PRZESTRZEGAM-NIE ZMARNUJCIE SOBIE ŻYCIA!!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: PRZESTRZEGAM-NIE ZMARNUJCIE SOBIE ŻYCIA!!

przez kapralis 15 maja 2008, 13:37
tak tomakin. dzieki :) Postaram sie zrobic jak najszybciej te badania i wrzucic wyniki to cos obadamy :-)
"Życie nie jest ani proste, ani złożone. Poprostu jest." Antoine de Saint-Exupéry

przez ewa125 15 maja 2008, 14:08
tomakin --> nie odpowiedziales mi na pytanie. kim ty jestes? lekarzem ? dlaczego "pacjenci" do ciebie przychodza? poza tym watpie zeby wszystkie osoby na forum (w wiekszosci mlode) mialy cos z watroba czy tarczyca. wiele osob robilo badania na wszystko juz co mozliwe. takze podchodze sceptycznie do twoich twierdzen aczkolwiek nie skreslam ich bo w sumie ...kto wie... . a magnez biore

przez kos 15 maja 2008, 23:10
ewa125 napisał(a):tomakin --> nie odpowiedziales mi na pytanie. kim ty jestes? lekarzem ? dlaczego "pacjenci" do ciebie przychodza? poza tym watpie zeby wszystkie osoby na forum (w wiekszosci mlode) mialy cos z watroba czy tarczyca. wiele osob robilo badania na wszystko juz co mozliwe. takze podchodze sceptycznie do twoich twierdzen aczkolwiek nie skreslam ich bo w sumie ...kto wie... . a magnez biore

Znalazłem odpowiedź - viewtopic.php?p=126441#p126441

Ja mu wierzę, widać że ma sporą wiedzę medyczną i nie pisze nic co mogłoby budzić wątpliwości.
Badania nikomu nie zaszkodzą, przyjmowanie witamin itp... też nie.
kos

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kos 15 maja 2008, 23:34
acha tomakin na swej stronie kilkakrotnie piszesz, że lekarze wolą walczyć o podwyżki niż zajmować się pacjentem... to nie zupełnie tak, walka o podwyżki jest jedynie pretekstem, działania OZZL są nastawione na rozwalenie systemu, jak nie podwyżki to będą walczyć o mniej godzin pracy i po kolei o co tylko się da, aż system padnie.... poszukaj informacji na ten temat kim jest K. Bukiel i jakie ma poglądy... prywatne podmioty mają bardzo wąskie pole do działania dopóki funkcjonuje system utrzymywany i wspierany przez państwo.... najpierw państwo musi przestać się zajmować służbą zdrowia inaczej nic się nie da zrobić... no chyba żeby wszyscy lekarze nagle zwolnili się z pracy i już chyba były takie próby i pomysły...
kos

przez tomakin 15 maja 2008, 23:57
kos, bardzo fajnie by było jakby faktycznie dążyli do rozwalenia tego chorego systemu. Ale fajnie by też było, jakby dążyli albo do całkowicie otwartego rynku w opiece zdrowotnej, albo do wewnętrznych regulacji polegających na wyeliminowaniu z zawodu nieudaczników, którzy więcej krzywdy ludziom zrobią niż pomogą.

Póki co to obawiam się, że walczą po prostu o monopol. Wtedy tacy kolesie jak ja mieliby prawny zakaz udzielania ludziom darmowych porad (tak jak jest np w USA), przez co lekarze mogliby z pacjentem robić wszystko co im się podoba, naciągać go na każdą możliwą kasę, wmawiając kolejne choroby.

ewa125, kim jestem to jest wyjaśnione w linku - kolesiem który się nudzi :D A co mają wszystkie osoby na tym forum - nie wiadomo, powiedziałem co miały te które się do mnie zgłosiły.

przez Pstryk 17 maja 2008, 10:33
Nevada napisał(a):u mnie lekarze zdiagnozowali nerwicę już w podstawówce z tekstem:
to tylko nerwica, nic jej nie będzie

Przepraszam, że się tak wtrącam ni w gruszkę, ni w pietruszkę ale rozbawiło mnie coś do łez, bo zrozumiałam, że ten Twój lekarza stwierdził, że to nerwicy nic nie będzie - nie Tobie :lol: No i tu taka smutna refleksja: większość ludzi niestety robi tak samo :-|
Pstryk

przez ewa125 17 maja 2008, 15:19
tylko prosze was nie najezdzajcie tak na lekarzy bo po 1. nie wszyscy sa do dupy, po 2. oni po wielu wielu latach studiow zarabiaja grosze (w szpitalach. nie pisze tu o dodatkowych ptrywatnych klinikach, wiec prosze mi nie pisac ze jezdza fajnymi samochodami itd). w szpitalach lekarz zarabia ok 1200 zlotych ! taka jest prawda. w porownaniu we wloszech np. 4 tys euro. wiec nie atakujcie prosze lekarzy bo niektorzy sa w porzadku, a na pewno jakby zarabiali tyle co zarabiaja lekarze za granica, nie braliby lapowek i byliby bardziej wypoczeci ( nie musieliby pracowac w kilku klinikach na raz). of course sa tez lekarze do dupy o czym nie raz niestety sie przekonalam. zalezy od czlowieka, jeden dobry drugi zly ale nie wsadzajcie ich wszystkich do 1 worka.

przez tomakin 17 maja 2008, 16:50
W szpitalu lekarz zarabia około 9000 zł, ale fakt, nie powinno się najeżdżać na lekarzy jako takich. Powinno się najeżdżać na tych lekarzy, którym podoba się obecna sytuacja - czyli całkowity monopol białych fartuchów na usługi medyczne. Nie możesz samemu kupić leku, musisz mieć receptę. Nie możesz samemu zrobić zastrzyków, nie możesz w zasadzie nic zrobić, za wszystko białe kitle kasują kasę. Na wszelkie wzmianki o wolnym rynku dostają ataku histerii.

Co najgorsze, obecna sytuacja jest taka, że lekarz ma niejako władzę nad pacjentem. Pacjent jest - było nie było - klientem, a "klient nasz pan" - tak powinno być w kapitalizmie, jak lekarz pacjenta źle traktuje pacjent idzie do innego lekarza. A u nas? "Pacjenta to za mordę trzeba trzymać", najczęściej słyszana odzywka na forach medycznych gdzie wypowiadają się lekarze. Najgorsi to są ci ze wsi, którzy wierzą, że nikt im nie podskoczy bo po prostu mogą go załatwić.

Tak więc drodzy lekarze, albo sami zawalczycie o to, aby pacjent był stroną usługi lekarskiej a nie jej podmiotem, albo niestety zawsze już będziecie opluwani. Wiem, że to fajnie i wygodnie, mieć nad drugim człowiekiem władzę, ale niestety, każda władza wzbudza nienawiść. I bardzo dobrze że wzbudza, bo żaden człowiek nie ma moralnego prawa, aby nakazywać cokolwiek drugiemu człowiekowi.

przez ewa125 17 maja 2008, 18:21
oj oj oj. po 1wsze tomakin lekarz NIE ZARABIA w Polsce w szpitalu 9.000, to sa bzdury. nawet ordynator sali tyle nie zarabia i tu sie ze mna nie kloc bo ja jestem tez ze sluzby zdrowia ( nie jestem lekarzem)wiec wiem z pierwszej reki takie informacje. lekarze moze i zarabiaja ale w prywatnych klinikach, nie w panstwowych szpitalach (gdzie i tak i tak musza pracowac wiec pracuja najczesciej i tu i tu) .
co do "nie mozesz samemu kupic leku, musisz miec recepte" i CALE SZCZESCIE ze tak jest. co to by bylo jakby sie ludzie zaczeli sami faszerowac lekami, bo "gozdzikowa powiedziala ze jej pomoglo". . . tak jest na calym swiecie i jest to stworzone po to zeby pacjent sie sam nie potrul. juz to widze jakby ludzie z nerwica zaczeli sobie kupowac leki psychotropowe bo komus tam na forum pomoglo i by sie wprowadzili tym wspanialym leczeniem nie powiem juz gdzie.
"Najgorsi to są ci ze wsi, którzy wierzą, że nikt im nie podskoczy bo po prostu mogą go załatwić."
jezu to ty teraz o potworach mowisz a nie o lekarzach.

przez tomakin 17 maja 2008, 19:35
Chyba "zapomniałaś" doliczyć 5 dyżurów które lekarz może jednocześnie wziąć. Jednocześnie, czyli 5 w tym samym czasie. A za to już jest naprawdę gruuuuuuba kasa. "Zapomniałaś" też doliczyć prywatne usługi na sprzęcie, który opłaciłem z mojej kasy (z podatków).

Wiesz co by było, jakby ludzie sami się zaczęli faszerować lekami? Lekarze by musieli się postarać o to, żeby ludzie ich pytali jak i kiedy stosować. Musieli by zacząć pracować. I Ty też byś musiała się do tego dostosować. A na razie sytuacja jest taka, że lekarze nic nie muszą. Odpowiedzialności za błędy też nie ponoszą w zasadzie żadnej - a na to forum jak popatrzysz to wybacz, ale to jest tak naprawdę forum ofiar lekarzy. Szanować lekarzy po tym, co zrobili takiemu np luk33 - chłopak z naprawdę ciężką chorobą, ale od każdego jednego lekarza słyszał "nerwica". Dopiero badanie które mu poleciłem przez internet, nawet nie widząc "pacjenta" na oczy, a które kosztowało 4 zł, wykazało co to za paskudztwo (a w każdym razie drastycznie zmniejszyło liczbę podejrzanych).

przez ewa125 18 maja 2008, 00:33
jakie 5 dyzurow w tym samym czasie? nie wiem o co ci chodzi, pierwsze slysze a to ze biora lapowki to ok nie jest godne pochwaly ale powtarzam, jakby zarabiali godne siebie pieniadze to by z pewnoscia nie musieli ich brac. jak to lekarze nic nie musza? jestes ignorantem w takim razie. lekarze, moj drogi, podarowli nie jednej osobie lepsze zycie, nie jednej zycie przedluzyli, nie sa jednak bogami, sa omylni, zdarzaja sie bledy.ty za to widze ze jestes wogole bez samokrytyki. wszyscy psychologowie na swiecie myla sie co do nerwicy a ty jestes tym ktory odkryl ameryke i to jeszcze "na wlasna reke", zero doswiadczenia medycznego. troche krytycyzmu co do siebie chlopie a nie naskakujesz na lekarzy i zarzucasz ze "nie pracuja". w takim razie czemu ty nie zostales lekarzem i nie dasz dobrego przykladu...

przez tomakin 18 maja 2008, 08:30
Czy ja coś pisałem o łapówkach? Któryś raz piszesz "czemu uważasz że branie łapówek...", a ja przecież ani razu tego tematu nie poruszyłem! Pisałem, że źle lekarzom nie jest, o ile chociaż trochę myślą. Jasne, że za granicą byłoby im lepiej (jak każdemu w tym kraju), ale za granicę jadą tylko nieudacznicy którzy w Polsce nie potrafią wybić się z prywatnym gabinetem.

Zaś prawdziwy problem to mafijna struktura opieki zdrowotnej, system który się wielu lekarzom podoba.

A lekarzem nie zostałem bo:

1. nie mam ochoty być lekarzem, z tych samych powodów dla których nie mam ochoty być szambonurkiem
2. lekarz który nie wchodzi w d... koncernom farmaceutycznym przestaje być lekarzem

Aha, nie wszyscy lekarze to idioci nie znający się na leczeniu ludzi. Jest cała grupa lekarzy którzy potrafią to robić - ale oni pracują poza "głównym nurtem", reprezentują medycynę tzw alternatywną. Mają dyplomy ale przejrzeli na oczy, zobaczyli że przez ostatnie 50 lat nie wynaleziono leku na żadną przewlekłą chorobę, za to wypuszcza się na rynek coraz nowe środki mające wyłącznie działanie likwidujące objawy.

przez pyzia1 18 maja 2008, 08:43
Ja tam lubię ponarzekać na lekarzy, bo już kilka(naście) razy miałam z nimi takie przejścia, że z butów mnie wywaliło. I przekonałam się jeszcze, że można z chorobą chodzić do lekarza na NFZ wiele razy i bez skutku, a pójdzie się prywatnie raz, zapłaci stówkę lub dwie i okazuje się nagle, że da się to wyleczyć. Oczywiście mówię o chorobach, które nie ciągną się latami bo kogo na to stać.
Niestety, tak to jest, że jeśli się zapłaci to lekarz potrafi potraktować Cię z empatią, uprzejmie i do tego postarać się, żeby Cię wyleczyć. A spotkałam się z takimi lekarzami na NFZ, którzy nie dość, że mieli w d... co mi dolega, to jeszcze byli chamscy i oburzeni, że zawracam im głowę.
Nie wiem, ile zarabiają, może za mało, ale to ich nie usprawiedliwia. Oczywiście, nie należy ogólniać, bo trafiają się też naprawdę dobrzy w tym co robią, ale jest ich tak mało, że nie sposób się do nich dostać bo mają pozajmowane terminy kilka miesięcy do przodu.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez ewa125 18 maja 2008, 12:49
tomakin - > nie masz ochoty byc lekarzem ale leczyc juz masz ochote i jeszcze chcesz moc to robic legalnie, ciekawe na jakiej zasadzie.. a moze nie miales ochoty studiowac, tylko sie wymadrzasz, jakbys zjadl wszystkie rozumy swiata i byl madrzejszy od wyksztalconych ludzi ktorzy cale swoje zycie si e ucza zeby moc pomagac innym.
ps. do tego wszystkiego zaprzeczasz sam sobie. wymadrzac sie lubisz ale zapomniales ze w temacie " zanim zdiagnozujesz nerwice" stwierdziles ze ci lekarze ktorzy sie wybijaja wyjezdzaja do UK pracowac, po czym w tym temacie juz piszesz ze za granice wyjezdzaja tylko lekarze nieudacznicy.. cos ci sie juz poplatalo :?

Sortuj wg