Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co zrobić gdy...


erin

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę asentrę od około roku, skończyłam na dawce 150 mg, razem w porozumieniu z psychiatrą stwierdziłam że to już koniec mojej "przygody" i lek ten zdziałał to co miał zdziałać na polu nazwijmy to nerwicowym. Zaczęłam szybciej schodzić z tej dawki, nie ma nic gorszego niż uzależnienie od tego typu leków - teraz tylko praca nad sobą i okazjonalnie xanax 8) .

 

Przechodząc do sedna, zalega mi całe opakowanie asentry 50 i nie wiem co mam z nim zrobić, termin ważności (2015) jest ciut daleki i szkoda mi wywalić je do kosza bądź przeterminowanych leków. Aha, wiem że na forum jest odgórnie ustalony zakaz handlowania lekami więc zaznaczam że to nie jest w żadnym wypadku "oferta handlowa".

 

(Wyprzedzając pytania, nie mam nikogo znajomego kto potrzebował by takich leków)

 

pozdrawiam

erin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w to watpie, ze mozna leki oddac w szpitalu. Bo niby co ten szpital ma z tym zrobic? Napewno nie podawac pacjentowi! Szpitale pobieraja leki od swojej apteki szpitalnej i tylko wtedy maja gwarance ze z lekiem jest wszystko ok. Zaden odpowiedzialny szpital by nie wzial od Ciebie lekarstw nawet jesli jeszcze nie sa przeterminowane. Jestem nawet pewien ze jest to surowo zabronione. Tak samo jest to z normalnymi aptekami. Mozesz ten lek tam oddac ale zadna odpowiedzialna apteka nie wyda tego leku ponownie tylko go najwyzej moze za Ciebie wyrzucic.

I ja uwazam, ze tak to jest slusznie, bo kto zagwarantuje, ze ten lek jest oryginalny, nie manipulowany lub byl w odpowiednich warunkach przechowywany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - niepotrzebnych i przeterminowanych leków nie wolno wyrzucać do śmieci. Trzeba je przekazać do apteki, która uczestniczy w programie zbiórki takowych leków lub specjalnie oznakowanego kontenera. Z apteki zostaną one przekazane do spalarni odpadów medycznych, a tam poddane utylizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszać na forum chęci pozbycia się leków nie można, ale wystarczy poczytać co kto bierze :mrgreen: i ewentualnie zwrócić się bezpośrednio do danego człowieka ;) . Szczególnie, gdy chce się lek oddać, a nie sprzedać. Co prawda akurat sertralina (asentra) jest tania, ale dla niektórych osób i parę złotych oszczędności się liczy. W aptece lub szpitalu faktycznie lek oddadzą do zniszczenia, a zwyczajnie szkoda niszczyć coś, co może się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×