Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez golcia 15 kwi 2012, 14:19
Mnie paraliżuje myśl o śmierci. Boję się tego strasznie

przez ylva 15 kwi 2012, 14:26
A mnie paraliżuje myśl o paraliżu ;)
tzn. nigdy wcześniej tak nie miałam, zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu wraz z dziwnymi dolegliwościami. Non stop czuję się okropnie i wciąż myślę, że to może jakaś groźna choroba, ale może to po prostu lęk przed utratą kontroli albo coś podobnego.
Sami sobie potrafimy zrobić największą krzywdę. Golciu spróbuj wyrzucić z pamięci ten sen. Nawet jeśli coś znaczy, to z pewnością nic ponadto, że Twoja nerwica podstępnie chciała Ci przypomnieć o Twoich największych strachach.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 15 kwi 2012, 16:24
Paraliż, zawał, duszenie - wszyscy tak mamy. Też często poruszacie kończynami aby potwierdzić że wszystko jest ok.?
Ze snami daj spokój, jak racjonalnie wytłumaczyć powiązanie snu i kolejnych zdarzeń. No chyba że sami do tego naprowadzamy.
Ale sen to sen.
golcia - byłaś u lekarza - "naszego lekarza" czy walczys sama z tym dziadostwem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 15 kwi 2012, 16:50
dbd - od trzech tygodni w kółko poruszam nogami i rękoma, by sprawdzić, czy jeszcze mogę. i napinam poszczególne mięśnie, by sprawdzić, czy jeszcze działają.
chciałam iść na spacer, ale czuje, że nogi są słabe potwornie. a i ręcę jakieś takie dziwne. nigdy wcześniej tego nie miałam. od blisko m-ca w moim życiu trwa koszmar. poczytałam sobie znowu o sla i jestem przerażona.
czy ktoś z Was miał taką trwającą tygodniami słabość mięśni, jakby zanikały?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 15 kwi 2012, 18:23
Tak na prawdę masz słabe, czy wydaje Ci się są słabe?
Masz lęk przed upadnięciem?

przez ylva 15 kwi 2012, 18:35
dbd, nie wiem... czuję jakby były słabe i po małym wysiłku okropnie mnie bolą. a nigdy nie miewałam bólów mięśniowych, chyba że po dużym wysiłku lub podczas np. grypy. teraz rano jest jako tako, ale po południu już zaczynają nawalać. mięśnie nóg. bo rąk czuje jakby były słabe, ale nie bolą raczej.
lęk przed upadnięciem mam. przed omdleniem też. i przed tym, że nagle mięśnie odmówią mi posłuszeństwa. mam ciągle wrażenie, że nie dam rady ruszyć ręką/noga/wstać do wc, założyć spodni/podnieść szklanki... ale daję radę za każdym razem. choć okupione to strasznym stresem.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 15 kwi 2012, 18:40
Byłaś u psychiatry/psychologa?
Ja bez ich pomocy nie dał bym rady do tej pory.

przez ylva 15 kwi 2012, 18:45
Nie. Tzn. byłam u psychologa ileś razy i u psychiatry dodatkowo raz przed sesjami u psychologa, bo trzeba, ale to nie w związku z moją nerwicą a terapia ze względu na alko mojego ex partnera. Chodząc do tych lekarzy nie byłam w takim opłakanym stanie jak teraz, tj. nie miałam dolegliwości takich jak mam, fizycznie nie działo mi się nic złego.
Teraz byłam u neurologa, który mi przepisał Seronil, którego nie biorę i uznał, że wizyty u psychiatry/psychologa nie potrzebuje, jakkolwiek faktycznie mówiłam mu tak sucho rzeczowo o objawach neurologicznych a nie o wszystkich swoich świrach.
Może jednak się wybiorę do jakiegoś psychologa. Choć oczywiście po głowie mi chodzi raczej, żeby szybko biec do kolejnego neurologa, bo może to jednak SLA i że mięśnie nie słabną/nie bolą z nerwów...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 15 kwi 2012, 18:54
Nie jestem fachowcem, i forum nie zastąpi prawdziwego lekarza. To raczej pewnego rodzaju spowiedź anonimowej osobie.
Dawniej myślałem że nerwicowcy to ściemniacze i sie z nich śmiałem. Teraz wiem że to straszne przeżycie w które do końca nik zdrowy nie uwierzy.
Ale pomyśl sobie, jeżeli cały dzień sie mimowolnie napinasz to jakie mięsnie to wytrzymają.
Ja najpierw byłem u psychologa i nic mi nie pomagało.
Dopiero wizyta u psychiatry przyniosła dobre efekty na prawie dwa lata, ale samoczynnie zarwałem leczenie i nagle powróciło.
Napewno nie jest to tylko moja opinia ale powinnaś iść do fachowca - u neurologa już byłaś.

przez ylva 15 kwi 2012, 19:09
No właśnie też już tak się zastanawiałam z tymi mięśniami, że może nazbyt je napinam, ale sama nie wiem...
Jak teraz wspominam swoją nerwicę krążeniowo-oddechową sprzed dwóch lat to marzyłabym aby mieć tamto a nie to cholerne koszmarne osłabienie co teraz... Ale może to działa analogicznie do "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Nawet na pewno.
Jestem u rodziców dzis znowu, bo bałam się sama siedzieć u siebie. Jutro mam iśc do pracy po raz pierwszy po zwolnieniu. Boję się jak diabli. Wyciągnęłam własnie mamę do galerii handlowej, zaraz wychodzimy - niech się dzieje co się chce, najwyżej padnę i mnie sparaliżuje jakby co!
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 15 kwi 2012, 19:17
I tyle. przecież Cię podniosą:)
Do jutra

przez golcia 15 kwi 2012, 19:20
Nie byłam u żadnego lekarza. Myślałam że sobie poradzę sama. Ale jest coraz gorzej. Już nie umiem nad tym zapanować. PostanowiLam zapisać się do specjalusty ale znowu boję się że ojaże się że to nie nerwica a naprawdę jakiś guz.

przez ylva 15 kwi 2012, 20:20
Golcia idź i do "zwykłego" lekarza, by wykluczyć jakąś organiczną przyczynę i się uspokoić i do psycho i wszystko na pewno z czasem się ułoży.
Ja właśnie wróciłam z krótkiej wycieczki do galerii po farbę do włosów. Kilka przystanków udało się przejść spacerem na piechotę. Nogi miałam jak z waty, mięśnie po tym spacerze umęczone i bolą, choć nigdy nie miałam kłopotu nawet z wielokilometrowymi trasami. W galerii było mi słabo, niedobrze, bleee. Generalnie cały czas czułam się źle - jak i teraz.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez golcia 15 kwi 2012, 20:28
U ogólnego byłam nie raz. U neurologa też. na izbie przyjeć też. nikt się nic nie dopatrzył. Neurolog stwierdził że to wszystko od kręgosłupa szyjnego.

Sortuj wg