Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez perla86 25 sie 2013, 23:50
scooby podejrzewam to tylko kurcze tak od środy nie biore już tabletek depresyjnych ciaża caly mix nie wiem jak sobie z tym poradzic :bezradny:

przez scooby 26 sie 2013, 00:08
Ach... współczuję, ale zauważyłam, że chyba tylko nie szukanie rzeczy w Internecie może jakoś załagodzić depresyjne sytuacje...

Ja właśnie robię na odwrót, szukam wszystkiego na temat "co mogę mieć na kościach" :cry: I ile już znalazłam! Od niezłośliwych po złośliwe rzeczy. Oczywiście jestem pewna, że mam coś złośliwego :twisted:

przez perla86 26 sie 2013, 00:15
scooby mnie chodzi o jakies tabletki łagodzące co bym mogła myślałam nad priobiotykiem zawze stosowałam multilac, ale czy to coś da boje się ze wypłukam wszystko z siebie. Probuje czytac o ib w ciąży ale mało co :blabla:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evi82 26 sie 2013, 01:34
Witam, od dłuższego czasu zastanawiałam się nad tym czy do Was dołączyć i dziś się zebrałam na odwagę :D Nabawiałam się nerwicy lękowej 5 lat temu, gdy nagle zachorwałam, jak mi się wtedy wydawalo na jakas straszna chorbę ( oczywiście nowotworową). W pewnym stopniu zawdzęczam to niekompetencji lekarzy i ich niefrasobliwości ale pewnie w największej mierze zawdzeczam to swojej wrażliwości oraz lękiem przed obciążeniami genetycznymi.W telegraficznym skrocie jesienią 2008 obudziłam się z dużym bolem nog, był lekarz rodzinny, rzycil haslo bierze pani tabletki to pewnie zakrzepica i lawina ruszyla. Zrobilam serie badań, dwa dopplery i nic wszystko ok , czuje się coraz gorzej, dochodzi bol stawów, miesni, kości, mierze temperaturę 37.1 i tak prawie 3 miesiące bujania od lekarza do lekarza, kupe prywatnych badan, z których niewiele wynikało a ja ze swiadomoscia, iż moja Babcia chorowala w młodości na ziarnicę złośliwą a jej ojciec zmarł na białaczke, miałam pewność, ze dopadlo mnie cos strasznego. Trudno opisac co wtedy czułam i gdubym przypadkiem nie trafila na wspaniała Pania Doktor, która jet hematologiem pewnie skończyłabym w wariatkowie. Od razu kazala zrobić badania na bolerioze i jersiniozeno i bach mialam bakterie jersinie, która przeszła w stan przewlekły i dawała takie piękne objawy. Miesiac leczenia antybiotykowego i powoli zaczelam wracac do swiata zywych. Niestety to co wtedy przezylam, ile się obczytałam w google( a jakze ) i wyslychalam historii w lekarskich poczekalniach odbiło na mnie takie piętno, ze chyba, a nawet na pewno nie jestem już ta sama pogodna i rozesmianą osoba. Od tamtej pory,kzdego dnia obserwuje swoje wezły chłonne, zwracam uwagę na każdy dziwny sygnal z mojego organizmu ale najwieksza zmora jest mierzenie temperatury i związane z nia leki! za każdym razem kiedy skala przekracza 36.6 dostaje kota. Oczywiście od tygodnia mam lekkie stany podgorączkowe :shock: ( 36.7 -37)zaliczyłam wizyte u mojej Pani Dr, gardło wskazuje na infekcje paciorkowcami, miało do poniedziałku najdalej do srody przejść, jak nie to wymaz z gardła i dopiero antybiotyk, ale cholera nie przechodzi ta diabelna temperatura ( dla zdrowej większości smieszne 36.9) a ja fksuje i już się martwię ze do srody nie przejdzie. Czy ktoś z Was tez tak panicznie boi się podniesionej temperatury? Przepraszam za chaotyczny i dlugi monolog ale od czegos trzeba zaczac :D

przez nerwa 26 sie 2013, 10:36
evi82, ale wiesz, że temperatura jest tez zwiazana z cyklem? I w polowie zaczyna rosnac (do 37 albo i wiecej), zeby po po okresie znowu spasc. Wiec czesto pewnie ta lekko podniesiona - moze być calkowicie normalna.
Niektorzy tez maja z natury wyzsza temperature (albo niższa).
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez scooby 26 sie 2013, 11:33
Prawda, wyższa temperatura jeszcze o niczym nie świadczy, nie wszyscy mają książkowe 36.6 ;)

A ja znów walczę z nogą, nie wiem, czy iść do lekarza teraz (o ile się dostanę) czy pojechać po urlopie?

przez khaleesi 26 sie 2013, 11:36
Pewnie dostanę marskości wątroby od tylu leków co ja zazywam :why:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez scooby 26 sie 2013, 11:38
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Profilaktyki nie zaniedbuję, po prostu martwię się, że jak coś u siebie znajdę, to już jest za późno na jakiekolwiek działania lecznicze. :cry:

A z badaniem USG zrobię tak, jak mówisz - udam się na nie po urlopie.

przez anka00 26 sie 2013, 11:43
U mnie jakis czas był spokój i od nowa sie zaczyna.
jestem juz w 13 tygodniu ciąży.
Miałam badania na toksoplazmoze i nie mam przeciwciał. w ciąży ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla dziecka. lekarz powiedział zeby nie jesc surowego mięsa, ani niedopieczonego np krwiste steki i dokładnie myc owoce i warzywa.
W sobote miała rodzinnego griila i jadłam grillowany boczek. Nie pamietam ale wydaje mi sie ze były w jednym miejcu takie różowawe włokna moze o długosci 1cm. generalnie kawałek był dobrze wypieczony, nawet miejscami przypalony, w środku był szary. Mój tata spojrzał i powiedział ze mięso jest dobrze wypieczone. Moze ten rózowawy kolor był resztka marynaty? Zreszta był na zewnatrz a calutki srodek był idealnie wypieczony wiec niemozliwe zeby mięso upiekło sie w śodku a na wierzchu nie.
Tak na pierwszy rzut oka było ok ale jak sie tak bardzo dokładnie przyjżałam to widac było takie różowawe. Wszyscy spojrzeli na mnie jak na wariatke. Stwierdziłam ze przesadzam i zjadłam mięso i zapomniałam o sprawie a teraz schizuje ze jesli tam była toksoplazmoza to skrzywdziłam własne dziecko! Ryczec mi sie chce.
Z drigiej strony przez całe zycie ( mam 28 lat) jadłam tatara, mieso z grilla, różne wędliny i nigdy toksoplazmozy nie miałam o czym śiadczą wyniki wiec czemu akutar teraz miałabym to złapac.
Ech... jestem załamana. Nikt mnie nie rozumie. Wszyscy bagatalizują sprawe

przez khaleesi 26 sie 2013, 12:03
anka00, masz może NN przy okazji?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez anka00 26 sie 2013, 12:29
Co to znaczy NN?

przez Mightman 26 sie 2013, 16:30
nerwica natręctw. Jakim kur** cudem miałby być dobry kawałek miejsca w środku a na zewnatrz niezrobiony takich rzeczy nawet sie najstarszym ludziom nie sniły ;)

przez Miro 26 sie 2013, 17:59
Miałem przerąbaną noc... Coś mnie boli między żebrami tam gdzie pikawa, nawet nie patrzę w gogle, faza węzłowa jest w najlepsze, do tego zdechła mi szczurzyca :-| ehhh kur** co za pech....

-- 26 sie 2013, 18:05 --

Za dużo tego, walnę sobie Relanium, piąteczkę, od czasu do czasu mogę....

-- 26 sie 2013, 18:09 --

Albo nie! nie biorę tej Rolki...
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez anka00 26 sie 2013, 18:11
Mightman wiem ze masz racje. To jest bez sensu. Wczesniej jadłam potrawy z grilla i nie wgapiałam się w mięso i nie analizowałam nic tylko jadłam a teraz zachowuje się jak świr. Nerwice natręctw miała moja mama a teraz z tym cholerstwem męczy się moja siostra. Cała rodzina popieprzona. Siostry mi naprawdę szkoda bo strasznie się męczy z tym. Chodzi na terapie i bierze leki ale na razie poprawy niewidac.
Rzuciłam się wir gotowania i pieczenia i nerwy przeszły.

Miro przykro mi z powodu twojego szczura

Sortuj wg