Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nervuska81 01 cze 2014, 13:43
aha, no to masz identycznie jak ja, spokojnie mozesz bez kontrastu robic rezonans. jak cos masz w glowie to bez kontrastu tez ci wyjdzie, kontrast jest po to ze jak sa jakies zmiany to zeby okreslic je dokladnie jakie maja wymiary itp.

przez pimpek82 01 cze 2014, 14:09
chyba tak zrobie,bez kontrastu...a co mam sie denerwowac ;)

przez Prakseda 01 cze 2014, 20:06
pimpek82, spokojnie ;) Miałam i tomografię i rezonans <oba głowy> z kontrastem. Właściwie to tylko przez moment czułam, że robi mi się ciepło <choć odczucie jest oczywiście indywidualne>.
Co do anafilaksji - przed badaniem powinnaś wypełnić ankietę, w której jest zapytanie o uczulenia. Ponadto środek cieniujący zostaje podany przez wenflon, który pozostawia się w żyle jeszcze przez jakiś czas po badaniu <właśnie na wypadek wstrząsu>. Porozmawiaj może jeszcze o swoich wątpliwościach z osobami z Pracowni Diagnostycznej <żebyś się potem nie zadręczała, że może jednak trzeba było wziąć ten kontrast i byłoby dokładniej ;) >.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joasik01 01 cze 2014, 22:16
Witajcie:) Ja mam podobnie do was tą głową. Byłam już kilka razy u neurologa - też mam odruchy ok, ale trafiłam na takiego lekarza z powołania że powysyłał mnie do rożnych specjalistow- np. na drugi dzien byłam u endokrynologa z jego polecenia i wykryto dwa guzki na tarczycy, miałam eeg głowy wszystko super, badanie słuchu super, prześwietlenia odcinka szyjnego wg. osoby opisującej w granicach normy, ale neurolog chce abym zrobiła rezonans odcinka szyjnego, bo jemu się wydaje za bardzo coś wygładzone. kazał mi iść do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni neurologicznej( do jego znajomej) bo do tej pory chodziłam prywatnie. Ten znajomy ma mnie skierowac na mr głowy i odcinka szyjnego na nfz. trochę się boję. głowa od pół roku boli mnie pare razy w tygodniu- codziennie w innym miejscu( a zwłasdzcza jak pomyśle o bolu). Nie biorę na to tabletek, bo aż tak mocno nie boli- ale przeszkadza. raz mnie kłuje, innym razem jakbym miała czapkę na czubku głowy, innym razem kłuje w jednym miejscu z tyłu głowy, a dzisiaj jakby gniecenie po stronie skroni i policzka- jakby ciągnięcie, gniecenie, trochę kośc oczodołu pobolewa( mam poziomo połoźone osemki wiec może to to). Generalnie mam nerwicę lękową wiec dla mnie każdy bol to jakby zagrożenie życia. czy wy też tak macie, że jak przeczytacie o guzie mózgu to macie od razu objawy- bo ja nie mogę z tym wytrzymać. a najśmieszniejsze jest, że jak miałam ostatnio przeziębienie z temperaturą 39 stopni i straszny kaszel to głowa kompletnie mnie nie bolała. I co jeszcze zauważyłam, że nigdy nie boli mnie w kilku miejscach tylko tak jakby bol skakał po roznych obszarach głowy. I jeszcze jedno ma ktoś z was takie bóle głowy punktowe- ale jakby tuż pod skórą, że możecie ten punkcik dotknąć palcem- pół dnia poboli i przejdzie ( do czasu)?

przez nervuska81 02 cze 2014, 09:18
joasik, typowe objawy nerwicy, mam tak samo z ta glowa i ciagnieciem policzka i tym podobnymi dziwacznymi objawami, tez latam od lekarza do lekarza, szukam guzow mozgu i innych paskudztw, sama juz niewiem co mi jest a wszyscy zgodnie mowia ze to nerwica, dlatego zapisalam sie juz na psychoterapie i zobaczymy co bedzie. przebadac sie nie zaszkodzi, bedziesz spokojniejsza, choc ja po rezonansie juz jestem ktory nic nie wykazal a przyczyn moich dolegliwosci szukam nadal. moze po psychoterapii bedzie lepiej.

przez marta80 02 cze 2014, 12:20
joasik01ja tez mialam takie same akcje z glowa...zreszta juz tez pisalam o tym nerwusce81 tomograf i rezonans za mna ktory dzieki bogu nic nie wykazal:)!!ufff...a guza mozgu na 100 bylam pewna bo mialam wszystkie objawy!!!((: i tak 3 mace dzien w dzien(((:koszmarrrr...a z policzkiem to lek mialam mega...bedzie dobrze zobaczysz:)nie jestes sama...

a moze ktora z was mi pomoze...ja od jakiegos czasu mam dziwne uklucia w odbycie..((;fakt cieprie na PCOS(Zespol policystycz jajnikow)usg dopoch 3razy w ciagu ostatnich 3macy...wszystko ok..tylko jajniki w pecherz czyli typowe dla PCOS...a ja mam jakies uklucia bole odbytu...i juz jazda((:
czytalam osttanio ze ludzie z nerwica lekowa maja takie uklucia na tle nerwowym....
ale ja mam swoja wersje...i sie boje :why: :why: :why:

przez pimpek82 02 cze 2014, 12:22
Dziekuje dziewczyny za poradę dotycząca rezonansu. :uklon:
Mam jeszcze pytanie o wygodę.nie śpię na płasko,a jak sie położę np. Na podłodze tak jak w rezonansie to czuje sie nieswojo w oklocy glowy.cały czas mam ten ucisk na głowie,i tez jak leżę na płasko to mi przeszkadza i czuje pulsowanie w całej głowie.pewnie sama sie nakręcam przed badaniem.
Wygodnie tam sie leży?nie boli szyja itd.?
Jestem straszna trzesidupa,ale wiem ze jak to zrobie to sie uspokoję.

przez marta80 02 cze 2014, 13:56
pimpek82 wytrzymasz te pare min nie jest zle...jesli chodzi o lezenie...mnie przerazaly te huki stuki puki;))))ale da sie wyrzymac....:)

przez nervuska81 02 cze 2014, 14:06
mi bylo wygodnie i w ogole tez sie tak panicznie balam caly dzien przed rezonansem przeryczalam a po badaniu stwierdzilam ze nawet przyjemne bylo :)

przez boberator 03 cze 2014, 16:15
Już nie daję rady z tą grzybicą ustrojową (którą wciąż nie wiem, czy w ogóle mam). To właśnie jest chyba najgorsze, niepewność. Jakie badania wykonać w tym kierunku? Jakieś wymazy? :(

przez księżniczka 03 cze 2014, 19:24
boberator, badanie kalu /kolonosokopia/gastroskopia ( jak masz g. OGOLNOUSTROJOWA to bedziesz mial grzybnie ( takie biale kropki w ukladzie pokarmowym)
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez pimpek82 04 cze 2014, 09:10
Jutro mam rezonans.Udało mi sie znaleźć z komora otwarta,ale jak zwykle dowiaduje sie po fakcie z forów w necie,ze te z otwarta komora sa podobno mniej dokładne.I juz sie martwię.Jak juz tam dojadę to wyptam sie osoby,która to obsługuje.

przez Kakunia 123 04 cze 2014, 12:09
Od rana zły dzień... ból w klatce , kłucia, ropa w gardle. Siedziałam na sofie i nagle znowu to strasznie trzepotanie w gardle i tak mnie zatkało że nagle swiat mi się zatrzymał nie mogę wziąć wdechu nie wiem czy to jakieś dodatkowe skurcze czy co. Boli mnie też dosłownie całe ciało i kłuje wszędzie :( NIe mówiąc o tej ropie która wróciła znowu ...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez scooby 04 cze 2014, 12:42
Dziewczyny z endometriozą - jakie badania wykonywałyście, aby ją potwierdzić/wykluczyć?

Ogólnie ja mam ostatnio 'fizia' na punkcie bezpłodności i chorób wenerycznych, jakiś zakażeń dróg rodnych, chorób dróg rodnych i boję się, że nie będę mogła mieć dzieci. ;/

Sortuj wg