Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

tictac robienie przerwy z parotekstyna to najwiekszy blad bo wtedy ona nigdy sie nie unormuje na jednym poziomie w Twoim organizmie i bedzie ciagle skakać.... a na Benzo nie polecam pić... bo można odjechać.... mało było takich przypadków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac robienie przerwy z parotekstyna to najwiekszy blad bo wtedy ona nigdy sie nie unormuje na jednym poziomie w Twoim organizmie i bedzie ciagle skakać.... a na Benzo nie polecam pić... bo można odjechać.... mało było takich przypadków ??

 

nie przesadzaj , co do picia na benzo .

 

-- 17 mar 2016, 22:04 --

 

w ogolę nie wprowadzaj takiej prawidłowości , wszystko nie jest takie proste i logiczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest już lepiej :) nadal czuje lekkie odrealnienie i troszkę zgrzytam zębami. Po wstaniu miałem nadal rozszerzone źrenice. Wróciło trochę apetytu. Jak widać organizm zaczyna przyzwyczajać się do dawki. Nastrój na umiarkowanym poziomie, nie jest źle ale super też jakoś nie, da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzucanie palenia podczas brania paroksetyny to jest dobry pomysł ? Wczoraj wypalilem pol paczki fajek chociaz na codzien nie palilem i dzis czuje sie tragicznie . Czy branie paroksetyny obniża poziom dopaminy ? Bo przy rzucaniu też się ona obniża :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec tak naprawde nie ma jakis super badań co do picia... ale przestrzega sie przed tym by sobie krzywdy nie zrobić...

Ja raz sie pokusiłem na 2 drinki w ten sam dzien kiedy bralem Clonazepam i myslalem ze serducho mi wyskoczy....

jak biore Parogen owszem wypije i nie ma problemy ale po benzo i alkoholu zle sie czulem....

 

-- 18 mar 2016, 12:19 --

 

poza tym jest dużo przypadków, że po połączeniu alkoholu i Benzo serce nie wytrzymało.... chociażby Whitney Houston, nastepny Legger, wszyscy najpierw brali Xanax a potem sie napili... lepiej chyba kogoś ostrzec przed taką mieszanką niż ma być za późno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kolejny raz próbuje odstawić Xetanor - biorę 1,5roku 20mg. Kilka miesięcy temu próbowałam ale czułam się niezbyt dobrze - nawrót lęków, nudności. Miesiąc temu zabrakło mi tabletek i przez 3 dni nie brałam wcale - te same objawy z tym, ze nic mi przez gardło nie przechodziło :/. Lekarz kazała pobrać tydzien 20mg, a potem 10mg dziennie. No i tak biorę od 2 tygodni i w tym tygodniu niezbyt dobrze sie czuję. Lekkie lęki z niewiadomego powodu, senność, nudności.

Czy ktoś próbował odstawić? Na razie tylko zmniejszyłam dawkę, ale chciałabym już odstawic definitywnie, ale bardzo się boje, że mój koszmar wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dei, tak to już jest z tymi lekami. Objawy odstawienne po 1-2 tyg. przejdą, ale jeśli cierpisz na endogenne zaburzenia, to nawrót depresji czy lęków najczęściej jest nieunikniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzowiec tak naprawde nie ma jakis super badań co do picia... ale przestrzega sie przed tym by sobie krzywdy nie zrobić...

Ja raz sie pokusiłem na 2 drinki w ten sam dzien kiedy bralem Clonazepam i myslalem ze serducho mi wyskoczy....

jak biore Parogen owszem wypije i nie ma problemy ale po benzo i alkoholu zle sie czulem....

 

-- 18 mar 2016, 12:19 --

 

poza tym jest dużo przypadków, że po połączeniu alkoholu i Benzo serce nie wytrzymało.... chociażby Whitney Houston, nastepny Legger, wszyscy najpierw brali Xanax a potem sie napili... lepiej chyba kogoś ostrzec przed taką mieszanką niż ma być za późno....

Whitney Houston była uzależniona od kokainy i heroiny, podczas sekcji wykryto kokaine, którą ponoć brała przez bardzo długo, poza tym ona zjadła pół paczki benzo i jakieś nasenne, do tego morze alkoholu, poza tym miała problemy z sercem stwierdzone, tak, że o czym my tu mówimy, nie wiem czy ona tego specjalnie nie zrobiła!, jedno czy dwa piwa po nie wielkiej ilości benzo czyli takiej terapeutycznej ilości nic ci się nie stanie, ze swojego przykładu, ja zjadłem 2,5 mg alprazolamu i prawie litr wódki i nic mi nie było, no oczywiście oprócz konkretnej fazy. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny dzień, po prostu bomba Cara w mojej głowie - tylko nie wiem kto jest tym dobrym sprawcą !!!

Jestem po 14 dniach brania paroksetyny, wczoraj chwila załamania zacząłem palić papierosy ( około 5 sztuk ) , potem wziąłem 9 mg sedamu i poszedłem spać.

Dziś rano do 10 zmuła i zapaliłem o 13 jednego papierosa bo nie chce palić i czuje się rewelacyjnie !!!

Po prostu najlepszy dzień w życiu i nie wiem czy to zasługa paroksetyny , czy papierosów, czy benzo czy wszystkiego na raz.

Pełna motywacja, zadowolenie, chęć do pracy, odwaga, dobry nastrój normalnie chce mi się podbić świat, zero lęków i na dupie nie idzie usiedzieć. :tel2::papa:

Benzo już powoli zacznie schodzić, co prawda wyczyści się dopiero jutro wieczorem, papierosów koniecznie nie chce palić !!!

Ale Panowie mix paro+benzo+fajki na dopaminę to jest po prostu rewelacja - problem w tym, że benzo jeszcze działa z wczoraj i papieros z dziś podniósł dopaminę i obu tych substancji nie chce zażywać.

 

Teraz tak od 13:00 przestaje palić papierosy i przestaje brać benzo ( wczoraj wziąłem o 20 9mg więc liczę około 36 h na oczyszczenie ). Papierosy też wyjdą ( o ile będę czuł ciąg) od 2h do 3-4 dni w postaci rozdrażnienia i bólu głowy, smutku.

Zobaczymy !!! W każdym razie może ja muszę mieć jakiś dodatkowy lek na podniesienie dopaminy bo to co dziś przeżyłem to jest po prostu genialne samopoczucie !!!

Ale nie chce palić definitywnie, a ni brać benzo z wiadomych powodów !

Czy wkręcanie się paroksetyny pomoże mi ze skutkami dostawienia papierosów ?

 

Pozdrawiam serdecznie i będę opisywał dalsze zmagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odstawka paroksetyny po 4 tygodniach, wczoraj wziąłem 150mg wenlafaksyny (stopniowo po miesiącu przerwy) i musiałem trochę pobiegać, bo nie mogłem usiedzieć. Dzisiaj wyszedłem na dwór i poczułem zapachy, palenie fajek teraz sprawia mi większą przyjemność. Bóle i lęk odeszły po wenlafaksynie, wstałem dużo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×