Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem propozycję zmiany fluoksetyny (działa na mnie super, jestem bardzo zadowolony) na wellbutrin (bupropion) w celu zmniejszenia problemów z seksem, ejakulacją i odczuwaniem, czy ma to sens?

 

Jak Ci dobrze robi fluo ,to go lepiej nie zmieniaj.Dołóż do niego połowę dawki welbutrinu( od tej która przepisał Ci lekarz),albo zamiast tego welbutrinu dorzuć któryś z agonistów dopaminy ( w niskich dawkach) ropinirol ,pramoran ,ew. od biedy bromergon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję zmiany fluoksetyny (działa na mnie super, jestem bardzo zadowolony) na wellbutrin (bupropion) w celu zmniejszenia problemów z seksem, ejakulacją i odczuwaniem, czy ma to sens?

 

Jak Ci dobrze robi fluo ,to go lepiej nie zmieniaj.Dołóż do niego połowę dawki welbutrinu( od tej która przepisał Ci lekarz),albo zamiast tego welbutrinu dorzuć któryś z agonistów dopaminy ( w niskich dawkach) ropinirol ,pramoran ,ew. od biedy bromergon.

 

Na razie zmiana dawki fluo na 10mg i dołożenie mirtazapiny, jeśli nie chwyci, to myślę, że wywalczę wellbutrin do fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluo z wellbutrinem to dosc popularny zestaw, tez uwazam ze najpierw sprobuj tak a nie calkiem zmieniaj

 

czy ktos wie jaka musi to byc dawka mirty zeby zniwelowac negatywne dzialanie seksualne fluo?

 

-- 16 cze 2012, 12:35 --

 

eroica, ile bedziesz brac tej mirty?

 

30mg, daję sobie miesiąc na poprawę seksu. Jeśli nie chwyci - to dołożę wellbutrin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jaka musi to byc dawka mirty zeby zniwelowac negatywne dzialanie seksualne fluo?

 

-- 16 cze 2012, 12:35 --

 

eroica, ile bedziesz brac tej mirty?

Bardzo kiepsko to widzę ,aby mirta cokolwiek wyciągnęła to " seksualne fluo" na wyższe obroty. 1 do 5 ,że tym ( mirtazapiną)Ci się to nie uda . Możesz uzyskać lepszy sen ,większa zlewkę na otaczające Cię środowisko i sytuację ,ale seks pewnie będzie taki sam jak po fluo ,albo i gorszy.W dodatku ( przynajmniej na początku) apetyt wysoce i sztucznie masakrycznie wysoki,tycie więc też niewąskie. Na mnie przynajmniej ten lek w ogóle nie pomógł ,a tylko i zawsze zaszkodził. Zamułka jakoś taka nieprzyjemna,a doły i wkurwienie jeszcze większe niż przed leczeniem.

Ale powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jaka musi to byc dawka mirty zeby zniwelowac negatywne dzialanie seksualne fluo?

 

-- 16 cze 2012, 12:35 --

 

eroica, ile bedziesz brac tej mirty?

Bardzo kiepsko to widzę ,aby mirta cokolwiek wyciągnęła to " seksualne fluo" na wyższe obroty. 1 do 5 ,że tym ( mirtazapiną)Ci się to nie uda . Możesz uzyskać lepszy sen ,większa zlewkę na otaczające Cię środowisko i sytuację ,ale seks pewnie będzie taki sam jak po fluo ,albo i gorszy.W dodatku ( przynajmniej na początku) apetyt wysoce i sztucznie masakrycznie wysoki,tycie więc też niewąskie. Na mnie przynajmniej ten lek w ogóle nie pomógł ,a tylko i zawsze zaszkodził. Zamułka jakoś taka nieprzyjemna,a doły i wkurwienie jeszcze większe niż przed leczeniem.

Ale powodzenia!

 

Wiem, że może nie wypalić, dlatego daję sobie miesiąc - objawy które opisujesz miałem po mianserynie, więc dość podobnym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede probowac z trazodonem aby zlikwidosc seksualne bagno :)

Blackbird ,trazodon choć mniej zamula nie wyciągnie Cię z seksualnego bagna. Jeszcze raz apeluję : najprędzej agoniści dopaminy ,ew. wellbutrin( nie więcej niż 75 mg do fluo,ktorego wtedy już mniej). Dorzuć również DHEA ,jeśli jesteś już koło 30. I gumy do żucia " Duet pley" ;) ,ale od razu całe opakowanie ( 6 sztuk).Ziołowe to to ,ale też kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackbird ,nie robię sobie jaj. To zawarte w gumie do żucia ekstrakty ziołowych dosyć "egzotycznych" turbosex dopalaczy .

W ulotce pisze ,żeby żuć 2 gumy pół godziny przed numer-aktem. Jednak trzeba ( sprawdziłem) wrzucić do buzi 6 gum ( całe opakowanie,żeby pukło. Jest dosyć gorzkie ,ale producent pisze ,że takie ma być . Jest to rownież dosyć drogie ( kolo15-20 zł) ,ale mi się udało kupić o wiele taniej,bo zbliżał się koniec terminu przydatności. Termin się już skończył ,ale gumy dalej walą mocą ,,, i najważniejsze ,że żona zadowolona ;) .

Jak bardzo Ci zależy ,mogę Ci jedno opakowanie sprezentować. Oczywiście pod tym warunkiem ,że masz partnerkę/ partnera ( jeśli jesteś kobietą) .To dla kobiet i facetów ,ale jak działa na babki ,nie wiem.Żona sie nie wspomaga "takimi rzeczami" A ,że jest to bez recepty ,jako suplement diety,myślę że Moderacja się nie przyczepi. Jak co pisz na PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ciekawe info :) wyslalam Ci PW

a Ty brales wellbutrin w tych celach z fluo ?

 

 

Brałem welbutrin ,ale nie z fluo ,tylko z paroksetyną. Welbutrin brałem w dawce około30- 40 mg( nie więcej ,dzieliłem nożem tabletkę). Po około 2 tygodniach czuć było średniolekką poprawę w tym względzie. Zapytasz się ,to czemu nie brałeś więcej ,wtedy efekt byłby szybszy i większy? Może ,ale i działania uboczne były by większę. To jednak dopamina ,a jej nadmiar też nie jest za dobry Dzieje się tak dlatego ( takie niskie dawki wel. ) ,gdyż jeszcze biorę metylofenidat ,który też podnosi dopaminę.A w ogóle jestem zwolennkiem szkoły < niskich dawek ,a dlużej,łagodniej i...również efektywnie >.

Najlepsze są pod tym względem agoniści dopaminy ,ale jest ich kilka i trzeba trafić na swój ,a druga sprawa to odpowiednia dawka . Bo na "nabranie ochoty na sex" przedział pod tym względem -uważam - jest dosyć wąski , czyli za mało żle , za dużo jeszcze gorzej. Wysłałem Ci wiadomość na PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

 

czy któraś z Was brała w ciąży bioxetin?chciałabym starać się o dziecko ale próbowałam odstawic bioxetin i po pół roku musiałam do niego wrocic, wiem, ze bez niego moje leki i depersonalizacja sa tak silne ze nie jestem w stanie sobie z tym poradzic. Pamietam jak jeszcze w polsce bylam u psychiatry(pani która miała zastepstwo za mojego psychiatre)i ona nastraszyla mnie ze bioxetin utrzymuje sie w organizmie przez 3 mce i jak w tym czasie zajde w ciaze to urodze dziecko niepelnosprawne lub bez jakiegos organu:(((

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, ja nie bralam w ciazy fluoksetyny ale citalopram (tez ssri) i dzieciaki zdrowe. Nikt nie kazal mi odstawiac. lekarze wola dmuchac na zimne,w razie czego ale naprawde na SSRI odsetek dzieci w wadami wrodzonymi wcale nie jest wiekszy niz u kobiet nie bioracych tych lekow. Poszukaj badan na ten temat na necie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackbird Kochana dzieki za odpowiedz! sama nie wiem, jestem w rozterce, najpierw miałam wyrzuty sumienia, ze wogole chce miec dzieci(które beda miały TAKĄ matke)ale gdy juz sie z tym uporałam bo ja cale zycie marzylam o dzidziusiu to pojawil sie lęk przed skrzywdzeniem maluszka za pomoca bioxetinu. Kurcze, gdybym tylko byla w polsce to odrazu poszlabym do swojego psychiatry, ale tutaj nie mam takiej mozliwosci, wogole zadnych polskich psychiatrow. leki wysyla mi mama bo lekarz wie ze wyjechalam i przepisuje jeje recepty z moim upowaznieniem. CO robić? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej monietta, ja od 2 tyg. co prawda nie biorę już bioxetinu, bo akurat mi nie pomógł, ale dołożę swoje zdanie, może Ci to pomoże. Może zadzwoń do swojego psychiatry w Polsce i podziel się swoimi obawami. Napiszę Ci jak to ze mną było i z ciążą. Rok temu brałam Escitalopram na depresję (od 2 lat), zdecydowałam z lekarzem że chcę zajść z ciążę (właściwie to psychiatra mnie namawiał, bo ja miałam mnóstwo obaw). Odstawiłam Esci wg jego rozpiski w 6 tyg (właściwie to w 7, bo na własną rękę to przedłużyłam). Pytałam lekarza, ile po odstawieniu leku mam odczekać z zajściem w ciążę, bo bałam się że lek krąży w org. jeszcze tygodniami. Dr rzekł że od następnego dnia praktycznie zachodzić, bo Depralin szybko się wypłukuje. Odczekałam tydzień i zaczęłam starania. W ciążę szybko zaszłam i byłam szczęśliwa mimo ciężkich objawów odstawiennych. Niestety ciążę poroniłam. ginekolog przypuszcza, że za krótki był czas od odstawienia antydepresantu do poczęcia. Zmieniłam psychiatrę, która złapała się za głowę, mówiąc że trzeba odczekać 3 miesiące po odstawieniu Esci. Co lekarz to inne zdanie. Po poronieniu wpadłam oczywiście w ciężką depresję, której nie mogłam wyleczyć przez 8 mieś., dopiero teraz (od 3 tyg.) wychodzę z tego bagna. Zalecam więc ostrożność w tym temacie i najlepiej skonsultowanie się z 2 psychiatrami. A tak jeszcze coby Ci dodać nadziei. Wiadomo, że każdy organizm jest inny, zwłaszcza kobiety - inna równowaga hormonalna. I tak, mam koleżankę, która zaszła w ciążę biorąc neuroleptyki i musiała je brać w czasie ciąży. I... urodziła zdrowego, pogodnego dzidziusia :) Jak więc widzisz, wszystko jest możliwe. Mam nadzieję że to nie był off topic, najwyżej niech moderator przeniesie mój post w inne miejsce. PZDR ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Firletko!

dziekuje za wiadomość Kochana, bardzo chciałam poznac zdanie osoby ktora jest/byla w podobnej sytuacji. Muszę przyznać, ze troche mnie nastraszyłas i rzeczywiscie troche sie z tym wstrzymam, jednak obawiam sie, ze nigdy nie uda mi sie odstawic bioxetinu na tak dlugo abym zdołała bezpiecznie zajsc w ciaze:( Mieszkam teraz sama(bez mamy która była dla mnie najwiekszym oparciem) w Australii, mój chłopak i jego rodzina sa cudowni, wspieraja mnie na kazdym kroku, ale niestety nie maja pojecia o mojej nerwicy. Wątpie nawet zeby zrozumieli co to jest a ja swietnie umiem to ukrywac, zwlaszcza ze bioxetin naprawde bardzo mi pomogl i przez pierwsze pol roku tutaj wcale nie mialam objawow.

Boje sie tylko, ze nie umiem sie z tym pogodzic ze nigdy nie bede mogla miec dzieci bo moj chlopak i jego rodzice no i co najwazniejsze ja bardzo tego chcemy, co ja mam zrobic, teraz gdy biore bioxetin czuje ze moglabym temu sprostac ale jak go odstawie to bedzie masakra:(błagam poradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, nie obawiaj się. Jak dobrze się czujesz może trzeba tylko trochę zmniejszyć dawkę bioxetinu, tak żebyś funkcjonowała i może taka mini dawka nie zaszkodzi płodowi. Też interesuję się tym tematem, bo jak tylko zaczęłam ostatnio się lepiej czuć to znów myślę o ciąży. Jak 2 mieś. temu wspominałam o tym mojej psychiatrze, to powiedziała żeby o tym na razie nie myśleć, ale wtedy miałam dużą depresję, teraz jest spora poprawa. Na nast. wizycie za miesiąc podrążę ten temat. 30-tka minęła już jakiś czas temu, więc czas też działa na moją niekorzyść. Ale mam nadzieję, że jakoś się uda iść z dr na kompromis. He, he, ja rok mieszkałam w Nowej Zelandii (parę lat temu), niestety emigracja mi nie służy i wróciłam z depresją (mam depresję nawracającą, endogenną). Tam depresję leczy lekarz ogólny, wizyta u psychiatry jest bardzo droga, w Australii pewnie podobnie, więc wróciłam żeby się leczyć u nas. Ostatnio czytałam badania, że na niektórych antydepresantach można donosić ciążę, więc głowa do góry! Na jakiej dawce bioxetinu jesteś i od jak dawna go bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×