Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

Metocard jest na obnizenie ciśnienia a także wycisza serce. Tez go kiedys brałam. Całkowite działanie leku po paru dniach, napisz jakie masz cisnienie po lekach. Napisz jak często mierzysz ciśnienie

 

[ Dodano: Wto Kwi 25, 2006 11:09 am ]

Venom, a u Ciebie to nerwowe to ciśnienie? Kiedy Ci się podnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POsuchaj Marusz wdaje mi sie ze niepowinienes miezyc sobie czesto cisnienia, poniewaz sam sie nakrecasz i wprowadzasz w bledne kolo .CHodz sama kupilam sobie cisnieniomiez ztwerdzam ze jak miezyalm i zakazdym razem jak sie zle poczulam chodz jestem niskocisnieniowcem to wydawalo mi sie ze zaraz mi sie cos stanie.Jak olalam to i przemyslalam ze niebede miezyc , bo co to mi da oprocz tego ze sie zdenerwuje i bede myslec ze jestem chora i pewnie mi sie zaraz cos stanie ,...Nic...dlatego odluz cisnieniomiez i przestan sie tym zadreczac , a zobaczysz samo z czasem sie uspokoi!

Pozdrawiam i zycze zdrowka! :lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni czułem wzmożone duszności i zawroty głowy. wczoraj obudziłem się i strasznie bolała mnie głowa. pojechałem na pogotowie i się przeraziłem. cisnienie 180/120 a puls 140 zrobili mi ekg i krew- wszystko ok. lekarz twierdzi ze serce mam zdrowe i kłopot tkwi w czym innym ale trzeba zrobic dokładniejsze badania.nigdy wczesniej nie chorowałem na nadcisnienie i skąd to wyszło?? czy ktoś z Was ma może takie objawy?? czy może być to od nerwicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100/60 i Psychiatra powiedzial mi, ze ma to absolutny wplyw na nerwice, tzn.zaostrza ją. Dodatkowo ja i moja Rodzina mamy taka ewolucyjna ''wade'', tzw.wypadanie platka zastawki dwudzielnej. Niby nic. Mozna z tym nawet sport uprawiac, ale bardzo nakreca nerwice. Trzeba brac na to latami magnez. Niestety, Psychiatra pozwolila mi brac magnez tylko 2 miesiace w roku, bo zle wplywa na wchlanianie sie Efectinu.

Gdy bralam magnez 2 tabletki dziennie czulam sie lepiej, ale to ponoc autosugestia, bo nerwicy nie pomaga. Ta Psychiatra jest Ordynatorem w Szpitalu, wiec trudno nie wierzyc, ale inni Psychiatrzy mowili co innego...

Pozdrawiam cieplo,

Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niebiore lekow zadnych na uspokojenie itd.. to mam czasami nawet 170/100 i to bez niczego nawet nie musze sie zdenerwowac jakos strasznie... nie jestem nadcisnieniowcem.niemam problemow z sercem wszystko zdrowe !! wszystko... biore leki na usp i wszystko wraca do normy... cisnienie jak u byka 120/80 takie jak powinien miec zdrowy czlowiek...heh masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu zmagam się z takim problemem. spoczynkowe ciśnienie wynosi u mnie tak w granicach 115/78 a puls ok 75 czyli w normie. wystarczy że tylko wstane i przejdę pare metrów a serce zaczyna mi walić z zawrotną szybkością ( zazwyczaj 110-130 ude/min ) i dostaję ciśnienia 150/95 a czasem nawet wyższego ( nie za każdym razem ale przeważnie). wystarczy że siądę, chwile odpocznę i cisnienie wraca do 120/80.. co to może być?????? jest to tym bardziej uciążliwe ze nie moge miec zadnego wysiłku fizycznego bo zaraz serce mi tak uderza ze mało klatki nie rozniesie. czytałem posty niektórych na forum, pisali że po wysiłku mieli zwiększony puls więc może i ciśnienie tylko nie mierzyli i nie wiedzą. czy może być to nerwicowy objaw czy raczej cos z organizmem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz Darekk, nerwica moze dokonac wszystkiego, szczegolnie, kiedy za bardzo kontrolujemy swoje cialo.... przyspieszony puls to raczej norma... tylko, ze to cisnienie tak skacze, to juz troche dziwne... moze skonsultuj to lepiej z lekarzem... a jak Ci powie, e jestes zdrowy, to po prostu o tym nie mysl, i nie mierz juz cisnienia... a kawe pijesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piję kawy. z lekarzem konsultowałem ale on nic wielkiego mi nie powiedział. jedyne co usłyszałem to to że to dziwne ale widocznie moj organizm tak ma. paranoja z tymi lekarzami. według nich lekarstwo na chorobę to wmówić sobie że jest się zdrowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa ,papierosy, złe odżywianie to wszystko może spowodować skoki ciśnienia. Przede wszystkim powinieneś wybrać się do lekarza i zbadać magnez, przy problemach z nerwicą raczej nie występuje podwyższone ciśnienie więc to pewnie niedobór jakiegoś minerału. Nie ma się czym martwić to się często zdarza, nawet u młodych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, w naszym przypadku to dobre lekarstwo,

moze zmien lekarza, wiem, ze jak ktos ma problemy z cisnieniem, to dostaja taki przyrzad, co im mierzy cisnienie przez caly dzien co 10 - 15 minut, i wtedy lekarz dopiero okresla czy jest problem...

ja tez mialam taki okres, ze sobie mierzylam cisnienie co godzine, tylko ja mialam niskie... przestalam mierzyc i jest mi lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papierosy i kawa moze i podwyższają ciśnienie ale nie w moim przypadku bo nie piję i nie palę. tak jak pisałem problem zaczyna się dopiero przy wysiłku. badałem krew i wszystkie pierwiastki mam w normie więc to raczej nie od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednym sposobem na sprawdzenie jest zrobienie specjalnych testów wysiłkowych, najlepiej by było gdybyś poprosił o skierowanie do kardiologa i tyle. A jak Twój lekarz nie będzie chciał ci dać to idz do innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×