brudzące złoto a nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

brudzące złoto a nerwica

przez ekspert_abcZdrowie 07 wrz 2012, 12:49
Werty ma rację - brudząca biżuteria a choroby to mit, jaki funkcjonuje wśród ludzi, dlatego napisałam wcześniej, że nie ma jednak żadnego związku między tym, że biżuteria brudzi ciało a tym, w jakiej kondycji zdrowotnej jest człowiek. Srebro faktycznie po jakimś czasie się przebarwia - sama mam sporo czarnych łańcuszków w szkatułce, które muszę czyścić, by założyć, a jestem zdrowa i nie mam żadnych problemów metabolicznych czy hormonalnych. monietta, jeżeli nawet masz chorą wątrobę, to przeszczep jest ostatecznym rozwiązaniem. Szczerze - bardzo wątpię, że potrzebujesz przeszczepu, także spokojnie ;) Jak słusznie zauważył(-a) Werty - na zdegradowaną wątrobę trzeba sobie solidnie zapracować. Poza tym, najpierw się zbadaj. Nie sądzę też, by problemy z wątrobą powodowały masowe wypadanie włosów u Ciebie. Zamiast się zamartwiać na zaś, po prostu udaj się do lekarza i wykonaj odpowiednie badania, które pozwolą postawić trafną diagnozę. Na forum możemy sobie tylko pogdybać, ale diagnozy nikt nie postawi.
Psycholog

brudzące złoto a nerwica

przez monietta 07 wrz 2012, 13:35
ekspert_abcZdrowie dziekuje! ide w przyszłym tygodniu do lekarza bo dzis podczas wypróżniania zauwazyłam krew na papierze toaletowym, kolezanki nastraszyły mnie ze mam raka...rektoskopie miałam robiona jakies 8 mcy temu ale kolonoskopii nigdy wiec wszytsko mozliwe. Dodam ze jestem na skraju załamania nerwowego, nie jem, nie spie, doslownie masakra. To czego tak zawsze strasznie sie bałam-przyszlo i wciaz nie moge uwierzyc ze to prawda :-|

brudzące złoto a nerwica

przez ekspert_abcZdrowie 07 wrz 2012, 13:49
monietta, bardzo się cieszę, że idziesz do lekarza - słuszna decyzja. Nie warto jednak wpadać w panikę. Bierzesz zawsze pod uwagę najgorsze scenariusze - że potrzebujesz przeszczepu wątroby, że masz chorobę nowotworową... Nic takiego nie musi mieć miejsca. Być może krew na papierze toaletowym i krwawienie z odbytu to objaw żylaków odbytu, czyli hemoroidów (http://portal.abczdrowie.pl/zylaki-odbytu). Nikt zaocznie Cię nie zdiagnozuje, a na pewno nie koleżanki, które jak mniemam nie są lekarkami. Bądź dobrej myśli! Nie słuchaj irracjonalnych diagnoz koleżanek i idź do specjalisty! Trzymam kciuki!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

brudzące złoto a nerwica

przez Amon_Rah 07 wrz 2012, 13:55
Ja tez mam nerwice oprocz CHAD-u i nigdy sie nie zdarzylo, zeby jakakolowiek bizuteria ze zlota powodowala barwienie skory. 9/10/14/18K- niewazne- nigdy nie bylo zadnego barwienia. Stawialbym jednak na to, ze to nie zadna nerwica, ani watroba ani inne wkrety tylko po prostu gowno a nie zloto, jakas podrobka z tombaku czy mosiadzu czy tzw kosmosu, one mocno barwia skore na zielono lub czarno. Srebro rowniez nie powoduje u mnie przebarwien, chocbym nie wiem w jakim stresie byl.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

brudzące złoto a nerwica

przez ekspert_abcZdrowie 10 wrz 2012, 14:31
Ja tez mam nerwice oprocz CHAD-u i nigdy sie nie zdarzylo, zeby jakakolowiek bizuteria ze zlota powodowala barwienie skory.
Amon_Rah, bo żadne choroby somatyczne czy choroby duszy nie powodują przebarwień biżuterii. Wszelkie tezy głoszące związek między chorobami a przebarwieniami biżuterii to mit. Myślę, że możesz mieć rację, że zmiany koloru łańcuszków, pierścionków czy innych ozdób wynikają po prostu z kiepskiej jakości surowca. Może to zwyczajne "podróbki" i tyle...
Psycholog

brudzące złoto a nerwica

przez Vian 10 wrz 2012, 15:17
Jakiej próby jest to złoto?

CZYSTE złoto nie ma prawa brudzić, bo nie utlenia się w powietrzu jak srebro czy miedź, nie reaguje z potem czy chlorkiem sodu, ale jeśli jest niskiej próby (niewielka zawartość faktycznego złota, a większa np. miedzi i srebra, tzw "czerwone złoto"), no to już raczej możliwe.

Jeśli ktoś nosił sztuczną biżuterię, to wie, że miedź brudzi dość mocno właśnie z powodu utleniania się, a sztuczna biżuteria jest często produkowana z miedzi pokrytej warstewką niklu.

Btw - to, że biżuteria od jubilera a nie z bazaru, to nie znaczy, że metal jest czysty, bo w jubilerstwie różne stopy są bardzo popularne.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg