Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Antycholinergiki zwiekszaja znaczaco ryzyko demencji w pozniejszym wieku

http://www.medscape.com/viewarticle/838788

 

A wiekszosc TCA jest bardzo mocna antycholinergicznie (amitryptylina szczegolnie) wiec smacznego zycze, poki jeszcze pamietacie co jecie :D

Czytałem, o tym niedawno,. chujnia trochę, mnie ssri otępiły, więc jebać to.

 

to moze pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ami 26 dni, 2 tygodnie w dawcę 100mg, jak się obudzę to jakbym dostał sztachetą po głowie, zamulony, otępiony i potężnie zmęczony, prawie jak przy omdleniu, miał ktoś tak, mija to??, bo nie wiem czy dalej brać, w większych dawkach pewnie będzie jeszcze gorzej? :roll:

 

-- 29 sie 2016, 15:29 --

 

27 dzień na ami, depresja ustąpiła :P

Najlepszy lek jaki brałem, ssri, nie może jej nawet butów czyścić, co najważniejsze czuje się naturalnie, a nie jak na ssri,. jak psychopata, jeszcze wczoraj zdychałem. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam Amitriptylinum od ok. 1,5 miesiąca. Na początku wydawało mi się, że jest poprawa - bardzo szybko ustabilizował mi się nastrój, przestałam się wściekać i płakać z byle powodu. Teraz z każdym dniem czuję się coraz gorzej. Jeszcze gorzej, niż zanim zaczęłam go brać. Mam myśli samobójcze, nasiliły mi się lęki, czuję, że wszystko zaczyna mnie przerastać. Dawno nie czułam się tak źle, nie pamiętam też, by któryś z zażywanych przeze mnie leków działał w ten sposób. Plus uczucie oderwania od rzeczywistości, problemy z koncentracją. Codziennie wieczorem marzę o tym, żeby już się nie obudzić następnego dnia. Mam ochotę odstawić ten lek w cholerę, czuję że miesza mi w głowie... Moja dawka to 25mg rano, 50 mg wieczorem. Czy to o czym piszę jest normalne przy braniu amitryptyliny? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem dawkę klomipraminy z 300 na 225 mg i dodałem 75 mg amitryptyliny na noc przed snem .

Chciałem się dowiedzieć czy będę odczuwał silniejsze działanie przeciwlękowe i antydepresyjne w połączeniu tych dwóch leków , czy lepiej pozostać przy jednym tylko brać jego wyższą dawkę ? wiem ,że 300 mg to dużo , brałem tyle w szpitalu ,a potem pozostałem przy tej dawce po wypisaniu do domu i po jakimś czasie lekarz kazał zmniejszyć do 275 mg ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pare dni 60mg Mianseryny solo i zauważyłem, że wcale tak nie pobudza, lecz nawet uspokaja, a chciałbym więcej pobudzenia.

Czy zmiana na Amitryptylinę będzie dobrym rozwiązaniem ? Bo nie mam na razie możliwości dostania Selegiliny - lekarz na urlopie.

 

PILNE, z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień pobudzenia nie doświadczysz byś musiał pobrać z co najmniej 2 tygodnie przed snem min dawke początkową 75 mg.

 

to tylko teoria, skąd wiesz jak szybko moje zgnojone receptory zareagują na ten syfilis ;) ? (17 lat stażu na tych lekach).

na działanie Mianseryny czekałem około 7-10 dni max.

TLPD wchodzą jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem amitryptyline w dawce 250 mg i wiem jak działa . Nie ma sensu się porównywać co do stażu w lekach ale mój też trochę wynosi .Chciałeś odpowiedzi tą ją otrzymałeś .Amitryptylina jest silnym antagonista receptora histaminowego H1, tak jak jego metabolit (nortryptylina) , dopóki receptory nie downregulują będzie wywierała większe lub mniejsze działanie uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba może zatrzymywać jak miałeś tak po anafranilu to ja bym nie brał się za amitryptyline,

 

to samo mi lekarz powiedzial ze jak mialem po anafranku to też moge mieć na tym , a nie chcę tego doświadczać znowu ;/ a franka bralem 4 dni zatrzymal mocz na 7 dni po odstawieniu nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie amitryptylina pobudziła od pierwszej tabletki 25mg. Ale jednocześnie pokasowała lęki. Uspokojenia na tym nie doświadczyłem, bardziej skok ciśnienia i niepokój ruchowy. Po tym raczej spać się nie da.

 

ja wziąłem wczoraj na noc 50mg, niestety nie uśpiła - mam już tolerancję wyrobioną na działanie antyhistaminowe.

a dzisiaj jeszcze nie czuję wielkiej zmiany, choć lekkie pobudzenie już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens selegiline załatwiasz od psychiatry czy innego lekarza ?

 

Na razie mój lekarz jest na urlopie, więc muszę czekać.

Jak wróci to go poproszę o Selegiline, mam nadzieję, że nie będzie problemu, bo Metylofenidatu nie chciał mi dać, nie wiem jakie ma podejście do MAO.

Za to benzo mi daje, całe szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałem benzodiazepiny ( alprozolam,klorazepan,bromazepam) 3 lata i skończyło się to na odstawce w szpitalu więc nie chce mieć z nimi nic wspólnego :P

 

ale trzeba je mieć w zapasie na wszelki wypadek, np. skutki uboczne innych leków, napad lęku albo zespół serotoninowy - wtedy trzeba szybko wziąć, inaczej czekać na pogotowie ratunkowe, które też poda benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens selegiline załatwiasz od psychiatry czy innego lekarza ?

 

Na razie mój lekarz jest na urlopie, więc muszę czekać.

Jak wróci to go poproszę o Selegiline, mam nadzieję, że nie będzie problemu, bo Metylofenidatu nie chciał mi dać, nie wiem jakie ma podejście do MAO.

Za to benzo mi daje, całe szczescie.

 

sele mam w chuj w domu , po co ci to ? jak bede odstawial brintelix to chyba sproboje ją do innego ssri . bralem solo i nie bylo dobrze , oprocz libido kosmicznego , ktorego i tak nie miałem gdzie wyładować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×