Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompulsje, czynnosci natretne.


Gość Lukrecja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.....

 

Z jakimi kompulsjami natretnymi sie borykacie i jak sobie z nimi radzicie?

Dla mnie gorsze od mysli natretnych sa przymusowe czynnosci, ktore musze wykonac.

Myje natarczywie, bardzo czesto rece.

Unikam niektorych scian i mebli bo sie ich boje.

Nie umiem sobie z tym poradzic :(

Leki nie pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to powtarzanie przeróżnych czynności . mam swoje liczby, które są tak jakby bezpieczne i te, które powodują, że żyć nie moge . np 3 . nie moge czegoś zrobić 3 razy . jeżeli chce zjeść kanapki to nie zjem 3 , zawsze 2 , a jesli mam jeszcze ochote to dokładam kolejne 2 . masakra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wszystko muszę układać w określony sposób. Nawet czekoladki w pudełku muszą tworzyć idealnie symetryczny wzór... Poza tym ciągle odkręcam i zakręcam butelki. Też sobie z tym nie radzę, ale niedawno dostałam nowe leki, mam nadzieję, że pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi liczbami to mam podobnie, u mnie z kolei bezpieczną liczbą jest czwórka. Również często muszę sprawdzać różne rzeczy w domu, upewniać się, że wszystko jest w porządku. Zanim położę się spać, muszę wykonać cały rytuał sprawdzania wszystkiego, taki jestem wtedy zmęczony tymi czynnościami, że od razu zasypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bardzo częste i długie mycie rąk - obojętnie co dotknę to wydaje mi się że ręce mam brudne i idę co chwilę idę je umyć ;(. Oprócz tego mam manie dokręcania, bo zdaje mi się że czegoś nie dokręciłam i dokręcam jakąś rzecz z kilka minut ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×