Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko, niespełna tydzień. Spotęgował moje objawy.

 

Pierwszy tydzien to ja mialem mega problemy ze snem, mega pocenie w nocy, zawroty/bole glowy w dzien, ataki paniki co jakis czas. Po 2 tyg wszystkie objawy odeszly. Tak naprawde poprawe widzialem dopiero od 75mg, pozniej na 150mg to bylo dobrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wenlafaxynę od wielu lat. Przez ostatnie miesiące brałam 150 mg aby stłumić depresję.

I się udało niby, byłam strasznie pobudzona ruchowo ale psychika była zdołowana.

Potem zmniejszyłam dawkę do 75mg i po 2 tygodniach to ciągłe napięcie zniknęło, natomiast zaczęłam spać b. długo i byłam taka rozmemłana.

Jednak lekarz nie zalecił zwiększenie dawki, ma się wszystko ustabilizować. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, ja juz 2 raz wchodze na wenle, wczesniej odstawiłam bo musiałam, ale wiedziałam, że wróce. Miałam kilka podejsc wczesniej nawet z krotkim odstawieniem ale wracałam, a teraz znowu wracam i sie ciesze ze mam wolne bo ledwo mozna dawac rade. Liczę że pozniej bedzie lepiej. Ja niczym sie nie wspomagam bo nie chce brac benzo, a te inne lekkie to i tak pewnie nie podziałaja. Jak ja brałam tez normalnie funkcjonowałam, bo sie da, nie jest lekko ale da sie.

 

ajsza5555, do 150 znowu?

 

 

Vengence, bo te uboki wlasnie tak do m-ca sie moga utrzymywac. Wspolczuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, ja juz 2 raz wchodze na wenle, wczesniej odstawiłam bo musiałam, ale wiedziałam, że wróce. Miałam kilka podejsc wczesniej nawet z krotkim odstawieniem ale wracałam, a teraz znowu wracam i sie ciesze ze mam wolne bo ledwo mozna dawac rade. Liczę że pozniej bedzie lepiej. Ja niczym sie nie wspomagam bo nie chce brac benzo, a te inne lekkie to i tak pewnie nie podziałaja. Jak ja brałam tez normalnie funkcjonowałam, bo sie da, nie jest lekko ale da sie.

 

ajsza5555, do 150 znowu?

 

 

Vengence, bo te uboki wlasnie tak do m-ca sie moga utrzymywac. Wspolczuje :(

Dzięki, tobie również życzę by jak najszybciej było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, a teraz znowu wracam i sie ciesze ze mam wolne bo ledwo mozna dawac rade.

 

Czemu ledwo dajesz radę ? Z powodu efektów ubocznych wenli czy z powodu ogólnie choroby ?

 

Czy na wenli też jest efekt wyciszenia i znieczulenia jak np. na SSRI ?

Czy wenla też ubija w jakimś stopniu libido ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na wenli też jest efekt wyciszenia i znieczulenia jak np. na SSRI ?

Czy wenla też ubija w jakimś stopniu libido ?

 

U mnie na 150mg jest pobudzenie.

Na problemy z libido polecam trittico, dziala :)

 

 

Czyli, że co ? Wenla wzmaża intensywność lęków skoro jest pobudzenie zamiast wyciszenia i znieczulenia na problemy życia codziennego?

Nie pytałem co na zmniejszone libido tylko czy wenla je zaniża tak jak mają to w zwyczaju SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście tak trudno jest odstawić wenlafaksynę? Psychiatra mi ją zapisał (zaburzenia lękowe, obsesje i kompulsje - ale na to wenflo chyba nie pomaga?), ale boję się brać. Pragnę poprawy wkrótce, ale docelowo chciałabym stanąć na nogi i żyć bez leków. Wcześniej brałam wiele lat sertralinę i parę miesięcy paroksetynę i zastanawiam się, czy nie lepiej wrócić do paro, bo byłam po niej chyba trochę spokojniejsza. (Odstawiłam nagle, bez kontroli - wiem, idiotycznie.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co w takim razie mój lekarz chce mi przepisać wenle skoro może ona potęgować lęki, które u mnie występują ?

Umpero, Bo wenlafaksyna pomimo tego, że jest aktywizującym lekiem, to ma bardzo dobre działanie przeciwlękowe. Ona zarówno aktywizuje, likwiduje lęki jak i wycisza nerwy, umysł. Jak zaskoczy to sam się o tym przekonasz. Ja - prócz depresji - mam też nerwicę lękową i wenlafaksyna okazała się kiedyś u mnie najlepszym lekiem. Niedawno do niej wróciłem.

 

-- 29 sty 2016, 18:04 --

 

rabbithearted, Na lęki wenlafaksyna jest bardzo dobrym lekiem. Co do odstawiania - rzeczywiście trudno, ale chyba tylko wtedy kiedy już zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Kilka dni temu miałem wizytę u Lekarza. Zwiększyliśmy dawkę do 150 mg, która kiedyś była dla mnie optymalną. Póki co nie odczuwam żadnego działania i tradycyjnie zero skutków ubocznych przy wchodzeniu na wenlafaksynę. Mój organizm bardzo dobrze toleruje ten lek. A jak u Ciebie? Wenlafaksyna cały czas działa świetnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Kilka dni temu miałem wizytę u Lekarza. Zwiększyliśmy dawkę do 150 mg, która kiedyś była dla mnie optymalną. Póki co nie odczuwam żadnego działania i tradycyjnie zero skutków ubocznych przy wchodzeniu na wenlafaksynę. Mój organizm bardzo dobrze toleruje ten lek. A jak u Ciebie? Wenlafaksyna cały czas działa świetnie?

 

U mnie wszystko OK. Tez jade na 150mg. Kilka dni temu bylem u lekarza i zostajemy przy tej dawce jeszcze dodatkowy miesiac (czyli lacznie 2 miechy na 150mg) i zobaczymy jak efekty. Jedyne co mnie drazni, to czesto mam dni gdzie moj nastroj i ogolny poziom energi/motywacji jest slaby na maxa. Ogolnie nerwice i ataki paniki mam pod kontrola, tylko ten nastroj jakby sie wyrownal, to bylby prawdziwy mistrz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umpero, z powodu ubokow, ja biore po 10-20granulek wenli i mam mega uboki, jakbym wziela od razu cała dawke to chyba by mnie rozniosło :shock::mrgreen: sprobuje tak przez kilka dni jeszcze i zwieksze do połowki. U mnie na dawce 75 bylo wyciszenie i lekka aktywizacja, tak ze mi sie chciało, ale nie odczuwałam lęku. Co do libido to u mnie z czasem powrociło do normy.

 

-- 29 sty 2016, 18:57 --

 

To po co w takim razie mój lekarz chce mi przepisać wenle skoro może ona potęgować lęki, które u mnie występują ?
jeeli bedzie potegowac lęki to tylko na poczatku-wlasnie skutki uboczne, pozniej powinno to sie ustabilizowac.

 

-- 29 sty 2016, 18:58 --

 

Czy rzeczywiście tak trudno jest odstawić wenlafaksynę? Psychiatra mi ją zapisał (zaburzenia lękowe' date=' obsesje i kompulsje - ale na to wenflo chyba nie pomaga?), ale boję się brać. Pragnę poprawy wkrótce, ale docelowo chciałabym stanąć na nogi i żyć bez leków. Wcześniej brałam wiele lat sertralinę i parę miesięcy paroksetynę i zastanawiam się, czy nie lepiej wrócić do paro, bo byłam po niej chyba trochę spokojniejsza. (Odstawiłam nagle, bez kontroli - wiem, idiotycznie.)[/quote']

u mnie z odstawieniem raczej problemu nie było, zalezy od czlowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiałem i to był hardcore, szczególnie te brain zapsy, ale ja odstawiłem z buta bez odstawiania powolnego, pewnie przy redukcji było by słabiej, aczkolwiek czytałem, że ludzie po latach brania tego, nie są w stanie z tego zejść tak bardzo to ich boli, więc tak kurewsko trudny lek do zejścia, powoli bardzo powoli zmniejszać dawkę, albo włączyć fluoksetynę, która ma długi half-life i wtedy nie będzie boleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paroksetyna nie pomogla na lęki warto sprobowac wenle? Dodam ze bralem pol roku temu przez tydzien i bralbym pewnie dalej, gdyby nie calkowity brak orgazmu. Lęk spoleczny, rozne objawy somatyczne, lęk przed ocena, a nawet lęk uogolniony. Jak myslicie warto isc odrazu w wenle jak najmocniejsze ssri nie pomoglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak paroksetyna nie pomogla na lęki warto sprobowac wenle? Dodam ze bralem pol roku temu przez tydzien i bralbym pewnie dalej, gdyby nie calkowity brak orgazmu. Lęk spoleczny, rozne objawy somatyczne, lęk przed ocena, a nawet lęk uogolniony. Jak myslicie warto isc odrazu w wenle jak najmocniejsze ssri nie pomoglo?

 

Dodaj do Wenla Trazadon i bedziesz mial problem z orgazmem rozwiazany. Dziala, ja biore aktualnie 150mg + 75mg trazadon na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×