Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę 10 mg miesiąc i lęki zmniejszyly sie, nie mam tez juz tak atrasznych objawow. Ja karmie piersia i pewnie dlatego dostalam taka dawke. Martwi mnie jak juz co chwila cos innego na przyklad od kilku dni jestem senna... moglabym spac i spac, ale to moze sie laczyc takze z tym ze najmlodsze dziecko budzi sie w nocy i o 5.30 juz wstajemy takze ech... mialam juz dni kiedy z checia wstawalam i bylam naladowana na maksa ale mam tez i gorsze chwile w sensie smutkow takich i mam nadzieje ze wszystko jeszcze wroci zwlaszcza ze sennosc minie poranna i wieczorna a i w ciagu dnia czasami oczy sie zamykaja... oby minelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 10 mg miesiąc i lęki zmniejszyly sie, nie mam tez juz tak atrasznych objawow. Ja karmie piersia i pewnie dlatego dostalam taka dawke. Martwi mnie jak juz co chwila cos innego na przyklad od kilku dni jestem senna... moglabym spac i spac, ale to moze sie laczyc takze z tym ze najmlodsze dziecko budzi sie w nocy i o 5.30 juz wstajemy takze ech... mialam juz dni kiedy z checia wstawalam i bylam naladowana na maksa ale mam tez i gorsze chwile w sensie smutkow takich i mam nadzieje ze wszystko jeszcze wroci zwlaszcza ze sennosc minie poranna i wieczorna a i w ciagu dnia czasami oczy sie zamykaja... oby minelo

 

Ja jak bralem ten lek to mi sennosc minela chyba po pól roku ale ja bralem duze dawki 40-60 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i pozdrawiam ;)

 

SZAv , moje kryteria jesli chodzi o dzialania paro to w pierwszej kolejnosci, jesli zauwazam, ze nastepuje filtracja mysli negatywnych. W moim przypadku jest to wmawianie sobie ciezkich, nieuleczalnych chorob. Zaczyna sie to od dawki 30mg. Inne pozytywne zachowanie typu, ze interesuje mnie moje hobby, czyli bawienie sie w komponowanie muzyki. Jesli paro nie dziala, nic nie jest mnie wstanie zagonic do studia ;) Ogolnie , jesli paro dziala prawidlowo, to chce sie aktywnie czas spedzac z rodzina, to jest tylko kilka rzeczy po ktorych poznaje dzialanie paroksetyny. Teraz po zmniejszeniu dawki z 30mg na 20mg te wszystkie pozytywy troche sie oslabily, ale moze to byc tylko faza przejsciowa.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, 15mg twierdził ze,najmniejsza...

A clon doraźnie może być???

Powiem czego sie boje wczesniej dostawałem ataki... I świadomość chyba moja dzialala tak ze xanax Sr działa 15h i wmawiałem sobie ze oon działa i troche boje się przejść na tabsy doraźne bo nigdy nie wiem czy wziasc juz tabletkę czy jeszcze czekać itp. A co sadzicie o zwiększeniu paro? Zastanawialem sie czy nie styklo by podnieść tylko o 5mg???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don CORLEONE spoko właśnie dzisiaj zauważyłem znaczną poprawę - mam nadzieje że nie chwilową. Stąd moje pytanie,.Wydaje mi się, że mi ta 10 -szka starcza tym bardziej, że już zacząłem terapie poznawczo-behawioralną i myślę, że to mi nawet bardziej pomoże.

Apropos wkrętów ja jak biorę paro to boje się, żeby manii nie dotać - ogólnie mam lęk przed chorobami ale psychicznymi :shock:

ASIE25 ja też po 10 mg bym lulał a po 15 mg bezsenność :why:

 

brał ktoś z was kiedyś hydroksyzynę 25 -tkę na sen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o zwiększeniu paro? Zastanawialem sie czy nie styklo by podnieść tylko o 5mg???

bez sensu .

jak Ci 30 mg nie robi za fajnie , to 35mg też nie zrobi .

Paradoksalnie nawet zmniejszenie dawki juz przędzej by pomogło .

U mnie obecnie na lęki 15 mg spamilanu lepiej działa niz wcześniej 25 mg . Organizm juz się nasycił lekiem i teraz trzeba brać tylko dawke podtrzymującą . Nie ,że wszystko mają leki sprawić , ale leki maja pobudzić zepsute układy scalone do efektywniejszej pracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tu Kalebx3 ma racje, piszac, ze zmniejszanie dawki moze nawet polepszyc sytuacje. Ja juz bylem 30mg tak nasycony, ze mimo tego, ze dawki nie zmniejszalem, czulem sie jakby lek przestawal dzialac. Teraz na 20mg czuje sie ogolnie lepiej niz na 30mg. Kazdy musi znalezc odpowiednia dla siebie i dla swoich schorzen dawke.

 

Feniksx , jesli nie jestes zadowolony z dzialania 20mg paro, to ja bym zwiekszyl do 30mg, zeby sie przekonac, czy paro jest lekiem odpowiednim na Twoja nerwice. Mysle, ze po 5mg nie zauwazysz zadnej zmiany. To jest tylko moje skoromne zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie ukrywam ze mam gorszy dzień i nie wiem czy to nerwica czy to cos innego... zaczelem podejrzewac u siebie nadochodzacy udar...

Co jakiś czas w godzinach 17-19, robi mi się po prostu słabo... musze usiąść, pojawia się odruch wymiotny... ciśnienie 134/72/82....

ale dziś jadąć autem miałem uczucie drgania obu powiek, uczucie zamykania się powiek.... uczucie puchnięcia głowy.... i lekkie zawroty...

chłopaki co to mogło być ??? czy powinienem zacząć się martwić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś jadąć autem miałem uczucie drgania obu powiek, uczucie zamykania się powiek.... uczucie puchnięcia głowy.... i lekkie zawroty...

chłopaki co to mogło być ??? czy powinienem zacząć się martwić ??

 

feniksx, też tak czasem mam, skutki uboczne. Nie ma się czego bać, przejdzie.

 

a co do pierwszej części Twojego postu, uspokój się nie wkręcaj sobie chorób żadnych, bo jeszcze sprawe pogorszysz. A jak chcesz być pewny pójdź do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feniksx , dlaczego masz czekac z podniesieniem dawki do nastepnego piatku, wydaje mi sie, ze tak gdzies napisales. Jesli czytam Twoje posty, gdzie opisujesz swoje objawy, to trudno sie nie pokusic o diagnoze hipochondrii. Znam bardzo dobrze te leki i obawy, tylko ze ty wmawiasz sobie inne choroby, ale mechanizm jest ten sam. Jak juz napisalem, 30mg likwiduje u mnie te uciazliwe mysli o chorobach. Jestem dobrej mysli, ze ci sie uda w krotce normalnie zyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo poniedziałek i wtorek jadę na delegacje,firmowa,do innego miasta której strasznie się boje... I lekarz stwierdził żebym nie podnosił dawki przed nią... Bo mogę,sie gorzej czuć... Chcial mu dać L4, ale niw mogłem wsiąść bo do 19lipca mam umowę ktoś chciałbym by mi przedłużyli...

 

A ostrzegł mnie ze organizm może różnie zareagowac.. Tym bardziej ze nowy lek mi dolozyl, a ja czasem musze auto prowadzić, czasem często... I kazał mi to zrobić w weekend bym mógł to kontrolować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poczatkiem kwietnia po roku z paroxinorem odstawilam lek (zgodnie z sugestia lekarza). Bralam dawke 20mg, lek tolerowalam bardzo dobrze, odstawienie nie stanowilo problemu. Podczas przyjmowania paroxinoru zmniejszyla sie znacznie moja nerwica, latwiej bylo mi kontrolowac mysli (nie wylapywalam ich, nie analizowalam, nie przezywalam), atakow paniki mialam przez okres przyjmowania leku doslownie kilka. Ponadto czulam sie pewniejsza siebie, bardziej odwazna, zaczelam normalnie jesc. Minusem bylo to ze mialam czasem wrazenie ze jestem obojetna emocjonalnie (np. w momentach do tej pory stresujacych jak rozmowa o prace, na paroksetynie ledwie odczuwalam jakiekolwiek zdenerwowanie). Niemniej mialam wrazenie ze zaczelam w miare normalnie zyc, choc kilka problemow zostalo np. nadal nie zdecydowalam sie na samodzielny wyjazd (mam problem z lekiem separacyjnym-jako 30 letnia osoba nigdy nie wyjechalam nigdzie sama bez rodzicow). Teraz po prawie 2 miesiacach od odstawienie leku z kazdym dniem jest coraz gorzej. Mam wrazenie ze znacznie spadla moja jakosc zycia. Caly czas odczuwam napiecie, latwo wybucham, byle co doprowadza mnie do poddenerwowania i atakow paniki. Znow przestalam jesc, potrafie nie jesc caly dzien lub dwa (nie czuje glodu, zoladek jest zacisniety) by potem najadac sie na zapas. Na paroksinorze przytylam jakies 2-3 kg, teraz wszystko spadlo. Czesto jestem zdolowana i mam poczucie beznadziei. Bardziej sie stresuje, nie radze sobie z emocjami. Wrocily natretne mysli (w sumie byly caly czas ale umialam je skutecznie ignorowac). Wciaz chodze do psychologa, ale to jest juz walkowanie tego co bylo, w kolko te same problemy, na ktore wiem jak powinnam reagowac a teraz nie potrafie. Coz myslalam ze dam rade, ze nerwica nie wroci tak szybko, a wyglada na to ze cala robote zrobily u mnie leki a nie moja praca (psycholog od poczatku mowila mi ze mam takie nastawienie a powinnam leki przyjmowac jako wspomaganie leczenia a nie remedium na problem). Jestem dodatkowo zalamana ze nie daje rady bez lekow, bo co teraz? Psychotropy do konca zycia by W MIARE normalnie funkcjonowac?

Dodatkowo nadal nie odwazylam sie na urlop, mam mozliwosci, pieniadze, wiem ze powinnam chocby zrobi to dla dzieci i zabrac je na wakacje, a nie potrafie... Wszystko to strasznie mnie doluje, bije sie z myslami czy poprosic znow o leki czy dalej probowac toczyc ta nierowna walke.

 

-- 28 cze 2015, 12:10 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amandia, Przeczytalem twój post no i powiem ci, ze to tak jest póki bierze sie lek,to jakos tam jest, ale one bardzo zobojetniaja, czlowiekowi nic sie nie chce, nie chce mu sie nad soba pracowac, zmniejszaja objawy depresji czy nerwicy, ale szkodza w innych kwestiach, co do tego, ze nigdzie nie wyjezdzalas sama, to dziwie sie, ze nie zrobilas choc takiego kroku by wyjechac gdziekolwiek w trakcie brania paroksetyny, ja nie jestem pewny czy to jest nawrót, kiedy zaczelo ci sie to dziac, bardzo szybko po odstawieniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×