ERGOFOBIA -lęk przed pracą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Paniczny lęk przed pracą

przez mietowy2 22 paź 2014, 12:57
jest :) a u ciebie?

emilk - rozumiem, że męczy cię obawa o własne zdrowie/życie. a co jest wcześniejszą przyczyną?

Paniczny lęk przed pracą

przez emilk 22 paź 2014, 13:09
mietowy2 napisał(a):jest :) a u ciebie?

emilk - rozumiem, że męczy cię obawa o własne zdrowie/życie. a co jest wcześniejszą przyczyną?

Od tego się zaczeło którejś nocy nie mogłem spać,w dodatku duża ilość kofeiny,poczułem się strasznie niespokojny,trudno się oddychało,ból w klatce,serce waliło jak młot myślałem że to zawał już ledwo na nogach się trzymałem,szybko do szpitala ciśnienie 190/100 puls 150.Początkowe rozpoznanie często skurcz serca,za tydzień znowu atak i tak pare razy zanim postawiono jakąś sensowną diagnoze.
emilk

Paniczny lęk przed pracą

przez mietowy2 22 paź 2014, 13:10
a sensowna diagnoza to nerwica wegetatywna?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Paniczny lęk przed pracą

przez emilk 22 paź 2014, 13:20
mietowy2 napisał(a):a sensowna diagnoza to nerwica wegetatywna?

Nerwica lękowa

-- 22 paź 2014, 13:21 --

Dodam że od kiedy pamiętam zawsze byłem lękliwy i wszystkim za bardzo się przejmowałem.
emilk

Paniczny lęk przed pracą

przez planB 22 paź 2014, 14:54
....mojego dobrego znajomego 2dni temu znów wylali ...on ma ten temat w sobie.

Ja też ...ale zrozumiałem go jakieś 2-3lata temu ...opiszę coś.... potem ...bo pracuję ...sam na siebie tak jak by ,mam kontakty z 2-3 osobami prócz rodziny ...i jest mi DOBRZE wreszcie ...nie muszę jechać do' pracy i być z tymi ludźmi ...znosić przełożonych i ramy boszk00w....

..będzie OK :angel:
I Dare, readY

Pracofobia

przez JużTuByłem 18 lis 2014, 20:58
Kto się z tym zmaga i czy podjął jakąś pracę?
Nie mam lęków jestem zdrów.Znajduje pracę dzień przed wszystko ok idę spać,budzę się wczesniej niż zawsze dalej jestem spokojny ,ale czuje ,że im bliżej wstania ,pójścia na przystanek tym niepokój coraz większy w końcu pojawia się lęk,okropny,ma się parcie na kibel,chce się wymiotować i wszystko co najgorsze,po tym jak człowiek rezygnuje wszystko mija jak ręką odjął. :roll: To wszystko przypomina mi wstawanie do szkoły,identyczne objawy...
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Pracofobia

przez agusiaww 19 lis 2014, 09:35
JużTuByłem, boisz sie oceny, to analogiczna sytuacja. Wez stoperan, napij sie melisy i idz do pracy, lęki czy sobie poradzisz są normalne, ale trzeba walczyc z tym a nie sie poddawac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Pracofobia

przez Druid 24 lis 2014, 17:56
JużTuByłem, przez to brałeś benzo?
Druid

Pracofobia

przez noszila 24 lis 2014, 18:28
Miałam tak samo już w szkole podstawowej (fobia szkolna podobno), a teraz przywaliło się jelito drażliwe...
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Pracofobia

przez Follow_ 24 lis 2014, 18:32
Mnie opanowuja lęki ze chcą mnie zwolnić albo ze nikt mnie nie lubi...
i wtedy coraz ciezej jest wstac, zgarnac sie i w sumie laduje na l4...juz kilka razy tak bylo ..
Racjonalizowanie mocno pomaga...

-- 24 lis 2014, 18:32 --

Mnie opanowuja lęki ze chcą mnie zwolnić albo ze nikt mnie nie lubi...
i wtedy coraz ciezej jest wstac, zgarnac sie i w sumie laduje na l4...juz kilka razy tak bylo ..
Racjonalizowanie mocno pomaga...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Paniczny lęk przed pracą

przez Rumi_nacja 04 sty 2015, 23:37
Cześć wszystkim, obecnie także borykam się z tematem pracy.. od 1,5 roku jestem w nowej firmie, w której bardzo chciałam pracować - dobre zarobki, stała umowa, dodatkowe benefity itp. Jednak od kiedy tam pracuję, czuję że moja nerwica pogłębia się, doszło do tego, że panicznie boje się pewnych sytuacji w pracy, np. spotkań w większym gronie, prowadzenia rozmów w grupie, zabierania głosu itp. Czasami jestem wyznacza jako osoba do prowadzenia spotkań i za każdym razem mam ochotę zapaść się pod ziemie i dosłownie umrzeć.Głos mi drży i dziwnie piszczy.. Koszmarnie wstydzę się siebie...
Moja szefowa często mnie krytykuje, często nie wyrabiam się z obowiązkami a praca pod presją czasu ogromnie nie stresuje.. wszystko odreagowuję w domu wściekłością na chłopaka i totalnym brakiem ochoty do życia.. Niedziela wieczorem jest dla mnie koszmarem.. łykam ziołowe proszki na uspokojenie, ale to na dłuższą metę nic nie daje..

Nie wiem co robić - szukać nowej pracy? W pewnym sensie będzie to tylko ucieczka przed problemem, poza tym myśl o rozmowach kwalifikacyjnych mnie paraliżuje.. Z drugiej strony mam już serdecznie dosyć.. kompletnie straciłam radość życia..

Poradźcie co zrobić w takiej sytuacji?

Paniczny lęk przed pracą

przez vifi 05 sty 2015, 00:25
Rumi_nacja, wygląda że masz lęki społeczne. Myślę że tu najlepsza byłaby terapia. Leć zanim nabawisz się fobii społecznej, albo czegoś.

Paniczny lęk przed pracą

przez Rumi_nacja 06 sty 2015, 18:55
No i bach, jest wtorek - wieczór przed pracą po długiej świątecznej przerwie a ja już czuje, że ogarnia mnie panika.. :/
To nie do wytrzymania :(

ERGOFOBIA -lęk przed pracą

przez stx 07 mar 2015, 00:05
mam taki problem, kiedys pracowalem w pewnym zakladzie gdzie byl rygor i za sekunde stania i nic nie robienia kierowniczka krzywo patrzyla, a za 2 sekundy juz ''zwracala uwage''. ciagle praca pod presja (praca fizyczna).

i w nocy budziłem sie i myslalem co robić, bałem sie dalej isc spac bo przeciez jestem w pracy. lezalem zdenerwowany ale dopiero po pewnym czasie uswiadomilem sobie ze jestem w pokoju. zdarzało sie to czasem nie tylko raz podczas jednej nocy.

drugi zakład, to samo. mobbing itd...

i podobne sny.

w telefonie sobie napisalem na tapiecie ''jestem w domu'' i jak patrzylem na godzine to i tak to do mnie nie docierało..

niedługo bede musial wrócic do tego 1 zakladu bo nigdzie indziej pracy nie znajde na takim zadupiu na ktorym mieszkam :(

i co robić :(

-- 06 mar 2015, 23:14 --

dodam rowniez sie po prostu mi sie sni typowy dzien w pracy ze wykonuje swoja prace itd, czuje sie tak jakbym pracowal dodatkowe godziny w ciagu snu
stx

Sortuj wg