Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

to krótko. Ja przed zatrybieniem każdego leku mam makabryczne wahania nastroju. Gdy one się pojawiają, zwiastuje to wręcz stabilizację. Tak też miałem w przypadku sertraliny. Ja bym pobrał jeszcze 50 mg przez 2 tygodnie. Powinno być ok. Jeśli nie, to wtedy można coś myśleć o jakieś modyfikacji w leczeniu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sertralina to najszybciej działający SSRI. Ja dosyć dobrze reaguję na leki, ale z opóźnionym zapłonem. U mnie sertra w pełni zadziałała gdzieś w 5 tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy kiedys przedawkował ktoś z Was Sertagen??????????????????????????????????? Po jakim czasie objawy miną i czy w ogóle ustapią same...?;/

 

Wczoraj zażyłam 600mg, po czym (jakieś 30/40 minut) wypiłam drinka;/ MA-SA-KRA!!!;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę: biorę Asertin... normalnie w dawce 200, wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę... dlaczego? Chciałam wreszcie poczuć się lepiej;/, bo to 200 nic prawie nie działa;/

 

czyli nie 600, a 300, cos mi się pomyliło, ehhhhhhhhh :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowano u mnie depresje, i dostalem od psychiatry leki - miriavil + rispolept,

 

czy jest sens brać te leki? po przeczytaniu skutków ubocznych, poprostu sie boje. o ile sertralina wygląda nie aż tak szkodliwie, to o rispolepcie nie znalazłem żadnego pozytywnego komentarza, chociaz stron przejrzałem mnóstwo. Obawiam sie, ze wezme taki lek, okaze sie ze harmuje on jakiś hormon i zniszczy mój organizm...Z drugiej strony czuje, że bez leków mój stan się tylko pogorszy.. to wszystko jest takie trudne... Co zrobić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam psychoterapi od początku z lekami. Jak leki zaczną działać, to wtedy można coś pomyśleć... Żeby nie było za dużo tego wszystkiego jak na początek leczenia. I to i to ma skutki uboczne, a wymieszane razem to nic fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam psychoterapi od początku z lekami. Jak leki zaczną działać, to wtedy można coś pomyśleć... Żeby nie było za dużo tego wszystkiego jak na początek leczenia. I to i to ma skutki uboczne, a wymieszane razem to nic fajnego.

 

z kolei jak leki zaczynają działać to wszystkie problemy odchodzą i nie ma czego leczyć, tak było w moim przypadku, nie widziałam żadnych problemów :roll::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra nic nie wspomniał, ale oczywiście chcę podjąć się leczeniu psychoterapią, jedyny problemem jest to, że na chwile obecną nie jestem w stanie. brak mi chęci, brak inicjatywy... eh

 

dostałem rispolept 1 mg, którego mam brac pół tabletki natomiast miravil 50 mg jedna tabletka.

 

dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra nic nie wspomniał, ale oczywiście chcę podjąć się leczeniu psychoterapią, jedyny problemem jest to, że na chwile obecną nie jestem w stanie. brak mi chęci, brak inicjatywy... eh

Po to jest leczenie farmakologiczne, żeby mieć siłę przebudować swoje życie.

dostałem rispolept 1 mg, którego mam brac pół tabletki natomiast miravil 50 mg jedna tabletka.

Bierz jak doktorek nakazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę... dlaczego? Chciałam wreszcie poczuć się lepiej;/, bo to 200 nic prawie nie działa

Ala24, to że wzięłaś jednorazowo 300 mg, to na pewno nie sprawi, że od razu poczujesz się lepiej ;)

to nie paracetamol, że efekt jest natychmiastowy ...

 

Hmm biorę już prawie pół roku;/ 200 od jakichś 2 mies.;/

Ja brałem sertralinę przez pół roku - niestety nie pomogła.

Maksymalna dawka to 200 mg, więc nie powinnaś samemu jej zwiększać.

Niestety, jeżeli po tak długim czasie nie ma poprawy, to raczej trzeba spróbować innego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę: biorę Asertin... normalnie w dawce 200, wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę... dlaczego? Chciałam wreszcie poczuć się lepiej;/, bo to 200 nic prawie nie działa;/

 

czyli nie 600, a 300, cos mi się pomyliło, ehhhhhhhhh :shock:

 

A miało być 600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, nie czepiaj się już, przecież napisała, że pomyliła się co do liczby, którą napisała w poście.

Normalnie brała 2 x 100 mg, a tym razem wzięła 3 tabletki: 3 x 100 mg = 300 mg

 

PS. Max. dawka to 200 mg, więc jakby ktoś wziął 600, czyli 3 razy tyle, to mógłby ześwirować :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milutki, nie skumałeś. Chodziło mi o to, czy chciała wziąć tyle celowo... Bo jeśli to pomysł na samobójstwo, to dosyć kiepski, ponieważ ciężko jest śmiertelnie przedawkować SSRI. Za to będziemy nie do życia nawet kilka dni. Tak czy owak, to miało być 600. A czemu taka dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj,

nie rozumiem na podstawie czego wnioskujesz, że "Tak czy owak, to miało być 600".

 

Ani nie miało być 600, ani nie było 600.

Po prostu wzięła 3 tabletki.

 

Wcześniej w poście napisała: "biorę normalnie w dawce 200, wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę"

i to ewidentnie świadczy o tym, że ma tabletki 100 miligramowe,

normalnie bierze dwie, a tym razem wzięła trzy.

 

Potem po prostu chciała sprawdzić, jaką dawkę wzięła,

ale źle to policzyła (bo policzyła tak jakby 3x200) i przeraziła się, że mogła wziąć taką dużą dawkę (tzn. 600).

 

PS. a z tym 'S' to może bez przesady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokładniej czytać wcześniejsze posty,

wszystko jest napisane, co ile i dlaczego

 

-- 06 cze 2011, 17:40 --

 

wczoraj wzięłam dodatkowo jedną tabletkę... dlaczego? Chciałam wreszcie poczuć się lepiej;/, bo to 200 nic prawie nie działa;/

 

-- 06 cze 2011, 17:43 --

 

ja też przez długi czas brałem 200 mg, czyli tą maksymalną dawkę,

ale niestety nic nie pomogło,

i też myślałem, żeby może brać więcej, ale w sumie dobrze, że mam teraz inny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asentra a prowadzenie pojazdów

 

Witam.

Od 3 miesięcy biorę Asentrę w dawce 1 tabletka na dobę (50mg). Od przyszłego tygodnia zaczynam kurs prawa jazdy. Czy ten lek psychotropowy może wpływać na zdolność prowadzenia samochodu? Czy są jakieś przeciwskazania? Mój lekarz mówił mi, że raczej można. Ale jednak wolę się upewnić bo na tym forum na pewno są osoby, które ten lek zażywają.

Czekam na info :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina w dawce 50mg/dobę nie różni się właściwie od placebo. Optimum to 150-200mg. I wtedy dodatkowo minimalnie stopuje dopaminę. Zoloft i Asentra są drogie jak diabli. A np. Sertagen w 100mg kapsułkach to bez refundacji koszt 26zł (a z refundacją taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, to może dlatego tak słabo to na mnie działa mimo połączenia z depakine... czyli że co?? doktorek sprawdza czy nie symuluję czy jak??

wkurzyłam się teraz... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×