Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 17 lis 2015, 19:36
Pawelt, dobrze, ze te badania wporzadku :) duzo zdrowka dla Was wszystkich !
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Pawelt 17 lis 2015, 20:26
Mili89, dzięki :D Skończyło się na porządnym strachu a mi przybyło parę siwych włosów :bezradny: Zostaje Gosiulek jeszcze na noc bo monitorują jeszcze czy będzie miała w nocy bezdech.
X_x

przez Mili89 18 lis 2015, 03:01
Pawelt, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze - daj znac koniecznie .

mnie dalej ta rwa meczy w nodze, jak wstaje i chodze...wrrr...

ale juz w czwartek usg 4d - zobaczymy Syncia :) :105:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 18 lis 2015, 11:00
Masakra.... Wieczorem weszłam na Facebooka a ktoś polubił tam artykuł o chloniaku;( mówię nie czytam tego tylko idę spać tak też zrobiłam, ale rano znów wchodzę i kolejna moja znajoma udostępniła ten artykuł więc w końcu weszłam na niego....
Wiecie co tam pisało że chloniak to choroba ludzi wrażliwych....i powoduje ja stres....
Mam nadzieję że to nie prawda gdzie indziej już takiej informacji nie znalazłam....co myślicie? Tak się boję

przez Mili89 18 lis 2015, 18:16
angie1989, spokojnie... Nie czytaj takich rzeczy i sie nie nakrecaj:*

przez angie1989 18 lis 2015, 21:15
Nie chciałam, ale to się tak samo mi napatoczyło.
I to by niestety oznaczało że nerwicowcy są bardziej narażeni na chłoniaka.
A na dodatek w tekście było napisane że ta kobieta przeczuwała i mówiła znajomym że będzie miała rraka...
to w sumie tak jak my...

przez Mili89 18 lis 2015, 22:08
Niestety nie ma reguly i nie wolno popadac w paranoje. Zobacz ile osob choruje... Trzeba sie cieszyc zdrowiem i nie zamartwiac na zapas... Nadac profilaktycznie, ale nie obsesyjnie

przez amandia 18 lis 2015, 23:22
Oj bycie hipochondrykiem to niełatwa sprawa. Wlasciwie u mnie pierwsza była własnie hipo, potem pojawiły sie natrectwa. Pamietam ze jako nastolatka potrafilam caly dzien spedzic w przychodni czekajac na rozne badania (wtedy jeszcze prywatne centra medyczne nie byly tak oblegane i do kilku lekarzy roznych specjalizacji mozna sie bylo dostac od reki). Jak przyszly natrectwa hipochondria ustapila, ale tylko troszke. Zauwazam ze mam okresy wzmozonej aktywnosci (zawsze na jesieni) kiedy to nagle stwierdzam ze jestem bardzo chora, nie wiem o tym i na pewno niebawem umre. Bardzo utrudnia mi to zycie bo dopoki nie wykonam wszystkich badan ktore zaplanowalam to nie zaznam spokoju - jestem podminowana, nie umiem sie na niczym skupic, co jakis czas mam atak paniki. A przed kazdym badaniem stres sie poteguje bo boje sie ze wyjdzie cos zlego. Niestety w miedzyczasie czesto pojawiaja sie 'nowe objawy' ktore musze zbadac lub przeczytam o jakiejs chorobie i to wydluza caly proces. Mam owszem przeblyski ze przeciez jestem zdrowa, ze regularnie sie badam, ze nic mi nie dolega ale zwykle to nerwica wygrywa. A jak juz wykonam swoj plan badan to mam spokoj, moge nie chodzic do lekarza nastepny rok (chyba ze pojawi sie cos nagle, np. gulka w piersi czy na szyi - i choc mam niemal pewnosc ze to wezel to i tak badam to na cito). Niestety zaczynam swoje obawy przenosic na dziecko - ciagam je po lekarzach, kazda podejrzana sprawe konsultuje z pediatra, staram sie jednak opanowac bo ja to ja, a dziecko to dziecko - nie chce by tez bylo hipochondrykiem :)
Takze wcale nie latwo nie myslec o chorobach. Tak na marginesie jutro odwiedzam kolejnego lekarza. Trzymajcie kciuki ;)

przez Mili89 18 lis 2015, 23:55
amandia, mi maz czesto powtarza, ze Corka robi sie jak ja z lekarzami i lekarstwami...a staram sie jak moge nie przenosic tego na Nia...

Ja jutro chyba musze sie wybrac do lekarza. Bo Corcia chora na antybiotyku i oczywiście sie zarazilam katar mam gardlo drapie ale najbardziej martwi mnie to ze boli migdal przy przelykaniu sliny boje sie ze to angina:((

przez ClementineKruczynski 19 lis 2015, 00:32
Myślałam, że mam torbiela, którego będę musiała usunąć chirurgicznie a co gorsza okaże się on rakiem jajnika a nie torbielem. Bałam się brać tabsów anty, żeby nie mieć powikłań zakrzepowo-zatorowych (pewnie kogoś nastraszyłam, sorky). Myślałam, że mam borderline :D Wkręcałam sobie halucynacje, że słyszę głosy, że one mówią mi co mam mówić i robić. Schizofrenia. Nie wiem czy w tym wątku chodzi o choroby psychiczne czy fizyczne? Z fizycznych to zawsze myślałam, że mam coś z wątrobą, płucami. Anemia! Okłamałam Szefową, że mam anemię i nie mogę ciężko pracować, bo mdleję xD Anoreksja, bo praktycznie nigdy nie chce mi się jeść. Guz mózgu, bo jestem taka głupia. Skleroza, to na pewno mam... Szukam ciągle coś nowego ;)

przez amandia 19 lis 2015, 09:25
ClementineKruczynski napisał(a):Myślałam, że mam torbiela, którego będę musiała usunąć chirurgicznie a co gorsza okaże się on rakiem jajnika a nie torbielem. Bałam się brać tabsów anty, żeby nie mieć powikłań zakrzepowo-zatorowych (pewnie kogoś nastraszyłam, sorky). Myślałam, że mam borderline :D Wkręcałam sobie halucynacje, że słyszę głosy, że one mówią mi co mam mówić i robić. Schizofrenia. Nie wiem czy w tym wątku chodzi o choroby psychiczne czy fizyczne? Z fizycznych to zawsze myślałam, że mam coś z wątrobą, płucami. Anemia! Okłamałam Szefową, że mam anemię i nie mogę ciężko pracować, bo mdleję xD Anoreksja, bo praktycznie nigdy nie chce mi się jeść. Guz mózgu, bo jestem taka głupia. Skleroza, to na pewno mam... Szukam ciągle coś nowego ;)

Ja na początku nerwicy też myślałam o shizofrenii, borderline. A reszta to z grubej rury - wszystko prowadzi do nowotworów. Do każdego objawu znajdę chorobę :zonk:

przez w_nerwach 19 lis 2015, 09:35
Cześć, od jakiegoś miesiąca mam tak ze dosłownie boje się jeść bo mam mysli i wrazenie ze jestem na to uczulony i ze dostane zaraz wstrzasu anafilaktycznego i nikt nie będzie w stanie mi pomóc. Wczoraj dosłownie nic nie zjadlem. Pilem tylko niewielkie ilości wody. Dodam że chodze po lekarzach od jakichś 2 miesięcy i tydzień byłem w szpitalu. Większość badań byla w normie. Echo, morfologia, mocz, wysilkowe. Wczoraj bylem w poradni zdrowia psychicznego. Pan mi przepisał pramolan bodajze. Ale na razie nie chce tego brać i chce spróbować sam to przezwtciezyc. Dzisiaj dzwonie do alergologa żeby umówić się na testy by mieć pewność że nie jestem na coś uczulony. Jak coś juz zjem/wypije to przez pół godz po tym wsluchuje się w ciało każde uklucie, problem z iddychaniem co czasem prowadzi do ataku lęku i paniki. Czy miał ktos cos podobnego ? Jak z tym walczyc?

przez amandia 19 lis 2015, 10:41
w_nerwach napisał(a):Cześć, od jakiegoś miesiąca mam tak ze dosłownie boje się jeść bo mam mysli i wrazenie ze jestem na to uczulony i ze dostane zaraz wstrzasu anafilaktycznego i nikt nie będzie w stanie mi pomóc. Wczoraj dosłownie nic nie zjadlem. Pilem tylko niewielkie ilości wody. Dodam że chodze po lekarzach od jakichś 2 miesięcy i tydzień byłem w szpitalu. Większość badań byla w normie. Echo, morfologia, mocz, wysilkowe. Wczoraj bylem w poradni zdrowia psychicznego. Pan mi przepisał pramolan bodajze. Ale na razie nie chce tego brać i chce spróbować sam to przezwtciezyc. Dzisiaj dzwonie do alergologa żeby umówić się na testy by mieć pewność że nie jestem na coś uczulony. Jak coś juz zjem/wypije to przez pół godz po tym wsluchuje się w ciało każde uklucie, problem z iddychaniem co czasem prowadzi do ataku lęku i paniki. Czy miał ktos cos podobnego ? Jak z tym walczyc?

Poczytaj wątek. Wszyscy mamy tego samego wroga i jest to nerwica, a nie wyimaginowana choroba. Zapewne czytałeś o tym czym jest wstrząs anafilaktyczny i wiesz już może wystąpić u każdego i zupełnie nagle, nie przewidzisz tego, ani nie zdiagnozujesz wcześniej. A Twój obecny stan zdrowia raczej nie ma tu znaczenia. Jeśli przez lata nie miałeś żadnych alergii i problemów tego typu, to przyjmij że jesteś zdrowy. W stresie dużo łatwiej o reakcje uczuleniowe, bo organizm w gorszej kondycji, także porób badania, może to Cię uspokoi i odpuść trochę :)

przez Pawelt 19 lis 2015, 11:52
Mili89, mała w domu. Lekarze nic nie stwierdzili. Mówią, że tak czasami bywa. Musze kupić monitor bezdechu i jak się powtórzy to będziemy szukać dalej.. Na razie jest OK.
X_x

Sortuj wg