Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Stefanos, kładę się przed 22:00 i w okolicy 22:00 odlot

- nie jestem osobiście zwolennkiem mirty ( masa uboków ) , ale pamiętam jak testowałem wersje podjęzykową .

Dosłownie od rozpuszczenia się tabsa po około 10 minutach konkretna zmuła i apetyt taki ,że konia by zeżarł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zapomniałem ostatnio co to Zomiren.

BRAWO Lu_80, iii tak trzymać .

Czy dobrze zrozumiałem : " mirta leczy Twoje lęki i wtedy benzo idzie na bezrobocie " ?

- a jak z ubokami na tym leku u Ciebie ? Kiedy bierzesz ten lek / o jakich porach / porze dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dokładnie. Redukcja lęku na Mircie jest znaczna. Skończyły się napady lęku i puls powyżej 100. Zomirem leży i czeka w torbie na gorsze czasy. Uboki mam: gł zawroty głowy, takie otępienie lekkie, ale nie senność. Biorę - jak pisałem wyżej - 21:00 i niedługo potem odjazd. Wstaje przed 07:00 więc chcę mieć minimum 8 godzin snu.

Biorę dopiero 6 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

najlepiej być zadowolonym z leku;) .

,,, i z optymizmem patrzeć w przyszłość .

Cieszę się razem z Tobą i trzymam za Ciebie kciuki , wiem jakie to uczucie jak się wypływa na powierzchnię,,, a lęki juz nie dręczą zaraz po otwarciu oczu :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mircie + wellbutrinie + anafranilu na razie jest stabilnie. Czyli apatia, anhedonia i utrata zainteresowań się utrzymują, ale jest to stan, który mogę zaakceptować. Żona twierdzi, że widzi zmianę na plus. Pracuję dodatkowo na terapii. Pokładam w niej duże nadzieje, ale wiem, że farmakoterapia jest w moim przypadku choćby na razie niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o wątrobę, ale o to, że mianseryna i mirtazapina działają bardzo podobnie, klomipramina i wenlafaksyna w pewnym sensie również.

 

Lu_80, byłem na połączeniu leków, które stosujesz i miałem duże zaburzenia libido i anhedonię, to tak na marginesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie, ktoś kiedyś pisał, że Mirta bardzo negatywnie wpływa na wyniki laboratoryjne krwi, chodzi mi głównie o podniesienie poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Czy dobrze pamiętam, to chodziło o Mirtę czy SSRI?????? Nie mogę odnaleźć tej rozmowy, a wiem że pisaliście o tym niedawno....pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam lek nie ma wpływu na lipidy tylko one rosną u wielu osób na tym leku przez wzrost apetytu i obżeranie się (sam brałem ten lek wielokrotnie i miałem to samo, normalnie zjadam około 4 kromek chleba, a na mirtazapinie zdarzało się, że potrafiłem zjeść 6-7 kromek - takie cholerne uczucie nieopanowanego głodu i tak jakby żołądek się poszerzył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mianseryna i mirtazapina działają bardzo podobnie

Zupełnie inny mechanizm działania, są też osoby, które na jedno szły, a na drugie nie.

 

Zupełnie inny? A to ciekawe...

 

Co to w ogóle za określenie "szły"?!

 

Może napiszesz więc jaki jest ten "zupełnie" inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×