Lęk przed przełykaniem - czy macie jakieś wskazówki?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lęk przed przełykaniem - czy macie jakieś wskazówki?

przez kamil1983 01 gru 2010, 12:28
Witam serdecznie
Jestem już po dwóch kuracjach lekowych, 1 rok brałem lek paxtin a następne 2 lata asertin. Ostatnio odstawione mam leki. Od miesiąca nic nie biorę i lęki związane z przełykaniem wracają. Jem z lękiem, że się zadławie. Będę wdzięczny jeśli ktoś zaproponuje mi jakieś praktyki, które pomogą mi w wyciszeniu tego.

Pozdrawiam serdecznie

Re: Lęk przed przełykaniem - czy macie jakieś wskazówki?

przez polakita 01 gru 2010, 13:08
kamil1983, psychoterapia poznawczo-behawioralna? Aż dziwne że żadnen psychiatra który ci wypisywał leki cię na nią nie skierował.

przez betty_boo 01 gru 2010, 21:04
zapewnij sobie komfort jedzenia (nie w biegu, nie na szybko ani w biegu). i w ogóle postaraj sie zmniejszyc tempo zycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eldruto 05 gru 2010, 09:37
zadlaw sie........

Nie ma innego sposobu zeby pokonac lek przed czyms, jak doswiadczyc tego i przekonac sie, ze to nie jest takie straszne.

Rob wszystko zeby sie zadlawic. POlykaj duze kawalki, pij szybko wode, najlepiej na lezaco, idz na basen - tam sie latwo zadlawic i krztusic....
Tylko tak przekonasz sie, ze ludzki przelyk przez lata tak wyewoluowal, ze to niemal nie mozliwe by sie zadlawic i umrzec na to... bynajmniej ja nie raz sie czyms dlawie:D

I psycholog .... to bez sensu brac leki i nie chodzic na psychoterapie = sama widzisz - po odstawienu lekow znow wszystko wraca - bo to nie cos zlego z toba, tylko kilka glupich mysli o ktorych trzeba pogadac, jedne olac, inne wysmiac, kolejne zrozumiec.

pozdro:)

Sortuj wg