Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, niech będzie że dwa miesiące. Zobacze jeszcze co mój lekarz powie. Zapomniał bym.....mam za dużo kortyzolu- badania krwii na zlecenie endokrynologa tak wykazało. Czy kortyzol może utrudniacz leczenie? Tsh wyszło tym razem w normie bo była niedoczynność wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech będzie że dwa miesiące. Zobacze jeszcze co mój lekarz powie. Zapomniał bym.....mam za dużo kortyzolu- badania krwii na zlecenie endokrynologa tak wykazało. Czy kortyzol może utrudniacz leczenie? Tsh wyszło tym razem w normie bo była niedoczynność wcześniej.
Jeżeli nie chcesz się zamulić totalnie i przytyć jak świnia, to trzymaj się jak najdalej od mirtazapiny i mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35szopen, tak, moze. SSRI jednak sa slabe w tej kwestii, zapytaj swojego psychiatre o tianeptyne lub leki NaSSa (obnizaja poziom kortyzolu).

 

To endokrynolog zlecał te badania i w następnym tyg mam wizytę a psychiatrę poinformuje i zobaczę co powie. SSRi sa za słabe? Cital biorę 27 dni to nie wiem jeszcze ale sertagen brałem wiele lat i rewelacja była. PO za tym w następnym tyg zaczynam terapię analityczną a leki to tylko pomoc.

 

 

 

Dobra, niech będzie że dwa miesiące. Zobacze jeszcze co mój lekarz powie. Zapomniał bym.....mam za dużo kortyzolu- badania krwii na zlecenie endokrynologa tak wykazało. Czy kortyzol może utrudniacz leczenie? Tsh wyszło tym razem w normie bo była niedoczynność wcześniej.
Jeżeli nie chcesz się zamulić totalnie i przytyć jak świnia, to trzymaj się jak najdalej od mirtazapiny i mianseryny.

 

TSH obecnie mam w normie czy w takiej sytuacji równierz mam te leki omijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przepisany i juz wykupiony Cipramil. W skutkach ubocznych wyczytałam min. wypadanie włosów. Bardzo się tego boję, bo i tak mi wypadają, co nie wpływa dobrze na moją psychikę. Czy jest ktoś, u kogo wystąpiło wypadanie włosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przepisany i juz wykupiony Cipramil. W skutkach ubocznych wyczytałam min. wypadanie włosów. Bardzo się tego boję, bo i tak mi wypadają, co nie wpływa dobrze na moją psychikę. Czy jest ktoś, u kogo wystąpiło wypadanie włosów?

 

A gdzie w ulotce jest o wypadaniu włosów? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przepisany i juz wykupiony Cipramil. W skutkach ubocznych wyczytałam min. wypadanie włosów. Bardzo się tego boję, bo i tak mi wypadają, co nie wpływa dobrze na moją psychikę. Czy jest ktoś, u kogo wystąpiło wypadanie włosów?

 

A gdzie w ulotce jest o wypadaniu włosów? :shock:

 

"Niezbyt często mogą wystąpić: zwiększenie łaknienia, zwiększenie masy ciała, depersonalizacja, agresja, omamy, mania, omdlenie, rozszerzenie źrenic, bradykardia, tachykardia, pokrzywka, łysienie, wysypka, plamica, nadwrażliwość na światło, zatrzymanie moczu, krwotok miesiączkowy (kobiety), obrzęk."

http://bazalekow.mp.pl/lek/29300,Cipramil-tabletki-powlekane

 

W tej ulotce jest "łysienie" W ulotce papierowej od Cipramilu pisze o wypadaniu włosów. Cipramil mam oryginalny, Lundbecka

 

-- 04 lut 2016, 16:44 --

 

" Leki przeciwdepresyjne

 

Leki przeciwdepresyjne są jednym z najczęściej stosowanych leków, a niektóre z nich mogą powodować wypadanie włosów. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), w tym Celexa (citalopram), Prozac (fluoksetyna), Paxil (paroksetyna) i Zoloft (sertralina), przyczyna utraty włosów u mężczyzn i kobiet. Jeśli wypadanie włosów i wziąć każdy z tych leków przeciwdepresyjnych, należy skonsultować się z lekarzem i zapytać, czy inny rodzaj leków przeciwdepresyjnych może być dla Ciebie najlepszy. Leki takie jak bipolarne litu może powodować wypadanie włosów. "

http://www.adcov.com/leki-ktore-powoduja-przerzedzenie-wlosow/

 

Niestety, u mnie jest korelacja stan psychiczny a wygląd. Mam bardzo niską samoocenę, i to chyba stąd :( Dlatego, wiem, że najlepszy lek p.depresyjny z depresji mnie nie wyciągnie jeśli np. zobaczę, że lecą mi włosy. Może sobie pomyślicie, "pusta baba", ale tak mam, chociaż nie chciałabym mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha albo słabą psychike. Wydał mi się przez chwilę ze zamiast 30mg to wziąłem dwa razy po 30mg citalu i się przestraszyłem ,ze przedawkowałem. Okazało się ze nie przedawkowałem ale teraz mnie lęki nachodzą. A jakie sa objawy przedawkowania w ogóle? zespol serotoninowy czy skutki uboczne z ulotki?

 

-- 15 lut 2016, 20:22 --

 

Juz mi lepiej po 5mg hydoxyzyny. Zastanawiam się czy ja po prostu nie biorę zbyt małej dawki citalu skoro stres powoduje jak by osłabienie/przerwanie działąnia leku. Tydzień temu jak się wkurzyłem bo miałem problemy z kompem i nie wiedziałem czy nie trzeba będzie kupić nowego, tez mi się pogorszyło z nerwica. Jednak wtedy pojawił się zaledwie niepokój niewielki. Dzisiaj było o wiele gorzej bo i szum w uszach, zołądek ściśnięty. Czego to moze byc skutek , takie nagłe powroty objawów?

Dodam ,że jak brałem sertagen to żaden stres nie był w stanie wywołac depresji-na nia się leczyłem sertagenem. Wywnioskowałem stąd ze 30mg citalu to za mało dla mnie. Taka dawka styka gdy bym prowadził 100% bez stresowe życie. W piątek mam wizyte a teraz bym chciał zasięgnąć opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. :bezradny: Mam pytanie ,czy moge przestac brac Citalopram bez wiedzy lekarza?Biore od 7 - m ,przytylam 20 kg wazylam 65kg..Koszmar i popadam coraz bardziej w depresje..na kursach trudno mi sie skupic ,w nocy bardzo mecza mnie sny i poce sie . Niby jest ok bo nogi przestaly sie trzasc ,ale nadal gdy klopoty nabieraja sily nie potrafie przestac plakac ,gdy staje sie bezradna.. Ostatnio kolezanka miala rodzinne klopoty w domu beczalam jak bobr , bardzo wszystko biore do serca .Teraz moj wyglad tez mnie dobija ,pomimo ze chodze na Fitnes . A gdy rozmawialam z lekarzem ze tycie i Citalopram to normalne objawy .Ale nie dla mnie , chce go przestac brac ..czy bede jak slonica i strace zdrowie od otylosci?Prosze poradzcie=czy moge od zaraz przestac brac Citalopram? :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagubiona w czasie, nie wiem w jakiej dawce bierzesz, ale jak chcesz przestac go brac (na wlasne ryzyko oczywiscie), to zmniejszaj powoli dawki (np. 20mg -> 10mg przez kilka dni -> 5 mg przez kilka dni -> 0 ), pozwoli to ograniczyc skutki odstawienia leku. Radzilbym jednak porozmawiac o tym z lekarzem (lub zmienic lekarza, jezeli aktualny Ci nie pasuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah ..thx ,biore Citalopram 20 mg ,,kiedys bralam Chlorprothixen nie tylam ale podczas jakis przezyc momentalnie rece i nogi sie trzesly i plakalam.A co do lekarza to jest rodzinny i idac do innego musze miec od niego skierowanie ....i glupia sytuacja .A prywatnie tutaj jest za drogo,,Ale w weekend zrobie pierwszy krok i tak jak pisales pomalu zmniejsze dawke..Pozdrawiam serdecznie, :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. :bezradny: Mam pytanie ,czy moge przestac brac Citalopram bez wiedzy lekarza?Biore od 7 - m ,przytylam 20 kg wazylam 65kg..Koszmar i popadam coraz bardziej w depresje..na kursach trudno mi sie skupic ,w nocy bardzo mecza mnie sny i poce sie . Niby jest ok bo nogi przestaly sie trzasc ,ale nadal gdy klopoty nabieraja sily nie potrafie przestac plakac ,gdy staje sie bezradna.. Ostatnio kolezanka miala rodzinne klopoty w domu beczalam jak bobr , bardzo wszystko biore do serca .Teraz moj wyglad tez mnie dobija ,pomimo ze chodze na Fitnes . A gdy rozmawialam z lekarzem ze tycie i Citalopram to normalne objawy .Ale nie dla mnie , chce go przestac brac ..czy bede jak slonica i strace zdrowie od otylosci?Prosze poradzcie=czy moge od zaraz przestac brac Citalopram? :105:

 

Tycie i cital jest tak samo normą jak chudnięcie i cital. To drugie mi się zdarzyło. Bez zgody lekarza nic nie możesz z lekami robić. Nagłe odstawienie SSRI skutkuje zespołem serotoninowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko zaczęłam brać Citaxin tak szybko skończyłam! Co za gó....... ! Miałam bóle zawroty głowy że obijałam się o ściany ,nie byłam w stanie wyjść z domu ,wymioty ,mdłośći itp...plus nasilenie objawów . Zmieniłam lekarza i lek i jest dużoooo lepiej . polemizowałabym czy tego typu leki są takie rewelacyjne i skuteczne spotkałam się z duża ilością negatywnych opini szkoda że nie wcześniej zanim zaczełam zażywać to gów....

Niestety ale czasami lekarze robią z pacjentów królików doświadczalnych tak jak lekarka która mi to przepisała mówiąc mi "że to nowej generacij itp" mimo że 3 razy mówiłam jej że potrzebuję lekkiego wspomagacza że nie chcę takowego !!! No ale cóż lekarz lekarzowi nie równy

Wolę lek starej generacij który mnie nie będzie poniewierał i co wcale nie oznacza że takowe są gorsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko zaczęłam brać Citaxin tak szybko skończyłam! Co za gó....... ! Miałam bóle zawroty głowy że obijałam się o ściany ,nie byłam w stanie wyjść z domu ,wymioty ,mdłośći itp...plus nasilenie objawów . Zmieniłam lekarza i lek i jest dużoooo lepiej . polemizowałabym czy tego typu leki są takie rewelacyjne i skuteczne spotkałam się z duża ilością negatywnych opini szkoda że nie wcześniej zanim zaczełam zażywać to gów....

Niestety ale czasami lekarze robią z pacjentów królików doświadczalnych tak jak lekarka która mi to przepisała mówiąc mi "że to nowej generacij itp" mimo że 3 razy mówiłam jej że potrzebuję lekkiego wspomagacza że nie chcę takowego !!! No ale cóż lekarz lekarzowi nie równy

Wolę lek starej generacij który mnie nie będzie poniewierał i co wcale nie oznacza że takowe są gorsze .

 

Bo jednemu dane lek zaszkodzi a innemu pomoże. To tak trudno zrozumieć? Citaxin to jeden z najsłabszych SSRI. Jakie leki teraz bierzesz?

 

-- 04 mar 2016, 12:18 --

 

Okres świetnosci na citalu trwał z 2tyg później było śrdnio a teraz od paru dni jest czasem nawet słabo. Lekarz pozwolił na zwiększenia dawki do 40mg skoro zdarzają się ataki paniki. Jak ma te ataki biorę hydroxyzyne ale grupa terapeutyczna na której jestem odradza mi zwiększanie dawki z 30 do 40 citalu. Skłaniają się raczej ku nastawieniu na nauczenie się opanowywania tych ataków siłą woli, technikami relaksacji a zwiększenie dawki w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post tutaj. Od roku chodzę do psychologa, jednak mój stan sie pogorszył i zgłosiłem sie do psychiatry. Objawy chyba głownie związane ze stresem w korpo, przepracowaniem, miałem wahania energii i nastroju, a gdy w pracy przykręcali śrubę i nawarstwiały sie to dostawałem dziwnych ataków i to one skłoniły mnie by pójść do lekarza. Ataki to ataki płaczu, krzyku, ktory cieżko opanować, kołatanie serca, okropne myśli i takie cos trwało np 2 godziny podczas ktorych nie odbierałem np telefonów z pracy, co spowodowało ze jestem na cenzurowanym. Taki atak najcześciej rano lub przed południem niszczył mi cały dzien bo byłem wykończony. Ostatnio gdy miałem sytuacje grożąca zwolnieniem to miałem takie stany nawet 2-3 razy w tygodniu.

Lekarka zapisała mi Citabax, najpierw 10 tle po 2 tyg 20. Pytanie jak długo powinny sie utrzymywać skutki uboczne? Pierwsze dni senne, potem ze 2 dni były spoko bo miałem wyrpane na wszystko ale robiłem swoje, ale teraz jestem coraz bardziej senny, 10 H snu a w dzien też mam ochotę, odrealnieniu, płytkie uczucia, nic mnie nie cieszy, nie zachwyca muzyka, fajne auto, kobiety, gorszy refleks, a ja właśnie zaczynam drugi dzien na dawce 20... Nie chce miec kontaktu z ludźmi, bo mam wrażenie ze inni to widza, gorzej prowadzę auto a to jedna z radości mojego życia, funkcje seksualne mocno spadły (yyy opadły), mam nawet chwilami chyba powiększone źrenice...O ile wczesniej upadalem i sie podnosiłem to teraz chyba sie czołgam... To mój pierwszy lek tego typu i jestem przerażony,. Najgorzej ze w pracy mam kontakt z ludźmi i sporo myślenia, jak tak dalej pójdzie to wylecę, a to właśnie lek miał mi pomoc w nienawalaniu i przetrwaniu... Czy to minie czy to złe objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Zoja, jestem tutaj po raz pierwszy i słabo jeszcze orientuje się. Powiedzcie mi proszę czy citabax + pól tabletki onirexu , może dać jakąś interakcję?

Biorę citaxin od 10 dni i nie śpię tak po 3 ,4 godzinach snu. O 22 normalnie zasypiam, ale po przebudzeniu mam nasilone lęki, panikę i myśli okropne. Sądzę, że to przestaje działać citaxin, który zagłusza od kilku dni panikę, nadal mam kulę, paniczne myśli , ale zaczęłam jeść i nie leże już całymi dniami kompletnie przestraszona.Do lekarza za tydzień, a ja nie daję rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dolega Ci splycenie emocjonalne, to odstaw ten lek. Jezeli nie narzekasz na lęki, to porozmawiaj z psychiatra o lekach dzialajacych pozytywnie na uklad dopaminergiczny, np. bupropionu, tianeptyny.

Nie mam lęków, na wszystko mam za bardzo wyrpane, cieżko za cokolwiek sie zabrać. W takim stanie obawiam sie ze nawet spotkania zmpsycjologiem nie beda zbyt owocne, praktykuje także medytacje uważności i teraz leki mi ja prawie uniemożliwiają - chodzi w niej o zauważeniu obecności, chwytaniu chwili a cieżko o to gdy jest sie nieobecnym, sennym flakiem. Pożałowałem że podjąłem sie leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Dagmara. Moje ataki paniki zaczęły się po świętach. Ale stany lękowe zwłaszcza przed zaśnięciem mam odkąd urodził się mój pierworodny. Od lutego biorę cital 20 i lerivon 30 nanoc. W marcu 7 dokładnie lekarka zmniejszyła mi lerivon do 10,. I teraz moje pytania:

1. Ciągle czegoś zapominam, nie wiem co gdzie włożyłam, pamiętam że o czymś z kimś gadalam ale czasem trwa chwilę zanim przypomnę z kim

2 od wczoraj jestem dziwne pobudzona, roztrzepana od środka jakbym wypila za dużo energetyka lub kawy. Co to może być bo to dziwne uczucie jest

 

Odczuwam też ciągły niepokój mimo leków. Natomiast ataków paniki póki co od kad biorę leki nie miałam. Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź. Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy cital powoduje u was senność i uczucie "brain fog"? Wiem że ten lek ma pewne działania antyhistaminowe i odczucie mogłobybyć podobne do pramolanu czy leków przeciwalergicznych. Hydroxyzyna i pramolan bardzo dobrze na mnie działają ale uniemożliwiają pracę umysłową. Cz ktoś mógłby porównać działanie Fevarinu i Citalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×