Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiara a seks


DanceWithTheWind

Rekomendowane odpowiedzi

Sa różne fobie i nerwice ale z klasyczną nerwicą nie da się normalnie egzystowac jak zdrowy człowiek.

 

Akurat jesli chodzi o seks, to da sie jak najbardziej, a wiem co mowie, bo mialam wlasnie nerwice w wersji classic :)

Niby temat wiara a seks

No ale o seksie piszemy :P

No nie jestem przekonana do tego co piszesz .

Przykładowo osoba ma lęk przed ludzmi to jak to można mówić o jakichkolwiek kontaktach seksualnych.

Mam zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej. I już spieszę ze sprostowaniem. Otóż z lękiem przed ludźmi można mieć udane życie seksualne. Ja np. mam tak, że owszem boję się ludzi, ale w momencie kiedy mój obecny partner się we mnie zakochał (czyt. zaakceptował mnie bezwarunkowo) potrafiłam się przed nim otworzyć i nie czułam takiego wielkiego lęku. U mnie fobia to właśnie lęk przed brakiem akceptacji. A kiedy widziałam jak jest mną zafascynowany to nie miałam oporów przed wchodzeniem z nim w bliskie relacje. Pożycie nam się układa. Paradoksalnie w towarzystwie nie odzywam się zupełnie, nie wchodzę w przyjaźnie, z większości kontaktów się wycofuję, za to w sypialni czuję się jak ryba w wodzie. Nagle ginie szara myszka i wychodzi kocica. :mrgreen: Cieszę się, że chociaż z tym nie mam większych problemów, choć oczywiście wiem, że nie u każdego fobika tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×