Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kolejny koniec świata? Co Wy na to?


mamma

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio niektóre strony internetowe, oczywiście te niezwiązane z astronomią (!), znów się rozpisują

o nadchodzącym końcu świata.

Pewnie obiło się wam o uszy, więc nie będę wchodzic w szczegóły. Zwolennicy teorii spiskowych są głusi na sprostowania NASA

mówiące, ze żadna zbliżająca się katastrofa nam nie grozi.

Co ludzi tak niezdrowo "fascynuje" w straszeniu innych?

Rozwaliła mnie totalnie wypowiedź jednego z dziennikarzy lokalnej gazety, która zamieściła

taki właśnie katastroficzny artykuł. Otóż na komentarz czytelniczki, że tym artykułem gazeta sięgnęła dna

ktoś z redakcji odpisał, ze przecież umieścili to nie w głównej części gazety, tylko w części "rozrywka", więc

generalnie w czym problem?

A no według mnie problem jest taki, ze nawet wolność słowa powinna mieć jakieś granice. OK, większość ludzi

przyzwyczaiła się do przepowiedni, wszak nowe pojawiają się niemal co rok, czasami nawet częściej, ale do

internetu wchodza też osoby nieletnie, znerwicowane, itp. Kogoś nieprzyzwyczajonego wizja zniszczenia

planety może przerazić naprawdę. Dla mnie rozpowszechnianie takich informacji w sieci i poza nią jest nieetyczne.

Co Wy o tym sądzicie?

 

mamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie przed chwilą dowiedziałam :-| Dziś w nocy ma być tzw."krwawy księżyc", a po tym nastąpi koniec. Kurcze, gdybym wiedziała wcześniej. Zostało mi tylko kilka godzin. Nie zdąże już się pożegnać ze wszystkimi.

A tak już na poważnie to polecam obserwować dziś niebo ;) Księżyc jest większy i jaśniej świeci. Do tego późną nocą przybierze czerwoną barwę.

 

http://strefatajemnic.onet.pl/apokalipsa/krwawy-superksiezyc-2015-calkowite-zacmienie-zwiastuje-koniec-swiata/43gyb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×