Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Uwierz mi Ty posługujesz sie myslowymi stereotypami nic więcej ,ale każdy wierzy w co chce..I nie zaakceptowałaś siebie i nie lubisz ponieważ jesteś na siebie zła o to jak wygladasz i jaka jesteś jak sama napisałaś..

 

Napisałam prawdę brutalną, którą potwierdzają tutaj koledzy i koleżanki, to ty prezentujesz jakieś "romantyczne" myślenie oderwane od życia. Mam być dumna z tego, że jestem gruba i brzydka? Akceptacja tego sprawi, że stanę się szczupła i ładna? Ja nie potrzebuje wiary, mam lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi Ty posługujesz sie myslowymi stereotypami nic więcej ,ale każdy wierzy w co chce..I nie zaakceptowałaś siebie i nie lubisz ponieważ jesteś na siebie zła o to jak wygladasz i jaka jesteś jak sama napisałaś..

 

Napisałam prawdę brutalną, którą potwierdzają tutaj koledzy i koleżanki, to ty prezentujesz jakieś "romantyczne" myślenie oderwane od życia. Mam być dumna z tego, że jestem gruba i brzydka? Akceptacja tego sprawi, że stanę się szczupła i ładna? Ja nie potrzebuje wiary, mam lustro.

Otyłość i brzydota jeśli jest faktyczna nie przekreśla szans u facetów ale poważnie je ogranicza i tez mi się nie podoba takie pisanie, mówienie że wygląd się nie liczy bo to zakłamywanie rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek trafiają się wyjątki, czasem się widuje różne pary.

Ja jakoś często widuję te "wyjątki" :P

Ale zwykle to mało atrakcyjny facet z piękna kobietą, często bogaty albo typ wygadanego wesołka. Odwrotnie też czasem bywa ale np gdy kobieta mocno przytyje po dziecku czy przestanie się o siebie aż tak troszczyć bo już załapała męża ale wcześniej była w miarę atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli w miarę przystojnego faceta z brzydką kobietą. I oboje młodzi.

 

W takim razie chyba muszę zrewidować swoje poglądy na związki. I tak obecnie nie szukałam nikogo. Ale jeśli mężczyźni przy wyborze partnerki kierują się przede wszystkim wyglądem, to szkoda czasu na związki. I nie tylko ze względu na to, że sama jestem "przeciętnie ładna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba muszę zrewidować swoje poglądy na związki. I tak obecnie nie szukałam nikogo. Ale jeśli mężczyźni przy wyborze partnerki kierują się przede wszystkim wyglądem, to szkoda czasu na związki. I nie tylko ze względu na to, że sama jestem "przeciętnie ładna".

Prawda w oczy kole, jednak niestety dalej jest prawdą. A to, że się kierują wyglądem, ma swoje biologiczne uzasadnienie i nie ma co się na to obrażać. ;)

Michelleo, uwierz, że dużo łatwiej się żyje, kiedy przyjmie się pewne rzeczy za fakt. Mimo że jestem mniej więcej w Twoim wieku, to już dawno wyrzuciłam dziewczęcy romantyzm do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gal, wygląda na to, że kierujesz się emocjami i nie używasz logicznego myślenia.

Kieruję się emocjami, ponieważ myślę logicznie.

To trafiłeś kulą w płot.

Swoją drogą to, co napisałeś, brzmi jak wyabstrahowanie od sedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, ja się nie obrażam, jeśli tak rzeczywiście jest - ok. Bynajmniej nie wyznaję tej romantycznej koncepcji, że mężczyźni (i kobiety) nie zwracają żadnej uwagi na wygląd swoich wybranków. Natomiast jeśli miałabym być z facetem wiedząc, że on jest ze mną wyłącznie dlatego że podoba mu się moje ciało, to nie jest to relacja, w którą chciałabym się angażować, już wolałabym być sama i znaleźć sobie kilka pasji, które by mnie skutecznie odciągały od myśli o związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli miałabym być z facetem wiedząc, że on jest ze mną wyłącznie dlatego że podoba mu się moje ciało, to nie jest to relacja, w którą chciałabym się angażować, już wolałabym być sama i znaleźć sobie kilka pasji, które by mnie skutecznie odciągały od myśli o związku.

Ach, wygląd jest ważnym kryterium wyboru kobiety, ale to nie jest do końca tak, jak piszesz! Powiedzmy, że wygląd eliminuje mało atrakcyjne dziewczęta jako potencjalne partnerki. Tutaj się niestety rozchodzi o dobór genów i takie tam.

Z jednej strony pierwotna natura człowieka jest taki przewidywalna i nudna, a z drugiej, gdyby nie te zaprogramowane w nim mechanizmy, to pewnie nie powstałaby cywilizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba muszę zrewidować swoje poglądy na związki. I tak obecnie nie szukałam nikogo. Ale jeśli mężczyźni przy wyborze partnerki kierują się przede wszystkim wyglądem, to szkoda czasu na związki. I nie tylko ze względu na to, że sama jestem "przeciętnie ładna".

To że faceci patrzą na wygląd nie znaczy że kobiety muszą wyglądać jak modelki i celebrytki, przesadna uroda wręcz odstrasza facetów o przeciętnej samoocenie i to nawet udowodniono naukowo, bo se pomyśli że u takiej piękności nie ma szans. W miarę sympatyczna twarz i w miarę proporcjonalne ciało, nie konieczne szczupłe zwykle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gal, wygląda na to, że kierujesz się emocjami i nie używasz logicznego myślenia.

Kieruję się emocjami, ponieważ myślę logicznie.

To trafiłeś kulą w płot.

Swoją drogą to, co napisałeś, brzmi jak wyabstrahowanie od sedna.

Co jest nieracjonalnego w następującym postępowaniu:

coś mnie denerwuję - mówię, że mnie denerwuje

coś mnie zachwyca - wyrażam swój podziw

źle się czuję w czyimś towarzystwie - unikam tej osoby itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, jednak nadmierna abstrakcja! Zwróciłam Ci tylko uwagę, że patrzysz przez pryzmat swoich stanów emocjonalnych na to, co napisałam. A napisałam suche, minimalnie romantyczne fakty.

Nie o tym traktuje ta dyskusja. Niemniej jednak odpowiem: nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, wygląd jest ważnym kryterium wyboru kobiety, ale to nie jest do końca tak, jak piszesz! Powiedzmy, że wygląd eliminuje mało atrakcyjne dziewczęta jako potencjalne partnerki. Tutaj się niestety rozchodzi o dobór genów i takie tam.

A co dalej jak już te nieatrakcyjne odpadną? Najładniejsza wygrywa?

 

To że faceci patrzą na wygląd nie znaczy że kobiety muszą wyglądać jak modelki i celebrytki, przesadna uroda wręcz odstrasza facetów o przeciętnej samoocenie i to nawet udowodniono naukowo, bo se pomyśli że u takiej piękności nie ma szans. W miarę sympatyczna twarz i w miarę proporcjonalne ciało, nie konieczne szczupłe zwykle wystarczy.

Chodziło mi o to, że niektóre wypowiedzi w tej dyskusji odczytuję tak, że wygląd kobiety jest dla mężczyzn czynnikiem w zasadzie jedynym i decydującym przy wyborze partnerki. W skrócie: ma być ładna, nie musi być miła/inteligentna/inne cechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że niektóre wypowiedzi w tej dyskusji odczytuję tak, że wygląd kobiety jest dla mężczyzn czynnikiem w zasadzie jedynym i decydującym przy wyborze partnerki. W skrócie: ma być ładna, nie musi być miła/inteligentna/inne cechy.
Najlepiej jakby miała wszystkie te cechy. Jasne że wygląd to nie wszystko i przy dłuższym związku ma pewnie znaczenie drugorzędne, ale aby do niego doszło para się musi sobie podobać albo przynajmniej akceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dalej jak już te nieatrakcyjne odpadną? Najładniejsza wygrywa?

Wygrywa ta, z którą można stworzyć związek

Czyli jednak inne czynniki się liczą (albo ja tak to odczytuję). Bo dyskusja brzmiała tak jakby faceci wybierali wyłącznie pod kątem wyglądu, co się nie zgadzało ani z moją wizją tego jak się ludzie dobierają w pary, ani z obserwacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reynevan, ja się nie obrażam, jeśli tak rzeczywiście jest - ok. Bynajmniej nie wyznaję tej romantycznej koncepcji, że mężczyźni (i kobiety) nie zwracają żadnej uwagi na wygląd swoich wybranków. Natomiast jeśli miałabym być z facetem wiedząc, że on jest ze mną wyłącznie dlatego że podoba mu się moje ciało, to nie jest to relacja, w którą chciałabym się angażować, już wolałabym być sama i znaleźć sobie kilka pasji, które by mnie skutecznie odciągały od myśli o związku.

No i po co to "wyłącznie"? Czarno biały świat idealistki? - przy czym idealizm wynikający z niechęci do wiedzy.

Wyniki badań wskazują na pewne tendencje statystyczne - słowo "wyłącznie" i "każdy", jest tu wybitnie nie na miejscu.

 

W ogólności budowanie obrazu świata na konstruktach idealistycznych prowadzi do zawodów i frustracji.

Tak, że współczuję... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No i po co to "wyłącznie"? Czarno biały świat idealistki? - przy czym idealizm wynikający z niechęci do wiedzy.

Wyniki badań wskazują na pewne tendencje statystyczne - słowo "wyłącznie" i "każdy", jest tu wybitnie nie na miejscu.

 

W ogólności budowanie obrazu świata na konstruktach idealistycznych prowadzi do zawodów i frustracji.

Tak, że współczuję... :mrgreen:

Można by poszukać związku między depresją, a brakiem akceptacji rzeczywistości jaka jest.

Wypieranie (czyli samooszukiwanie) może być kosztowne emocjonalnie (w sensie energetycznym) na tyle, że na nic więcej już energii nie zostanie.

 

Zwróciłam Ci tylko uwagę, że patrzysz przez pryzmat swoich stanów emocjonalnych na to, co napisałam.
Jakie stany emocjonalne aktualnie we mnie dostrzegasz?

Żadnych. Nie potrzeba dostrzegać stanów, by można je wywnioskować pośrednio z zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×