Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lucy1979 25 sie 2014, 11:45
Alice in wonderland napisał(a):Angie, nie, lekarze jak mnie badali mówili, żenie czują aby węzły były powiększone i mówili, że nic się z nimi nie dzieje. Slinianek w ogóle nikt nie chciał oglądać. Ale rehabilitant mówił, że opuchlizna jest jak nic, że to trzeba zbadac. Zreszta jak może to nie być nic poważnego gdy ja się duszę! Nie śpię po nocach bo nie mogę oddychać, mam problemy z przełykaniem śliny, flegmy, jedzenia....To trwa już kilka miesięcy Angie....Gdyby miało zniknąć samo, chyba już by znikneło. Jakieś 2 miesiące temu płakałam z bólu, mówiłam do męża, że ja nie chcę tak żyć, gdy walczę o kazdy oddech czasem...Mam malutkie dziecko, nie mogę się nawet nim opiekować, cieszyć się nim....Płakac mi się chce.
Juro mam wizytę u laryngologa.

To dalej nie bierz leków i smęc sobie tu do woli. Po prostu nie chcesz być zdrowa. Może podświadomie pasuje Ci odgrywanie ofiary.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez angie1989 25 sie 2014, 12:26
Alice in wonderland, tak ale pozostale objawy moga byc z nerwicy. Ja tez mam malutkie dziecko i nerwica zlapala mnie po porodzie wlasnie... I kiedy bylam w ciężkiej nerwicy tez nie umiałam sie nim cieszyc mylalam ze mam guza mozgu potem ze mam sm potem ze cos z sercem ale wszystkie badania dobre potem uroiłam sobie stożek rogówki 5 okulistow i ok...
W końcu postanowilam sie czymś zająć i nie skupiać sie tylko na chorobach. Kilka miesięcy spokoju i znow zaczlam czytac ze moze rak piersi moze chlonniak moze slinianki...ale do lekarza nie poszlam...
i na razie nie ide chyba ze cos sie pogorszy, ale jak na razie wydaje mi sie ze ten wezel sie zmniejszyl...mam nadzieje ze mi sie nie wydaje tylko tak jest. Boje sie nadal raka ale staram sie nie myslec o tym. Ty tez nie myśl.
bierzesz jakies leki? Ile masz lat?

przez Alice in wonderland 25 sie 2014, 13:14
lucy1979 napisał(a):To dalej nie bierz leków i smęc sobie tu do woli. Po prostu nie chcesz być zdrowa. Może podświadomie pasuje Ci odgrywanie ofiary.

Hmm, nie wiem Lucy czy przeczytałaś wszystko dokładnie... Nie wiem też zabardzo o co Ci chodzi pisząc o smęceniu :shock: . Jakto nie chcę być zdrowa :?: :?: :?: Moze skrócę Ci poprzedni post: USG ślinianek wykazało torbiel, ślinianka powiększona, węzeł też, pozostałe tkliwe. Radiolog stwierdził, że tylko USG jest w stanie wykazać takie zmiany, no chyba, że komuś węzeł wywali jak w śwince albo jest twardy. Poprzedni lekarze nie potraktowali tego poważnie a ja bym sobie tak chodziła z tym nie wiadomo jeszcze ile. Brałam wszystkie leki dla Twojej wiadomosci, które mi przepisywali. Z tym wynikiem idę dopiero jutro do laryngologa. Nie mam pojęcia skąd Twoja opinia, że nie chcę się leczyć...
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez roseland 25 sie 2014, 13:45
Alice jako hipochondryczka będę pisać w liczbie mnogiej.:)

Nerwica nie chroni nas przed chorobami. Jasne, my też chorujemy. Ale to jak przeżywamy i nerwicowo podchodzimy do jakichkolwiek nieprawidłowości, gdzie nie ma podejrzenia śmiertelnej choroby, jak utrudnia to funkcjonowanie sprawia, że leczyć należy się rowniez psychiatrycznie.

przez angie1989 25 sie 2014, 16:14
roseland, otóż to;)

przez Prakseda 25 sie 2014, 18:36
angie1989, tak - mam boreliozę. W ILAD-sowe leczenie bawiłam się pół roku. A Ty ile już się leczysz wg tego protokołu i z jakim skutkiem?

przez angie1989 25 sie 2014, 19:31
Prakseda, a u kogo sie leczylas? Ja lecze sie od kwietnia. No mysle ze jest lepiej. ;) trzeba cierpliwosci.

przez Alice in wonderland 26 sie 2014, 11:10
roseland napisał(a):leczyć należy się rowniez psychiatrycznie.

Chodzę na terapię przecież ;)

Trafiłam tu jednak w 99% przez uciski w szyji i duszność, która jest spowodowana śliniankami i węzłami, których nijak nie wyleczyłabym siłą woli. Chciałam tylko napisać, że to co czułam w mojej szyji okazało się autentyczne a nie wyimaginowane. Wszyscy na bieżąco doradzalismy sobie które badania robić, które odpuscic a potem dzielilismy się wynikami. Jeśli to dla kogoś smęty, to trudno, niech nie czyta. :bezradny:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez roseland 27 sie 2014, 09:03
walka o każdy o oddech i płacz z bólu z powodu odczynowych węzłów i zmiany 9mmxkilka mm...

siriusli?

im szybciej zrozumiesz, że nerwica/hipochondria to nie tylko totalnie wymyślanie, ale też wyolbrzymianie istniejących problemów, tym lepiej dla Ciebie i całej rodziny. Nie dowiesz się jak jest u Ciebie, ale u nerwicowca te tkliwości i powiększone węzły mogą być od macanka. I nie oszukuj sama siebie, że ślinianki to 99%.

przez nerwa 27 sie 2014, 12:04
A ja dzisiaj mam mega otumanienie i sennosc, i nie wiem co o zrobic, zeby opanowac ten stan. Wypilam juz kawe, teraz pije yerba mate, ale srednio to wszystko dziala :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez braksił22 27 sie 2014, 13:10
nerwa, to przybij piąteczkę.
Dzisiaj w nocy miałem takie masakrycznie realne sny, że nawet chyba byłem świadomy tego, że śnię. Dziwne uczucie.
Po obudzeniu się było nawet spoko, umyłem się, ubrałem, zrobiłem herbatkę, wziąłem esci i zomiren 0,5 (mam brać 3 razy dziennie, ale chyba przestanę, bo normalnie cały czas mogę spać), posiedziałem chwilę i ruszyłem na terapię. Pierwsze półtorej godziny było spoko, ale po przerwie i zjedzeniu połowy tabliczki czekolady nagle dopadła mnie senność, wyczerpanie i nawet przysnęło mi się. Czuję się otumaniony, otępiały, nerwowy. Wracając do domu czułem się jakbym się nie czuł :bezradny: normalnie ledwo szedłem i nawet nie pamiętam drogi :great:
Zjem teraz obiad, odpocznę, zrobię sobie sesję tai chi i zobaczymy co będzie do wieczora :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez nerwa 27 sie 2014, 13:53
braksił22, piona!!! :)

Ja to juz nie wiem od czego taka sennosc i zamulenie. A w sumie mam tak od kilku dni (ale dzis chyba apogeum). Wczoraj mialam w sumie mniejsza sennosc, ale za to oslabienie bylo i zmeczenie. Dopiero jak sie wzielam za jakas robote i wyszlam z domu, to minelo.
Z tego co obserwuje od jakiegos czasu, to zdarzaja mi sie takie "epizody", ze wlasnie kilka dni tkaiego otumanienia totalnego, a potem mija.
Nie wiem, moze to tez od pogody cos? Nawet zmierzylam cisnienie - i wszystko w normie, tzn. zazwyczaj mam niskie, a teraz takie normalne, praktycznie 120/70.

Wlasciwie musze isc dzisiaj po jakies jedzenie do sklepu, az sie boje, bo nei wiem jak to zrobie w tkaim nieogarnieciu :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez braksił22 27 sie 2014, 19:12
nerwa, ja mam tak od piątku. Żeby było śmiesznie, to wczoraj też się czułem lepiej, tak jak Ty. Też wszystko zganiam na pogodę, ale ileż można obarczać winą tylko pogodę?
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez księżniczka 01 wrz 2014, 11:53
Boje się bardzo kolonoskopii , która mam w PON. ;((( a jutro rozmowa z anastezjologiem ;(. Boje się najbardziej , że się nie obudzę, albo że mam jakieś robaki i poruta bedzie ;(((((. tydzien do tego a ja juz tylko budze sie i zasypiam z ta myślą ;(
no i ucisk w gardle po lewej stornie codziennie, ale nie caly czas ;(((
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

Sortuj wg