Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie, czy dać fluo kolejny miesiąc szansy, czy jeszcze się może rozkręcić, czy raczej już zmieniać lek na inny. jakie są wasze doświadczenia?

Z tego co piszesz (brak praktycznie efektów) to nie warto czekać. Znaczy ja bym zachował ciągłość brania, zaczął brać inny lek, schodząc do powiedzmy 20mg fluo, potem przez 2 tygodnie do 10 mg fluo(coś takiego) zanim kolejny się rozkręci.

 

Ale zrób tak jak lekarz pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają 3 miesiące na fluo, początkowo 20 mg, od miesiąca dawka 40 mg.

I sama nie wiem co mam o tym leku myśleć... 90% czasu leczenia fluo mam wrażenie, że lek nie działa pozytywnie, tzn. oprócz skutków ubocznych w postaci makabrycznej senności, spadku libido nie widzę pozytywnego działania, pozostałe 10% czasu to pojedyncze "przebłyski", kiedy mam wrażenie że jest lepiej.

Podpowiedzcie, czy dać fluo kolejny miesiąc szansy, czy jeszcze się może rozkręcić, czy raczej już zmieniać lek na inny. jakie są wasze doświadczenia?

 

Wielka senność to rzadki efekt uboczny (i bardzo upierdliwy) - na twoim miejscu poprosiłbym o zmianę leku - tym bardziej, że czujesz, że nie działa. Po 6 tygodniach można już to ocenić - nic się raczej nie rozkręci po tym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bioxetin działał podobnie, ziewanie, brak chęci do życia, senność, ogólnie lipa. Zmieniłem lekarza, który przepisał mi poniższy zestaw ( mój podpis ) i zmieniło się moje życie. Zdarza się ziewanie, szczególnie w samochodzie ale reszta to bajka. Zapierda.. jak mały samochodzik, wstaje o 5 rano z energia do życia, radosny, cierpliwy, szczesliwy z pomyslem na zycie. Zapominam juz powoli co to depresja choc przesladuja mnie jeszcze czasami stany lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za sugestie, za 2 dni mam wizytę i już wiem co powiedzieć, gdy lekarz mnie zapyta: zwiększamy dawkę czy zmieniamy lek na inny? Macie rację, ze 3 miesiące regularnego brania fluo to wystarczający czas, żeby lek zaczął działać...

A jeżeli nie przynosi pożądanych rezultatów - pora szukać czegoś innego

 

Jaki następny lek wprowadzić przy dystymii trwającej kilkanaście lat, kolejnym epizodzie depresji i nerwicy? Teraz biorę fluo, przy poprzednim ataku depresji pomogła mi mianseryna, ale wtedy nie było nerwicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

symphony, Cóż, nie tylko nie jestem lekarzem , ale i nie mam zielonego pojęcia o lekach. Wiem tylko jedno , że mój zestaw pomógł mi i na nerwicę i na depresję i zaktywizował mnie tak ,że czuję się 20 lat młodszy. Powiem może tak, nie wyobrażam sobie, by mogło być jeszcze lepiej...i niczego już więcej nie oczekuję. Tyle ,że poczatkowo chlorprothixen brałem 3x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za sugestie, za 2 dni mam wizytę i już wiem co powiedzieć, gdy lekarz mnie zapyta: zwiększamy dawkę czy zmieniamy lek na inny? Macie rację, ze 3 miesiące regularnego brania fluo to wystarczający czas, żeby lek zaczął działać...

A jeżeli nie przynosi pożądanych rezultatów - pora szukać czegoś innego

 

Jaki następny lek wprowadzić przy dystymii trwającej kilkanaście lat, kolejnym epizodzie depresji i nerwicy? Teraz biorę fluo, przy poprzednim ataku depresji pomogła mi mianseryna, ale wtedy nie było nerwicy...

 

Zaufaj lekarzowi. Nie ma żadnej reguły, na każdego leki działają inaczej - w jakimś sensie diagnozuje się chorobę lekami, bo coś w końcu zadziała optymalnie. A ocena jest prosta - brak poważniejszych skutków ubocznych i wyraźna poprawa samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema !!

Miwystarczyła dawka 15 mg Seronilu i to że już pół roku chodze do dobrego psychologa. Ponoć psychoterapia jest w całym tym leczeniu najważniejsza.

Widze już efekty tej ciężkiej, półrocznej pracy i zeszłam już na dawke 10 mg :)

Mam nadzieje że Wam wszystkim dobrze się ułoży !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech miesiącach na fluo (najpierw 20 mg potem 40 mg) lekarz zmienił mi lek na paroksetynę (20). Miałam z dnia na dzień zamienić fluo na Parogen - tak tez zrobiłam. Sama nie wiem - z jednej strony pojawiła się nadzieja, ze nowy lek coś zmieni, a z drugiej.... mnóstwo obaw...

Będę do Was zaglądać, żeby wiedzieć, jak na Was działa fluo :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z rok temu bodajże dołączyłam do tego forum. Brałam seronil przez około 5 miesięcy, pozniej przestalam. Minął juz ponad miesiac jak nie biore i w zwiazku z tym mam pytanie. Może jest ktos na forum, kto oddaje krew? Oddawalam przed braniem tego leku i chcialabym znow. Orinetuje sie ktos, czy po zaprzestaniu brania tego leku moge oddac krew?

 

Pozdrawiam

Ewuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ku mojemu zaskoczeniu dobrze :) Podniosła mnie na nogi, ogarnęłam się, zaczęłam być aktywna jak za dawnych lat. Ponadto minęły mi lęki, śpię normalnie. Oczywiście nie jest nagle o 180 stopni lepiej, ale zdecydowanie lepiej się czuję. Odczuwałam minimalne skutki po odstawieniu, jak zawroty głowy czy tracenie czucia zwłaszcza w stopach, co było dziwne, ale nie na tyle, aby przeszkadzało mi to jakoś strasznie. Teraz jest OK :)

Nie poddawajcie się, bądźcie dobrej myśli :)

 

Pozdrawiam

Ewuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa objawy uboczne 20mg fluoksetyny - kłopot z zasypianiem i snem i obniżka libido. Miesiąc na uzupełniającej mianserynie niewiele dał w sumie, długi sen, przymulenie poranne, tachykardia.

 

Odstawiłem mianserynę i dołożyłem 100mg trittico i po ciężkim tygodniu (paragrypa, zlewne poty) to naprawdę działa lepiejl Libido nie jest optymalne, ale ciut lepsze. I tak to dobieranie trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×