NALEŻY TO myslenie przerwać i mysleć o czymś innym i NIE BAC SIE konsekwencji odrzucenia tych myśli
4. Należy realnie patrzeć na ciało ludzkie- każdy z nas UMRZE, jeden w ból mniejszym, a drugi w większym. Ciało ludzkie podlega materii- to znaczy nieustannie si ę regeneruje. JESLI JESTES ZDROWA/ZDROWY TO TWOJE CIAŁO SAMO NAPRAWI USZKODZENIA
5. sa udowodnione przypadki wpływu podświadomości na realne odczucia bólowe- ból lub strach/lek jest tworzony tylko w umyśle, jakie ma przełożenie na przejeżdzający ulicą samochód czy na rosnące w parku drzewo ??

pozdrawiam, aha, hipochondria jest zaburzeniem kompulsywnym-PRZYMUS POWTARZANIA lekiem jest OPOR na powtarzalność praktyk behawioralnych--- Hipochondrycy nauczyli się powtarzać jak mantrę wzorce chorób, musicie przerywać te szlaki myślenia konsekwentnie a z czasem to wyda Wam sie fajna zabawą :)

podpisuje się pod Twoją wypowiedzią. idealnie napisane

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malenstwo31 24 lis 2015, 19:42
angie nie czytaj!!! wiem ,że to silniejsze od Ciebie ale zaplątasz się w tym :time:

przez angie1989 24 lis 2015, 21:37
Dziękuję wam dziewczyny za wsparcie.
Dziś nie czytałam i jest w miarę ;)
Maleństwo a jak u Ciebie?
Andrew zgadzam się ale to wszystko nie takie proste. Jeśli chodzi o punkt drugi to bardziej prawdopodobne jest ze zachowujemy niż kometa uderzy w ziemię. Jednak więcej ludzi choruje niż komet uderza w ziemię.

Mili cieszę się że lepiej się czujesz.

przez Mili89 24 lis 2015, 22:38
No wlasnie pochwalilam sie i... :( znow hemoroidy mi dokuczaja tym razem pierwszy raz pojawila sie krew. Uzylam masci moze troche pomoze. Bo idzie zwariowac. Jak nie jedno to drugie...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez angie1989 25 lis 2015, 10:18
Hemoroidy to częsta przypadłość w ciąży. Pod koniec też miałam ale obeszło się bez maści bo to było jakoś dwa tyg przed porodem. A będziesz rodzic naturalnie czy cc?

przez w_nerwach 25 lis 2015, 11:34
Jak sie dzis dowiedzialem ze do psychologa na nfz mohe przyjsc 01.03.2016 to po prostu wzialem telefon do reki i na następny tydzien prywatnie sie wybieram. Tak dluzej nie moze byc.. jem bardzo malo bo boje sie ze jestem na cos uczulony i dostane wstrzasu anafilaktycznego. W przeciagu miesiaca schudlem 10 kg

przez angie1989 25 lis 2015, 11:59
W nerwach a powiedz skąd wziął Ci się ten pomysł ze wstrzasem anafilaktycznym? Skąd taki lęk?

przez w_nerwach 25 lis 2015, 13:49
Właściwie do końca sam nie wiem ale bylo to mniej wiecej tak. Wczesniej mialem problemy z magnezem ktory byk za niski czyli kolatania, oslabienie. Uzupelnialem magnez ale co jakis czas mialem cos w stylu napadu paniki. Problemy z oddychaniem, oslabienie. Za ktoryms z kolei razem czulem sie na tyle fatalnie ze pojechalem do przychodni ktora miala dyzur, zrobiki ekg, powiedzieki ze sa to jakies szlaczki i wystawili skierowanie na SOR. Bezposrednio tam pojechalem a tam pediatra skierowal mnie na oddzial kardiologiczny. Ktoregos dnia jak bylem w szpitalu mialem ten napad ale w mniejszym nasileniu. Potem skojarzylem fakt ze to moze od mleka cos mi jest. Bo w dniu tragienia na SOR nieiwle przed pilem mleko do obiadu. A w dzien kiedy tk sie zdarzylo w szpitalu niewiele przed pilem mleko ktore bylo podane do podwieczorku. Po wysilkowych, morfologii, spirometrii, holterach wypisano mnie do domu. Od tamtej pory unikam mleka i jego przetworow. Od tamtej pory na co nie spojrze mam wrazenie ze mam na to uczulenie i siedze patrze co sie ze mna dzieje. W dzien zjem tylko 3-4 kanapki z mielonka i ketchuoem bo tylko temu "ufam" jednak i tak zawsze jak biire cos do buzi patrze na zegarek i wyczekuje czy cis sie bedzie dzialo w najblizszych 2 godz. Przy jakivhs trudnosciach z oddychaniem czy innych sprawach no z sercem wpadam w panike co wszystko poteguje. W przeciagu miesiaca waga spadla mi o 10 kg w dol do 54 kg. Mam 176 cm wzrostu. Wiem ze zapewne to na podlozu psychicznym i mam tego swiadomosc. Ale ciezko mi z tym walczyc. Nie wiem co mam robic. Na nasteony tydzien wybieram sie do psychologa.

przez Mili89 25 lis 2015, 14:04
angie1989, bede rodzic sn.

w_nerwach, musisz to zwalczyc!! Bo zwariujesz. Ja mialam kiedyś wstrzas po penicylinie...

Dlaczego mialbys dostac wstrzasu od jedzenia?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez w_nerwach 25 lis 2015, 14:06
Szczerze to nie wiem. Naczytalem sie o alergiach pokarmowych i ze moga wracac a wiem ze taka kiedys mialem. I boje sie zeby mi to sie nie przytrafilo.
Mili89 moglabys opisac jak wtedy sie czulas ? W jakiej sytuacji to sie zdarzylo? I w jaki sposob dotarla pomoc?

przez angie1989 25 lis 2015, 14:38
Od alegri do wstrząsu to bardzo daleko. To tylko Twoja psychika płata Ci figle. Spróbuj może zjeść coś czego się boisz. Zobaczysz wtedy że nic Ci nie jest i po mału zacznij wprowadzać wszystkie pokarmy.
Wiele ludzi jest alergikami i nie dostają żadnego wstrząsu.

Mnie nadal niepokoi ból w klatce piersiowej.

przez w_nerwach 25 lis 2015, 14:47
angie1989 staram sie co raz cos nowego ale sie boje. Najbardziej boje sie mleka, a tak bardzo bym chciał zjesc jakiegos ciasta czy pancakes'ow. W teorii mam ta motywacje bo jak bedzie wszystko w porzadku to pojade wkoncu do miejsca ktore od zawsze chcialem zobaczyc - Nowego Jorku. Ale tez chec bycia normalnym, zyc normalnie. Najgorsze jest to ze to takie bledne kolo. Boje sie jesc -> nie jem -> z powodu nie dostarczenia odpowiedniej ilosci skladnikow do organizmu czuje sie slabo, tu zaboli, tam ukluje -> dolegliwosci od nie jedzenia poteguja niepokoj, lęk, i prowadza do wymyslania kolejnych schorzen A ja nie potrafie z tego kola wyjsc, nawet z myśleniem "idioto tyle razy jadles ten bigos, czemu teraz mialoby sie cos stac?!" Ciezko jest :/

Sortuj wg