Farmakologia a psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *maleństwo* 11 cze 2007, 12:17
Ja też jestem w pewnym sensie uzależniona od narzyczonego i rodzicow niby mam firme , dodam ze sklep internetowy wiec nie musze nigdzie wychodzic z domu :) jedynie na poczte co sprawia mi nielada problem bo musze tam stac z godzine , i strasznie sie to ciagnie bo zawsze mam duuzo paczek a dodam ze poczte mam obok domu! dotego studjuje dziennie i jezdze codziennie na zajecia a od pazdziernika bede musiała dojezdzac 60 km sama , autem:( kiedys prowadzenie autka sprawialo mi straszna przyjemność a teraz jest dla mnie problemem boje sie ze zemdleje za kieownica albo zrobimi sie słabo!i chyba ciagle sie tego własnie boje!!!ostatnio moje lęki sie bardzo nasiliły!budze sie rano i juz sie zle czuje! zaraz musze wychodzic na zajecia i juzmi sie tak rece trzesa i jak pomysle ze musze jechac autobusem z godzine... masakra naprawde nie wiem co mam robic!chodziłam do psychologow i efekt jest taki sam jak u was :( mizerny oni tego nie rozumieja dla nich to teoria!
mam juz dośc czasem naprawde nie chce mi sie życ :((( chciałabym sie juz nie meczyc :((((

pozdrwiam

przez alexia 13 cze 2007, 10:37
Rozumiem, ja też czasami nie chciałabym się już męczyć. Bezradność jest przytłaczająca. Ile można żyć na prochach?
Ja się właśnie zastanawiam czy nie iść znowu na terapię, bo z każdym dniem jest coraz gorzej. Zaczęłam już brać seroxat, ale jeszcze nie zaczął działać, więc wegetuję i czekam... na lepsze dni.
Hasła typu - skup się na czymś innym, pomyśl o bezpiecznym miejscu itd są ok, ale nie każdy i nie zawsze umie je zastosować. Kiedy atak nabierze rozpędu jest jak lokomotywa co niszczy wszystko na swojwj drodze. Koszmar.

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 22:51
Witam

Relanium czylli Valium najgorsza kupa jaka chyba jest , doslownie narkotyk .
Jeden kolega juz nie zyje po tym , rak mu zzarl watrobe , drugiego cudem uratowali , zapalenie tszustki mial po tym relanium , leza lw klinice psychiatrycznej , wstawili mu tymczasowo taki "zamek " specjalny i codzenne otwieranie brzucha przez ten zameczek robili plukanie tszustki , kilku otylych lezalo z tym samym to pod kilku dniahc do piachu poszli , on mial szczescie moze ze byl wysportowany i szczuply , przezyl to jakos .
Koles byl lekarzem chirurgiem , nie wytrzymywal psychicznei juz tej pracy i sam sobie zaaplikowal to relanium , wpedzil sie w nie zla kupe , uzaleznil sie a z czasem tszustka zaczela wysiadac :/

Mnie w tym czasie odtruwali od tego smiecia w tej samej klinice , z tad wam moge o ty opowiedziec , i jesli czytam ze Relanium /Valium jest bespeicznym lekiem to widze ze poprostu ludzie nie maja pojecia o tym jak niebespeiczny jest to lek u mnie w Panstwie mowi sie ze jest to syntetyczny narkotyk ktory nosi nazwe Valium (inna nazwa sklad chemiczny ten sam) Totalne guano i zeby mi podstawili pistolet d oglowy i powiedzieli bierz to wolalbym ten jeden strzal w glowie niz zapasc przy odtruwaniu , meczarnie psychiczne miesiac czasu , delirium itd

pozdr...
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 22:56 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AronFtv 13 cze 2007, 22:54
Lekom-NIE kim ty jesteś krytykujesz wszystkie leki znachorem jakimś jesteś podaj ludziom jakiś sposób na wyjście z nerwicy bez leków mi były one potrzebne na początku teraz tak samo biorę małe dawki ale jeśli inni nie maja innej możliwości nie utrudniaj im leczenia :evil:
Podpis usunięty przez administratora.

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 22:59
Witaj

Psychoterapia wytrzymalosciowa , sport , jazda rowerem , medytacja , ziola , dieta , wystarczajonca ilosc snu , regularne wychodzenie z domu i wszytko wraca do normy .
Dobrze jest prowadzic dziennik wychodzen z domu i po kazdym wyjsciu opisywac wszystko co przezylismy .

pozdr...

Ps ; Pytasz kim jestem ? mam w rodzinie psychologa , siostra skoncyzla studia specjalnie dla mnie , bo widziala iel lat sie meczylem ! po zatym o lekach wiem duzo wiencej niz niektorzy tutaj razem wzieci .

A leczenia nikt nikomu nie utrudnia tylko probuje jedynie nastawic na dobra droge , NIE leki , nie tendy droga , bo pozniej bedzie jeszcez gorzej , nikt nerwicy czy jakiej kolwiek fobi nie wyleczyl lekami , jako wspomagajaco do psychoterapi wytrzymalosciowej tak , ale nic po zatym i to leki nie uzalezniajace i jak najkrucej je brac .

Indeks Leków nie jest miejscem na tego typu rozmów. Wątek zostaje oddzielony i doklejony do tematu o farmakologii.
*atrucha
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:06 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

przez AronFtv 13 cze 2007, 23:05
Ja studiuję psychologie i w tym roku zaczynam Psychiatrykę i też wiem coś na ten temat i jestem człowiekiem chorym na nerwicę

Owszem podpiszę się pod tym co piszesz o sporcie ziołach
Ale leki są w większości przypadków potrzebne
Wszystko ma skutki uboczne nawet to że siedzisz przed monitorem działa na raka mózgu i co ? bez leków się obejdziesz ??? jak zachorujesz
a po zatym leczę się u znakomitego Psychiatry znanego na całą Polskę który wyciąga ludzi z grobu i tak samo wiem bardzo dużo rzeczy od niego a psychologia od psychiatryki troszkę odbiega
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:07 przez AronFtv, łącznie edytowano 1 raz

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 23:07
Monitory TFT emituja bardzo mala ilsoc Promieni X , te starsze owszem wiecej , proponuje wiec zmienic Monitor .

Psychologie studiujesz :mrgreen: nie rozsmieszaj mnie , jakbys studiowal psychologie to bys nie myslal o nerwicy nawet tylko o "Tu i Teraz " :0

i zacznij tak myslec to zapomniesz ze ja miales :D
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:09 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

re

przez AronFtv 13 cze 2007, 23:08
Zadam Ci pytanie ? Opowiedz mi coś na temat swojej choroby ale nie wt ym dziale ok?

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 23:10
dokladnie jak poczytasz w innym dziale to sie dowiesz :)

pozdr..

Ps ; Leki psychotropowe wyrzadzily ludziom wiencej szkody jak im pomogly , poyztaj w necie . Nie powinny byc wogole stosowane w nerwicach czy tez fobiach , w tych przypadkach one wogole nie pomagaja , nie lecza niestety , zapobiegaja krotkotrwale lenkom , zatruwaja organizm , uzalezniaja , otulmaniaja czlowiek nei mysli realnie itd kupa totalna kupa chlopie .
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:13 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

re

przez AronFtv 13 cze 2007, 23:11
a no studiuję i mam zamiar ją skończyć spytaj sie siostry o szkołe Eriksona to będzie wiedziała gdzie się uczę/
Pozdrów siotrę :)
a czemu siedzę i piszę na temat nerwicy to niech zostanie już moją tajemnicą

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 23:15
Moja siostra skoncyzla dwa lata temu na Uniwersytecie w Zürichu , obecnie studiuje dalej wyzej i jest tego samego zdania wlasnie .

Roznica pomiedzy psychologiem a psychiatra jest taka ze psychiatra truje ludzi (to jakbys nie wiedzail :D )

Ostatnio byly pszeprowadzone doswiadczenia w Stanach , wziento dwie grupy ludzi , jedna leczono psychoterapia a druga truto lekami , psychoterapia dala lepsze efekty :]

Ps, Psychologi nie skonczysz to juz Ci z gory mowie dzisaj , jesli Cie juz na drugi mroku nerwica dopadla to raczej jestes pacjentem ajk przyszlym psychologiem :]
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:20 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

re

przez AronFtv 13 cze 2007, 23:20
i się z tym zgadzam co piszesz twoja siostra ma rację ale zobacz co mamy w Polsce ? Kiłę i Mogiłę
Kto ci przeprowadzi tu dobrą terapie ja tak samo bym chciał leczyć w przyszłości ludzi terapią i to tego będe dążył
Ale narzazie w Polsce najlepszą metodą wspomagającą leczenie
A czemu tu jestem bo chce pomagać a o nerwicy będę myślał choć jestem wyleczony ale chęć pomagania innym jest silniejsza

przez Lekom-NIE 13 cze 2007, 23:24
jak chesz pomagac w jaki sposob ? ludzi chcesz truc ?

wiec mowie co mozna zrobic samemu , bez lekow bez nawet psychoterapeuty ! psychoterapia wytrzymalosciowa polega natym ze uczymy sie przetrwac lenk , im dluzej zostajemy w systuacji lenkowej tym szybciej uczym sie wszytkeigo od nowa , zachodza procesy w mozgu i w wielu przypadkach "chory " powraca do zdrowia .
Wystarczy zaufana osoba ! nie musi byc terapeuta . wiem bo sie sam wyleczylem w ten lwasnie sposob ! 6 lat bylem zdrowy , mialem nawrot lekawicy po wypadku samochodowym , ale mysle ze teraz to mam poprostu traume z tym ze jak mowie wychodze z tego SAM ! tyle ze bardzo niechetnie wychodze z domu bo sie troche ostatnio zasiedzialem .

Wiem doskonale co psize , zanim powstana lenki , zanim powstanie panika , ..to wszystko sa nasze mysli , tak jak myslimy , tak sie czujemy i tylko my mozemy sami zmienic nasze mysli , swaidomie w danej sytuacji , swiadomie przezyc lenk , zadna chemia nas nie uleczy ! nie ma pigulki - cud na na nerwice czy tez agorafobie , nie ma .

pozdr...
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, 23:29 przez Lekom-NIE, łącznie edytowano 1 raz
zbanowany

re

przez AronFtv 13 cze 2007, 23:28
Truć ludzi ?masz silną osobowość i to ci pomaga wyjść choroby i wiele osiągnąłeś

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:32 pm ]
i proszę Cię nie obrażaj mnie słowami czy studiuję psychologie bo wiele pracy w to wkładam aby ją skończyć a z miłą chęcią jeśli masz taką możliwość zapoznał bym sie z badaniami twojej siostry na temat leków i jej opinie jeśli możesz oczywiście

Sortuj wg