Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Linkaaa 17 cze 2014, 23:26
:)
ale szczerze, ja przynajmniej za polowe moich przypadlosci obwiniam lekarzy.. najpierw chodzilam do babki ktora jak zobaczyla wypis ze szpitala po ataku paniki totalnie zaczela sie mnie bac :) lol
k-wa biegalam po roznych specjalistach wszyscy mi mowili: "pani nic nie jest" kiedy ja FIZYCZNIE czulam sie zle. no to ja heja na google i wiadomo jak to sie pooczylo. a itak najlepsi byli tacy ktorzy rzucali mi tekstem typu: "pani to ma to pewnie ze stresu, ale na wszelki wypadek zrobmy badania na stwardnienie roziane, a wogle to jaki jest pani status na hiv?"
dopiero teraz po 8 miesiacach spotkalam lekarza ktory pogadal ze mna jak czlowiek z czlowiekiem i nie olal tego ze sie mecze i nie patrzyl na mnie jak na wariatke tylko potraktowal moja psychosomatyke jako prawdziwy problem.
moim zdaniem kazdy lekarz powinien miec chociaz podstawowa wiedze na temat psychosomatycznych dolegliwosci i powinien traktowac je jak cos realnego. w koncu to tez boli i tez przeszkadza zyc

przez Kakunia 123 17 cze 2014, 23:37
Annie ..ja ma ziarnicę na bank ....oprócz powięksoznych węzłów na szyii i pod żuchwą mam też w pachwinach a co najlepsze duzy twardy guzek nadobojczykiem i jestem olewana z góry na dół przez lekarzy mam ochotę strzelić sobie w łeb dosłownie więc wiem co czujesz ...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 18 cze 2014, 21:32
Zrobiłam sobie Western Blotta z "moim" brakującym antygenem i oczywiście wyszedł mi pozytywny :lol: Nie ma to jak zajebista, miarodajna diagnostyka. Widać nie każdy test jest dla każdego :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 18 cze 2014, 21:54
Prakseda, który ?
Moderator

przez Prakseda 18 cze 2014, 22:07
*Wiola*, p30 <wysoko specyficzny dla boreliozy>. W pierwszym WB w "mojej karierze" miałam go silnie dodatniego, teraz co mi lekarz powtarzał to był inny test <bez tego antygenu>, więc wynik na boreliozę wyszedł graniczny <na plus było tylko OspC>. Kilka dni temu zrobiłam dokładnie ten sam test, co przed laty i wyrąbało p30 jeszcze dłuższy niż za pierwszym razem :lol: Oczywiście końcowy wynik badania od razu zmienił się na pozytywny. Podsumowując: miałam farta, że kilka lat temu trafiłam w swój zestaw.

przez *Wiola* 18 cze 2014, 22:23
Prakseda, Tak to jest z tymi testami :? Jesteś na ziołach czy coś więcej?
Moderator

przez Prakseda 18 cze 2014, 22:54
Na ziołach tylko, nie chcę znowu antybiotyków - one mi pomagają przez kilka pierwszych dni, a potem jest to samo :?

W ogóle to z tych testów wynika, że w ciągu miesiąca OspC wzrosło mi dwukrotnie :lol: Kurczę, jak ktoś ma już potwierdzoną boreliozę, to pół biedy, kiedy wychodzą takie hocki - klocki, ale jak ktoś tylko podejrzewa tę chorobę i się tak natnie <na zasadzie, że zrobił nie ten zestaw i nie wyszło>, no to k...a, co to w ogóle ma być :?

*Wiola*, a jak u Ciebie z leczeniem?

przez braksił22 18 cze 2014, 23:01
Ja mam do Was takie pytanko odnośnie testów na boreliozę. Sięgając pamięcią wstecz uświadomiłem sobie, że moje problemy zaczęły się chwilę po tym jak złapałem u siebie kleszcza. Wiedziałem już wtedy o boreliozie dlatego obserwowałem miejsce ukąszenia, ale rumień nie wystąpił, więc nic z tym nie robiłem. Dziwne, bo objawy zgadzają się u mnie w bagatela 95%. Charakterystyczna jest u mnie cykliczność objawów, a to też charakteryzuje przewlekłą boreliozę. O bólach zębów, głowy, stawów, lękach, niepokoju, zlewanych potach nocnych to raczej nie mam co wspominać, bo są u mnie oczywiste.
Zacząłem jakiś czas temu prowadzić dziennik samopoczucia i już widzę gołym okiem, że co 2 tygodnie moje samopoczucie się diametralnie zmienia. Pewnie gdy wspomnę o tym lekarzowi, to wystawi diagnozę "dwubiegunówka", zamiast wystawić skierowanie do specjalisty chorób zakaźnych.
Pytanko więc jest takie. Gdyby mi się udało jakimś cudem uzyskać skierowanie do specjalisty chorób zakaźnych, to czy mógłby on zlecić te westernbolty itd? Czy to tylko można prywatnie robić?
Dzięki za odpowiedź :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Prakseda 18 cze 2014, 23:05
braksił22, niestety na Fundusz jest "dwustopniowa" diagnostyka. Najpierw musi Ci wyjść dodatni wynik w ELISIE, by zakaźnik zapisał Western Blotta :roll:

przez *Wiola* 18 cze 2014, 23:05
Prakseda, Własnie zaczęłam wlewy z biotraksonu , dzisiaj 3 dzień , Wiesz jak jest sporo sie poprawiło , ale duzo jeszcze zostało , no i osłabienie i wycieńczenie po roku leczenia też robi swoje :?

braksił22, Od zakaźnika dostanie co najwyżej skierowanie na test ELisa, jesli wyjdzie dodatni to wtedy musi dać skierowanie na WB , ale jak wyjdzie ujemny to dupa zimna za przeproszeniem , a ujemna Elisa nic praktycznie nie znaczy ;)
Moderator

przez Prakseda 18 cze 2014, 23:10
*Wiola*, jakie my obie obeznane w wytycznych NFZ :mrgreen: Możemy otworzyć punkt informacyjny ;)

Jak na wlewach? Odczuwasz poprawę bądź pogorszenie?

Kurczę, tak w ogóle... Jak to jest z tymi przeciwciałami IgG? Mogą być dodatnie nawet jeżeli choroba przeszła w stan uśpienia? No i... Jeżeli wzrastają w tej klasie, to to oznacza, że choroba jest aktywna? Czy może ich przybywać, jako pozostałość z czasów czynnej borelki? Tego się ogarnąć nie da :hide:

przez braksił22 18 cze 2014, 23:15
Eh, czyli lepiej zadzwonić do wróżbity Macieja, bo pewnie on będzie miał większe szanse wykrycia borelki niż test Elisa.
Dzięki za odpowiedź.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Prakseda 18 cze 2014, 23:16
braksił22, mnie ELISA wykryła boreliozę ;) Obeszło się bez wróżbity Macieja - miał chłop wolne popołudnie ;)

przez *Wiola* 18 cze 2014, 23:18
Prakseda, A jak , żebysmy jeszcze mogły recepty wypisywać :lol:
Na razie czuję spore osłabienie , senność i w "dyskotekę" w nogach :mrgreen: Tzn rwania , ciagnięcia itp w stawach skokowych i łydkach , po za tym nic wiecej, Nie wiem czy to od biotraksonu czy przypadek , ale raczej od niego .
Z tym IGg to ciężko dojść , niby Iladsowcy przy dodatnim IGg i objawach uznają zakazenie za czynne, zakaźnicy oczywiście nie :? Mysle , że kluczowe sa objawy .
Moderator

Sortuj wg