Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie daje rady 19 lat


znerwicowany1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat i od 1.5 roku cierpie na nerwice lękową z fobia społeczną, od paru dni nie daje sobie rady wszystko sie psuje mam nauczanie induwidualne od roku, źle sie czuje z rówieśnikami boje sie iść na prawko, problemy w domu rodzice ciągle każą mi zapisać sie na prawko i pójść do szkoły, i tu sie zaczynaja negatywne myśli bo niewiem jak sobie poradze w szkole gdy spotykam sie z kolegami źle sie czuje a co mówić o szkole, jak przełamać lęk ? jak być znowu normalnym ? nie potrafie juz sie niczym cieszyć nie wyjeżdzam nigdzie z rodzicami zostaje sam w domu. Niewiem kiedy ten koszmar sie skończy, chodziłem do psychologa ale nic nie pomoglo do psychiatry chodze tylko po leki, zażywam Asentre 50mg zawsze z rana, ale też czuje że nic mi to nie daje, jedynie Afobam który leży w szafce pomagał mi rok temu ale matka nie pozwala juz mi go ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 19 lat i od 1.5 roku cierpie na nerwice lękową z fobia społeczną, od paru dni nie daje sobie rady wszystko sie psuje mam nauczanie induwidualne od roku, źle sie czuje z rówieśnikami boje sie iść na prawko, problemy w domu rodzice ciągle każą mi zapisać sie na prawko i pójść do szkoły, i tu sie zaczynaja negatywne myśli bo niewiem jak sobie poradze w szkole gdy spotykam sie z kolegami źle sie czuje a co mówić o szkole, jak przełamać lęk ? jak być znowu normalnym ? nie potrafie juz sie niczym cieszyć nie wyjeżdzam nigdzie z rodzicami zostaje sam w domu. Niewiem kiedy ten koszmar sie skończy, chodziłem do psychologa ale nic nie pomoglo do psychiatry chodze tylko po leki, zażywam Asentre 50mg zawsze z rana, ale też czuje że nic mi to nie daje, jedynie Afobam który leży w szafce pomagał mi rok temu ale matka nie pozwala juz mi go ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto być może udać się na jakiś czas do szpitala i tam specjaliści dobiorą Ci leki, odpowiednia terapia i nim się obejrzysz będzie jak kiedyś.

Niczym się też nie przejmuj i miej wyjeba**e!! Ty jesteś najważniejszy i niech reszt się chowa.

Pozdro i trzymam za ciebie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że masz fobie szkolną. Może spróbuj psychoterapi, bo wiesz psycholog to zazwyczaj nie to samo co pstchoterpeuta. Co do rodziców to dobrzę Cię rozumie. Nie wspierają, a wymagają, do tego leki zabierają :/ Też to przeszłam. Moje problemy również zaczęly się w tym samym wieku, tzn. cześniej też coś było, ale nie aż tak nasilone. A bierzesz jakieś antydepresanty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zapisać się na psychoterapię, wydaje mi się że lęki społeczne są na nią podatne. Trochę czasu mija zanim Asentra zacznie działać. Przy nerwicach zwykle się zwiększa dawkę (jest o niej długi post na forum). Możesz napisać jaką szkołę kończysz (liceum, technikum?), chcesz potem iść na studia? Czy utrzymujesz jeszcze jakieś kontakty z rówieśnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×