Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie za pierwszym epizodem sennosc calkowicie minela po 6-7 miechach i wtedy czulem sie wniebowzięty;). Teraz minely 4 miechy i jeszcze jestem zamulony ale wraz ze zmiana pogody licze na spektakularne zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj,

 

W sumie to calkiem mocna depresje miales. Ja mam podobna usredniajac (pewnych objawow nie mam, ale mam pare innych uciazliwych).

 

Bede zmienial lek rowno za miesiac.

 

Teraz nie chcialem, bo przynajmniej jestem nieco spokojniejszy, a mam teraz ciezki miesiac to nie chcialem jeszcze dodatkowo mieszac z lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje, albo parogen w dawce 30mg ktora biore od ponad roku coraz slabiej dziala. Coraz wieksza derealizacja, jeszcze atakow lęku nie mialem ale cos czuje ze niedlugo sie pojawi.

Nie wiem co robic, isc do lekarza i zwiekszyc dawke? Mam troche planow na ten rok i nie chce tego zawalić. Na terapie w moim miescie nie moge isc bo "nie nadaje sie na terapie" wg psycholog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiejszą noc miałem nieprzespaną z bólami brzuchami i nagłym atakiem takiego lęku i w ogóle... przed snem wszystko było ok. Zbudziłem się po 2h snu i się zaczeło... Czy ,moze to byc efekt tego iż nie przyjałem hydroksynki (mam kolokwium, chciałem ominąć bóle głowy) Czy tez moze skutki dzialania parogenu ? A moze nie jest to w ogole zwiazane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek,

zmień psychologa, może na psychiatrę?

moim zdaniem chyba czas na zmianę leku, albo faktycznie wystarczy zmiana dawki parogenu.

Mi parogen bardzo służył, gdyby nie ataki jedzenia słodyczy i brak ochoty na sex.

Teraz musze przyznać, po zamianie parogenu na andepin różnica kolosalna!!!!! nastrój super, brak ataków głodu no i .....bajeczne orgazmy :yeah:

to się uzewnętrzniłam hahaah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cieżkość wstawiania rano i ogolnie senność i luki w pamięci coś powiem do kogoś a za 5 min nie pamietam o co kaman.

 

Ja mam to samo. Czasem w ogóle nie pamiętam co robiłam wczoraj, o czym rozmawiałam itp. A senność jest obijająca, ciągle tylko śpię. Nie wiem czy to przez paro, czy może mianseryna wywołuje takie skutki. Chyba już idzie 4 miesiąc jak zażywam te leki. W sumie to nie widzę plusów, no poza jednym, że w nocy już normalnie śpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebioza. Chyba mianseryna mi się załadowała do paro. Od 6 rano sprzątam, przemeblowuje pokój, ciągle biegam i mi mało. Tak ultra rzeźko-pobudzono-szczęśliwy się czuje. Mix - 30 paro/60 mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja biorę 7mc i wydaje mi się ze teraz paro lepiej dziala niz wczesniej, - to cieżkość wstawiania rano i ogolnie senność i luki w pamięci coś powiem do kogoś a za 5 min nie pamietam o co kaman.

 

 

uf ja na szczescie mam na odwrot. Moja pamiec wybila pod niebiosa i zdolnosc kojarzenia faktow;). Taki boom intelektualny

 

[Dodane po edycji:]

 

a ja biorę 7mc i wydaje mi się ze teraz paro lepiej dziala niz wczesniej, - to cieżkość wstawiania rano i ogolnie senność i luki w pamięci coś powiem do kogoś a za 5 min nie pamietam o co kaman.

 

 

uf ja na szczescie mam na odwrot. Moja pamiec wybila pod niebiosa i zdolnosc kojarzenia faktow;). Taki boom intelektualny

 

[Dodane po edycji:]

 

Zajebioza. Chyba mianseryna mi się załadowała do paro. Od 6 rano sprzątam, przemeblowuje pokój, ciągle biegam i mi mało. Tak ultra rzeźko-pobudzono-szczęśliwy się czuje. Mix - 30 paro/60 mianseryny.

 

 

Tak mi lekko na hipomanie to wyglada;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może Wy pomożecie

Po wielu namowach udało mi sie przekonać żonę do wizyty u psychiatry, żona boi sie wyjść z domu, pójść do sklepu, jeździć autem, co chwile jej słabo, źle się czuje...chociaż wcale o tym nie mówi, nie musi. To widać. Po ponad godzinnej rozmowie z Panią doktor dostała receptę na seroxat no i tu następny problem......mimo że pani doktor ostrzegała nie czytać ulotki, podejść pozytywnie...oczywiście przeczytała i ulotkę i opinię innych i teraz się boi nawet brać tabletki, a od patrzenia na pudełko leku się nie poprawia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MążNerwowej,

 

Rzeczywiscie Seroxat to dosyc mocny lek. W poczatkowym okresie zazywania (jakies dwa tygodnie) moze paradoksalnie nastapic nawet pogorszenie stanu zdrowia. Moze , ale nie musi. Sa osoby, ktore od pierwszej tablety czuja poprawe.

 

Dla takich panikarzy zaleca sie np przez pierwszy tydzien czy dwa dolaczanie leku uspokajajacego np Xanax, Lexotan, Lorafen.

Lek ten powinien zniesc poczatkowe skutki uboczne Seroxatu, ale mozna go brac maksymalnie 2 tygodnie, gdyz moze uzalezniac.

 

Na pocieszenie moge dodac, ze schorzenie tego typu dosyc dobrze z reguly reaguje na leczenie, wiec lepiej przekonac zone do leku lub do ponownego pojscia do lekarza zeby powiedziec o swoich watpliwosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale paro się ni jak ma do tego bo biorę 3 miesiące i wiedziałbym o takich stanach. Paro zajebiście podnosi nastrój, stabilizuje i dodaje pewności siebie i radości z życia. A to co mam od wczoraj to raczej efekt działania mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MążNerwowej, kurczę Twoja żona to jak ja...też brałam ten lek, ale no cóż mi nie pomógł akurat i źle się na nim czułam :roll: ale przy braniu skutków ubocznych nie miałam..jedynie przy odstawianiu ale to na własne życzenie bo zrobiłam to z dnia na dzień. jak Twoja żona się wkręci to sama sobie wmówić może odczuwanie skutków ubocznych..czasami to tak działa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×