Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

No ja też jestem ciekawa, co byndzie po rzuceniu. Tym razem jednak wybiorę się do psychiatry, jeśli zechcę to rzucić (w tym konkretnie momencie to nie jest jeszcze dobry czas na to, bo mam problemy w rodzinie, poza tym jest zima i marna aura - wiec to nie jest najszczęśliwszy okres do rzucania prochów; ale na wiosnę wybiorę się do psychiatry i poproszę o sposób na prawidłowe rozstanie się z tym dziadostwem; prawidłowy - bo ja chyba coś zrobiłam źle, poza tym jest wskazane, aby ktoś kompetentny monitorował te rzucanie, a nie, że ja se samobója po drodze strzelę, bo coś zrobiłam nie tak jak należy. Ja po prostu chcę wiedzieć, jaka ja jestem bez prochów, bo tak długo brałam, że sama nie wiem, jaka bym była!)

 

Mam nadzieję, że fluoksetyna działa na ciebie pozytywnie?

Ja biorę wenlafaksynę, najpierw ją brałam przez czas jakiś - aż zaczęłam mieć napady paniki (coś, czego nie miałam nigdy; poza tym jest to rzecz absurdalna, ponieważ wenla jest przepisywana właśnie na napady paniki - więc ani w tym sensu, ani logiki ni mo), więc psychiatra mi kazał wracać do poprzednich prochów. Ale escitalopramik wkrótce pokazał swój pazur, bo błyskawicznie wróciło zobojętnienie - więc czem prędzej pożegnałam sie z ssri na wieki wieków. Już wolę z rzadka napady paniki (chociaż na razie ich nie mam), ale przynajmniej mam ochotę na działanie - niż wieczne "przewróciło się, niech leży".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

moje rozpoznanie: mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne (F41.2). Przez pół roku brałem 40 mg citalopramu i działał na mnie nieźle, ale czułem się za bardzo nakręcony. Po pół roku zmniejszyłem do 20 mg i po następnych 3 miesiącach wróciły objawy nerwicy lękowej, dlatego niestety musiałem podwyższyć na 30 mg. Teraz od 3 tygodni biorę 30. Lęków nie ma, ale jest znowu niezdrowe "naspidowanie", nosi mnie, nakręca, czuję jakbym miał ADHD. Czasem sięgam po alkohol, by to spowolnić. Czy to jest mania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tremor,

nie. Manii byś u siebie sam raczej nie zdiagnozował. U niektórych tego typu leki mogą powodować fizyczne pobudzenie, coś jak akatyzja. Powiedz o tym lekarzowi i już. Nie wkręcaj sobie żadnych chorób, bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedziałem, a psychiatra, że to mania lub hipomania. I że w ogóle za duże dawki biorę (30 mg citalopramu + 10 mg chloprotiksenu na noc). Ja na to, że dopiero taka dawka mi pomaga. Ona na to, że idzie w kierunku zdiagnozowania CHAD i że możemy dołączyć stabilizator, ale najlepiej żebym poszedł na psychoterapię. I na tym się skończyła ostatnia wizyta.

 

Chlorprotiksen jest mi potrzebny, bo rzeczywiście nakręcenie jest tak duże, że trudno mi zasnąć bez tego leku. Czasem prawie mnie wierci w mózgu. Nosi mnie mocno, ale tylko w głowie, nic za tym nie idzie. Poprzednio brałem wenlafaksynę 75 i nie byłem taki nakręcony, ale o dziwo bardziej mnie aktywowała - niby mniejsze nakręcenie, ale więcej działania w realu.

 

Nie pomyślałem, że to może być akatyzja. Dzięki za sugestię. Muszę znowu się zastanowic nad sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wzialem pierwszy raz 10 mg i mnie bardzo glowa rozbolala... nie spodziewalem sie skutkow ubocznych pierwszego dnia :o

wgl ten lek wyciagnalem od malo ogarnietego pediatry, pewnie wpisałby mi nawet i bezno :> tylko problem mam, bo nawet nie wiem jak toto brac. Kiedy i jakie dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem nowa na forum

cierpie na nerwice nerwowa zaczelam brac citalopram 20 mg bylo super przez 5 tygodni w koncu czulam ze zyje.

.teraz od 3 dni czuje sie gorzej..:-( czuje ze wszystko wraca... czy citalopram w tej dawce przestal dzialac?co robic? zwiekszyc dawke ?

pomozcie bo juz sie boje:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę go ósmy dzień w dawce 10 mg. Psychicznie zaczyna być lepiej, nie ma takiej gonitwy myśli, przy tym nie otumania tak bardzo jak inne leki.

 

Skutki uboczne: przy niewielkim wysiłku przyśpieszone bicie serca, które mija po ok. 15 minutach odpoczynku; delikatny szczękościsk. Ale najgorsze jest pocenie się całego ciała. Są to takie większe zlewne poty zwykle 1-2 razy w dzień i w nocy. Czy też tak mieliście i czy to z czasem przejdzie? W nocy wybudzam się też po nim.

 

-- 20 mar 2015, 13:46 --

 

ps; czy jest jakas roznica miedzy cipramile a zamiennikami np citabax? bo cipramil, ktory mi zapisala lekarka kosztuje ok 100zl, a zamienniki np citabax 20zl i jesli moglbym zaoszczedzic 80zl na leku...

 

-- 02 mar 2015, 00:10 --

 

hej, czy ktoś odpisze?

ps: dostałem chyba citronil, źle z recepty przeczytałem

 

Substancja czynna jest taka sama. Ewentualnie może być we wchłanianiu ale to też myślę, że nie powinna być jakaś znacząca różnica. Strasznie wysokie te ceny masz: cital 20 mg 30 szt. to koszt ok. 25 zł, citabax 20 mg za 28 szt. 10 zł. Ale w różnych aptekach są różne ceny za ten sam lek, trzeba pytać, bo różnice w cenie są czasem kolosalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo nowych osób, którzy dostają citalopram próbuje z mizernym skutkiem zasięgnąć tu jakichś informacji lub rozwiać wątpliwości. Niestety nie bardzo mogą się doczekać na odp. Dlatego taka moja rada dla wszystkich, którzy tu się jeszcze pojawią ... piszcie o swoich obawach i leczeniu dodatkowo w wątku Esitalopram z tego względu, że zdecydowanie więcej osób tam zagląda i zawsze można liczyć na szybką odp. Zapewne wynika to z faktu, że esci jest w ostatnim czasie po prostu częściej przepisywane od citalopramu, ale mechanizm działania mają podobny, więc jakieś informacje zwrotne na pewno uzyskacie ;)

Podaję Wam na przyszłość linka escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html

 

Btw To jest info dla osób nowych, nie stałych bywalców, dlatego proszę mnie pouczać, że każdy jak będzie chciał to bez problemu wejdzie we właściwy temat :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak Citronil dostałem, ale waham sie czy brac... boje sie, ze bede musial go brac miesiacami, a chciałbym uniknac brania takich silnych lekow... poradzcie prosze

 

to nie bierz. albo chcesz go brać miesiącami albo nie. zastanów się,czy chcesz sie leczyć . jak nie chcesz to nie bierz. te leki się bierze miesiącami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biorę Cipramil 3 tydzień. Ciągle chodze otumaniona, śpiąca, drżą mi ręce. Bardzo liczyłam na ten lek a teraz .... czuję się rozczarowana.

Nie mogę załatwić żadnej sprawy bo mam problem z wysłowieniem się przez to otumanienie

Czy te objawy mi przejdą? kiedy zacznę się czuć normalnie? czy może ten lek jednak nie dla mnie ...

Biorę go na stany lękowe. A teraz zaczyna się bać, że to złe samopoczucie mi nie przechodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vica, leki z tej grupy co Twój potrzebują czasu, że zaczęły działać, ale do 3 tyg. jakieś pierwsze symptomy poprawy powinny już być :? Czy w tym czasie zwiększałaś może dawkę, czy cały czas bierzesz tę samą ? Możesz jeszcze pobrać jakiś czas ( tydz. - 2 tyg. ), a jak nie będzie żadnej poprawy to radzę to skonsultować z lekarzem ! Być może ten lek nie jest odpowiedni dla Ciebie i dostaniesz coś innego. Wiadomo - trochę cierpliwości na początku leczenia trzeba mieć, ale zbyt długo nie ma się co męczyć, jeżeli nie ma w ogóle poprawy. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Cital od ponad roku (ale tylko pół tabletki), utyłam już 7 kg :( Nigdy w całym moim trzydziestokilkuletnim życiu tyle nie utyłam, nie jem więcej, nie objadam się słodyczami itd. Więc uważam że to od Citalu. Co tu zrobić? Nie będę się głodzić bo nie wytrzymam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vica, leki z tej grupy co Twój potrzebują czasu, że zaczęły działać, ale do 3 tyg. jakieś pierwsze symptomy poprawy powinny już być :? Czy w tym czasie zwiększałaś może dawkę, czy cały czas bierzesz tę samą ? Możesz jeszcze pobrać jakiś czas ( tydz. - 2 tyg. ), a jak nie będzie żadnej poprawy to radzę to skonsultować z lekarzem ! Być może ten lek nie jest odpowiedni dla Ciebie i dostaniesz coś innego. Wiadomo - trochę cierpliwości na początku leczenia trzeba mieć, ale zbyt długo nie ma się co męczyć, jeżeli nie ma w ogóle poprawy. Pozdrawiam ;)

Biorę 20mg, przez 1wszy tydzień brałam połówke. Coś się zaczyna dziac ..... Jakoś mniej sie przejmuje. Jak łapie lęk, bo jeszcze łapie, to przechodzi. Otępienie jakby mniejsze. Natomiast wróciły mdłości których już nie miałam.

Jednak "normalnie" się jeszcze nie czuje

 

-- 30 mar 2015, 12:41 --

 

Biorę Cital od ponad roku (ale tylko pół tabletki), utyłam już 7 kg :( Nigdy w całym moim trzydziestokilkuletnim życiu tyle nie utyłam, nie jem więcej, nie objadam się słodyczami itd. Więc uważam że to od Citalu. Co tu zrobić? Nie będę się głodzić bo nie wytrzymam :(

Ja bym chciałam przytyć a schudłam i tez myśle, że to po Cipramilu. Nie wiem, czy Cital i Cipramil to to samo.

Ale ogólnie jak się czujesz? czy długo trwało zanim poczułaś poprawę w samopoczuciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, nietypowa reakcja. Większość osób na lekach z tej grupy raczej ma jadłowstręt i chudnie :? Wiadomo, że co osoba - to może być trochę inna reakcja, ale 7 kilo to mimo wszystko sporo ( jeżeli nie zmieniałaś w tym czasie sposobu żywienia ). Rozumiem, że to Twój jedyny lek, jaki w tej chwili bierzesz ? Może być też tak, że te dodatkowe kilogramy nie mają nic wspólnego z Twoim leczeniem, a są np. skutkiem jakichś zaburzeń hormonalnych. Może warto byłoby zrobić podstawowe badania na tarczycę, która potrafi dawać różne nietypowe objawy. To tylko takie moje przypuszczenie i luźna sugestia, ale myślę, że lepiej oznaczyć poziom hormonów, żeby mieć pewność. Jeżeli wszystko będzie OK, to wtedy trzeba by się wspólnie z lekarzem zastanowić nad zmianą leku / dawki. Na pewno jakieś rozwiązanie się znajdzie ! A jak oceniasz jego wpływ na Twoją sferę psychiczną ?

 

-- 31 mar 2015, 21:36 --

 

vica, nudności mogą wrócić niestety przy zmianie dawki. Oby Ci jak najszybciej minęły !

Tak, Cital i Cipramil to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam wydawało mi się przez najgorsze. Przez mdłości, ospałość, otumanienie. Myślałam .... nareszcie będę żyć normalnie. Niestety ....

Brałam cital tak ok 10-11godz. Ok 15 zaczynała się jazda. Kołatanie serca, pocenie rąk a lęk tak straszny, ze nie miałam takiego przed citalem. Tego nie mogłam znieść. Odstawiłam.

Myśle o starym Prozacu, myśle o hipnozie . Nie wiem juz co mam robić.

A tu cisza, nikt się nie odzywa ... Czy ktoś tez miał takie jazdy po citalu?

 

Co do tycia. Ostatnio dużo dziewczyn choruje na hashimoto. Warto sprawdzić hormony tarczycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 5 tygodni biorę Alprox i Cital. Też na początku miałam mdłości, a do tej pory strasznie pocę się w nocy, budzę się cała mokra. Nie pozbyłam się lęków, co prawda łagodzi je Alprox, ale on działa tylko doraźnie. Bywają dni, że jestem bardzo śpiąca i otumaniona, mam kłopoty z pamięcią, zdarza się, że nie pamiętam co mówiłam, albo czego dotyczyła rozmowa minutę temu. Jedyne na plus - nie mam zapędów samobójczych, jestem spokojniejsza, chociaż uważam, że moje życie to nadal pusta wegetacja, bez motywacji i chęci zrobienia czegokolwiek sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Od środy zacząłem kurację lekiem Citabax 20, w chwili obecnej biorę połowę jednej tabletki, jednak po czterech dniach przejdę na całą. Biorę ten lek w połączeniu z 0,5mg Rispoleptu (z nim styczność mam już półtora miesiąca). Odkąd w ogóle zacząłem kurację tego typu środkami zacząłem spożywać witaminy, konkretnie Bodymax Sport oraz przeszedłem na dietę. Moje pierwsze pytanie na forum tyczy się tego, czy właśnie tego typu leki nie mają żadnych interakcji z witaminami - czy nie osłabiają czasem one bądź nie wchodzą w konflikt z kluczowym składnikiem leku. W ulotkach obydwu leków nic na ten temat nie znalazłem, jednak wolałem zapytać się osób, które najprawdopodobniej znają konkretną odpowiedź na pytanie. Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tego tematu.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Cital, Citronil przez 8 miesięcy, po tym jak po ponad rocznym okresie dobrego samopoczucia coaxil nie poradził sobie ze zwiększonym stresem. Najpierw zwiększanie dawki do 40 mg powodowało większy bałagan w głowie, rozdrażnienie. Potem nadmierną senność. Przez cały czas miałem silne stany lękowe, brak motywacji. Nie nadawałem się do czegokolwiek i niewiele się zmieniła to 8 miesięczna kuracja citalopramem.

Jak na razie tylko tianeptyna jest na liście leków, które mi pomogają, choć nie zawsze. Wcześniej jeszcze imipramina

 

-- 23 kwi 2015, 19:30 --

 

Po terapii citalopramowej zostały mi tylko niewykorzystane leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×