Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

... jestem cały czas zmęczona, chociaż rano budzę się wcześniej niż zwykle, bez problemu, to maksymalnie po godzinie opadam z sił i najchętniej wróciłabym pod kołdrę i tam została, chciałabym przespać życie

 

Miałam dokładnie tak samo jak byłam 2 miesiące na dawce 20 mg, jak zwiększyłam dawkę do 40 mg jest lepiej - nie przesypiam już całego dnia i nie ziewam, mam więcej chęci, siły, napędu, czasami aż za bardzo - tak, że wieczorem mnie "nosi" i nie mogę zasnąć.

I jeszcze coś... na większej dawce wraca powoli ochota na sex i zdolność odczuwania przyjemności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałaś wynika, że bierzesz fluoksetynę dopiero od kilku dni, tak? Skutki uboczne mogą utrzymywać się 3-4 tygodnie. Rzadko mają na tyle nasiloną postać, żeby konieczne było przerwanie leczenia. A nawet jeśli po tym czasie nie ustąpią, to musisz rozważyć co Cię bardziej wykańcza - Twoje zaburzenia, czy skutki uboczne po lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj ósmy dzień.

Bardziej wykańcza mnie bulimia, niż te skutki uboczne... tylko zaczynam panikować jak coś takiego się dzieje i już wyobrażam sobie, że za chwilę będą mnie zbierać z ziemi. Czyli brać dalej i się nie bać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam dokładnie tak samo jak byłam 2 miesiące na dawce 20 mg, jak zwiększyłam dawkę do 40 mg jest lepiej - nie przesypiam już całego dnia i nie ziewam, mam więcej chęci, siły, napędu

to ciekawe, bo jak powiedziałam lekarce o moim zmęczeniu po 20 mg bioxetinu, to mi zmieniła na 10 mg seronilu, a w zasadzie nie widzę żadnej poprawy nastroju, ssri biorę od miesiąca, nie wiem co mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dziesięciu dniach od stosowania czuję się nawet dobrze.

Fluxemed 20 mg moja Pani Doktor przepisała mi na nerwicę natręctw i depresję.Wcześniej brałam Salipax ale on był tylko na depresję,w którą wpędził mnie mój były mąż, a nerwicę natręctw zdiagnozowano u mnie 1,5 roku temu i jak się okazało NN mam odkąd byłam dzieckiem aż do teraz - całe szczęście Fluxemed 20mg działa i NN już nie jest u mnie aż tak nie do wytrzymania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają 3 miesiące na fluo, początkowo 20 mg, od miesiąca dawka 40 mg.

I sama nie wiem co mam o tym leku myśleć... 90% czasu leczenia fluo mam wrażenie, że lek nie działa pozytywnie, tzn. oprócz skutków ubocznych w postaci makabrycznej senności, spadku libido nie widzę pozytywnego działania, pozostałe 10% czasu to pojedyncze "przebłyski", kiedy mam wrażenie że jest lepiej.

Podpowiedzcie, czy dać fluo kolejny miesiąc szansy, czy jeszcze się może rozkręcić, czy raczej już zmieniać lek na inny. jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×